Špatné první krůčky

Anonymní
9.5.17 15:30

Špatné první krůčky

Mám takový dotaz, dcerka mi začala nedávno chodit, ale při chůzi je hodně nejistá, vratká a dost mi vytáčí ven jednu špičku a na tu nohu jakoby kulhá. Moc jí neohýbá a našlapuje na vnitřní stranu chodidla. Prostě tu nohu dává jakoby kolmo. Nevím, jak to lépe popsat. Objednala jsem jí k rhb. Ale nemá s tím někdo zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7270
9.5.17 15:50
@Anonymní píše:
Mám takový dotaz, dcerka mi začala nedávno chodit, ale při chůzi je hodně nejistá, vratká a dost mi vytáčí ven jednu špičku a na tu nohu jakoby kulhá. Moc jí neohýbá a našlapuje na vnitřní stranu chodidla. Prostě tu nohu dává jakoby kolmo. Nevím, jak to lépe popsat. Objednala jsem jí k rhb. Ale nemá s tím někdo zkušenost?

záleží na tom, co znamená nedávno. Můj druhý syn dělal něco podobného během prvního měsíce chůze, ale vzhledem k tomu, že jeho dřívější vývoj byl správný a že jsem viděla postupné zlepšení, jsem to neřešila. Během toho měsíce asymetrie zmizela, chodí normálně. Že je začínající chodec nejistý a vratký, je celkem normální, ale zase záleží, jak moc a jak dlouho už chodí. Nicméně pokud cítíš, že je to na rehabku, tak tam zajdi, tím bys neměla nic zkazit a je to podle mě lepší, než něco zanedbat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.5.17 16:09

@Hoa Mai je to cca 3 týdny, co udělala první 2 kroky

• Nahlásit
  • Citovat
18019
9.5.17 16:11
@Anonymní píše:

tak to jí ještě dej trošku času, tak brzo nebude chodit naprosto dokonale :nevim: syn chodil hodně nejistě taky tak dva měsíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7270
9.5.17 16:29
@Anonymní píše:

To je docela brzo. Jako jestli už jste na tu rehabku objednaní, tak tam možná zajděte, ale nehrotila bych to. Samozřejmě ale ber v úvahu to, že tady nikdo tvé dítě nevidí, tudíž je těžké posoudit, jestli to, jak chodí, je vzhledem k věku normální, nebo ne. Můžeme i poradit jen obecně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
10.5.17 15:24

@Hoa Mai @ka2ka no ona chodí tak nějak hodně divně :) na rhb už jsme objednané. Právě už mě pár lidí upozornilo, že jako vytáčí úplně kolmo špičku i holeň a že by asi měla cvičit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama