Špatně provedené roční zúčtování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JPMB
Povídálka 18 příspěvků 30.01.19 09:19
Špatně provedené roční zúčtování

Dobrý den všem, chci se zeptat, zda je možné na mzdové účtárně „reklamovat“ roční zúčtování daně.

Reakce:
janickaIII
Závislačka 3198 příspěvků 30.01.19 09:34

@JPMB ano je.

mystiq
Kecalka 151 příspěvků 30.01.19 09:43

@JPMB Doporučuji přijít s „dotazem“ nebo „prosbou“ o vysvětlení, ne rovnou s reklamací, protože není moc dobré přijít do účtárny a vybalit na ně, že mají něco špatně. Mohou, ale nemusí. :mavam:

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 64632 příspěvků 3 inzeráty 30.01.19 10:47

Ja spis premyslim, jak lze reklamovat neco, co jeste neni :think:

mystiq
Kecalka 151 příspěvků 30.01.19 14:19

@j.a.n.i1 třeba se ptá dopředu :grinning:

JPMB
Povídálka 18 příspěvků 30.01.19 23:23
@mystiq píše:
@JPMB Doporučuji přijít s „dotazem“ nebo „prosbou“ o vysvětlení, ne rovnou s reklamací, protože není moc dobré přijít do účtárny a vybalit na ně, že mají něco špatně. Mohou, ale nemusí. :mavam:

To reklamovat jsem měla v uvozovkách. Mně šlo spíše o to zda to jde, nebo se to pak musí řešit přes Finanční úřad. Protože, když něco bude špatně tak to asi zjistím, až podle toho kolik peněz mi vrátí v březnové nebo dubnové výplatě. Tak když pak na účtárnu přijdu, tak zda to jde přes ně ještě opravit nebo zda už to půjde jen přes finančák.

JPMB
Povídálka 18 příspěvků 30.01.19 23:43
@j.a.n.i1 píše:
Ja spis premyslim, jak lze reklamovat neco, co jeste neni :think:
@mystiq píše:
@j.a.n.i1 třeba se ptá dopředu :grinning:

Přesně tak, ptám se předem.

V partnerově mzdové účtárně totiž od letoška přechází na nový systém. „daně elektronicky“ Prohlášení poplatníka elektronicky, žádost o roční zúčtování elektronicky.
Všechny doklady, co jim kdy zaměstnanci do mzdové účtárny přinesli skenují. Firma má cca 20 000 zaměstnanců. Takže si umíte představit jaký tam mají teď zmatek. Můj partner u nich již pracuje 15 let. Od roku 2007 máme hypotéku, po celou dobu si partner úroky odečítá z daní. Letos mu řekli, bohužel, že si to odečíst nemůže, protože tam nemají tu smlouvu o úvěru z roku 2007, tak jim ji partner přinesl a paní mu řekla, že je hodný, že už tu smlouvu vlastně v těch naskenovaných dokumentech našla. Totéž z rodnými listy dětí. Máme dvě děti, oni měli naskenovaný rodný list jen jednoho z dětí. Něco řešit kvůli daním tam byl partner letos už 5×. Něco nemají, pak to najdou, pořád dokola. A takovou zkušenost nemá jen můj partner, ale i více zaměstnanců firmy.
Tak proto se ptám, předem.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 64632 příspěvků 3 inzeráty 30.01.19 23:53

@JPMB Pak nechapu, proc si nepodas danove priznani, kdyz mas predem pocit, ze to udelaji blbe.

JPMB
Povídálka 18 příspěvků 31.01.19 00:08
@j.a.n.i1 píše:
@JPMB Pak nechapu, proc si nepodas danove priznani, kdyz mas predem pocit, ze to udelaji blbe.

Asi proto, že si myslím, že to zkazím ještě víc než oni. A navíc do teď měli v mzdové účtárně vše OK.

Hanula1212
Kelišová 5322 příspěvků 31.01.19 06:39

Tak já docela chápu mzdovky, že při 20000 zaměstnancích a přechodu na el. systém v tom majíchaos. To by bylo asi v každé firmě. Po provedení ročního zúčtování si může manžel nechat vyjet výpočet daně, kde je vše. Zkontroluješ a pokud se vám něco nebude zdát, můžeš zajít za mzdovkou a ona buď vyjasní nebo opraví.

JPMB
Povídálka 18 příspěvků 31.01.19 07:01
@Hanula1212 píše:
Tak já docela chápu mzdovky, že při 20000 zaměstnancích a přechodu na el. systém v tom majíchaos. To by bylo asi v každé firmě. Po provedení ročního zúčtování si může manžel nechat vyjet výpočet daně, kde je vše. Zkontroluješ a pokud se vám něco nebude zdát, můžeš zajít za mzdovkou a ona buď vyjasní nebo opraví.

To já je právě taky chápu. A vůbec jim to nezávidím. Samozřejmě, že kdyby se mám něco nezdálo, že se půjdeme slušně zeptat, a ne jim to hodit na hlavu. Chtěla jsem jen info, že kdyby se něco takového stalo, jestli to jde ještě přes mzdovku opravit.

mystiq
Kecalka 151 příspěvků 31.01.19 12:56

@JPMB Tak přeji ať je vše OK

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Jakou roli měla Plekancova máma v rozvodu s Vondráčkovou?

Je sice matkou jejích dvou milovaných vnoučat, přesto jí nikdy nepřišla na... číst dále >

Matka utýraného chlapečka (†3) Simona: Je na svobodě, do bytu si vodí kamarády!

Přání smrti i výzvy k lynčování se na Facebooku Simony T. začínají počítat po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >