Špatné přibírání u miminka

1625
23.4.21 13:41

Špatné pribirani u miminka

Dobrý den, máte někdo zkušenost se špatným pribiranim? Syn má 8 měsíců a váží 6850 g a měří 67.5 cm. Při narození měl 3450 g. Do 4 měsíců byl kojeny, po te začal MM odmítat a byl na UM a příkrmech, ale sní max 120 g a mléko vypije jen v noci 200 ml. Víc do něj nejde dostat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6072
23.4.21 14:01

Jako jenom 120g denně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1625
23.4.21 14:14

@mackA159 nee 5 krát denně 120 g

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1262
23.4.21 14:41

Tak jak to má tedy teď s jídlem? Kolik sní příkrmů a kolik Um? Doktorce se tedy přibírání nelíbí? Syn je jinak spokojený? Hrubá motorika v pořádku? Pokud ano, tak bych to neřešila… Jídlo do něj prostě násilím nedostaneš… Jinak apetit k jídlu se v podstatě může změnit ze dne na den (např. moje třetí dítě je toho důkazem)…
Max. mu třeba doktorka může vzít kolem roku krev a zjistí se, zda mu nechybí nějaký vitamín či minerál. Kamarádka měla holčičku, která měla v roce kolem 8 kg, dle krevního testu byla v naprostém pořádku, ale celkově je drobnější doteď (je jí 6 let). Jiná známá třeba měla nejedlíka a cca v 15M mu zjistili, že mu chybí železo, po té se to zlepšilo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63703
23.4.21 15:02

@444katka záleží, jak pribira celkově. Jestli pravidelně a málo, nebo je tam skok. Pro mě je toto miminimco, můj má víc a je mu 5 měsíců. Jenže.. Strašně bojujeme s prikrmy, takže Kdyby teď začal ubírat, tak prostě musím přidat na jídle. U tvého nwm, protože je fakt otázkou, zda rodiče nejsou drobci a zda on pribira a roste stabilně málo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1625
23.4.21 15:16

Mlika max 200 ml v noci pres den vůbec jen občas při odpoledním spaní tak 60 ml. ráno sní např. Bily jogurt tak trictvrte kelímků pak svačinka nesni víc jak půlku banánů, oběd masozelninovy prikrm 120 g, odpoledne sní max pul presnidavky a večer kaši 120 ml to ke vše. Motorika nic moc ted nás poslala paní doktorka na rehabilitace, tak uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1625
23.4.21 15:24

@martina.se do třech měsíců pribiral docela krásně a pak přibral max 250 g za 2 měsíce. mám 3 děti a u předchozích děti tento problém nebyl právě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1262
23.4.21 17:40
@444katka píše:
Mlika max 200 ml v noci pres den vůbec jen občas při odpoledním spaní tak 60 ml. ráno sní např. Bily jogurt tak trictvrte kelímků pak svačinka nesni víc jak půlku banánů, oběd masozelninovy prikrm 120 g, odpoledne sní max pul presnidavky a večer kaši 120 ml to ke vše. Motorika nic moc ted nás poslala paní doktorka na rehabilitace, tak uvidíme.

Dostaneš do něj ještě nějaké tekutiny? Jelikož spíše než o jídlo bych se bála o dehydrataci… Nezkoušela si ještě do něj dostat třeba po tom jogurtu či banánu nějaké UM, třeba i zředěné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63703
23.4.21 17:42
@444katka píše:
@martina.se do třech měsíců pribiral docela krásně a pak přibral max 250 g za 2 měsíce. mám 3 děti a u předchozích děti tento problém nebyl právě

No.. Řešila bych to s dr.. Za mě je malý :think: a beru to jen proto, že můj měl při narození ještě o pár gramů méně a už je větší, to je o cca 3 měsíce mladší :think: jako ano, jak se mrnata hýbou, tak už nepribitaji tolik, ale ten zlom je vesměs po půl roce, ne ve 3 měsících :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1625
24.4.21 19:53

@Pocahonta vypije ještě 400 ml vody nebo čaje takže o dehydrataci se nebojim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1262
24.4.21 23:14
@444katka píše:
@Pocahonta vypije ještě 400 ml vody nebo čaje takže o dehydrataci se nebojim

Ok (to je dobře), tak v tom případě platí, co jsem psala výše…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat