Špatné rady do života - od rodičů

Anonymní
22.6.20 20:39

Špatné rady do života - od rodičů

Ahoj všem,
chtěla bych se zeptat, jestli vám dali rodiče do života nějaké špatné rady a jaké?
Mně máma vždy říkala, že nemám brzy otěhotnět, abych si nezkazila život. Myslela to dobře, ale mně v podvědomí zůstalo, že děti = zkažený život. Dopadlo to tak, že jsem bezdětná. Nejspíš to nemyslela zle, ale prostě to tam někde zůstalo. Hodně mě to trápí a nejsem s tím smířená. Prosím o ponechání anonymu, jinak smazat. Děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
22.6.20 20:43

Případně, které běžně dávané rady, vnímáte jako špatné.

• Nahlásit
  • Citovat
18637
22.6.20 20:48

No a je potreba za vsim hledat vinika? Ze brzke otehotneni zpusobi zkazeny/tezsi zivot beru jako fakt, ale nijak to neovlivnuje nemit deti pozdeji. Ja musim zpetne uznat, za rady rodicu byly vsechny dobre, at to jiz bylo k rozmlouvani neperspektivni VS ci smerovani do zahranici, vyberu partnera apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
22.6.20 20:52

Dospělí má vzdycky pravdu (jako dítě jsem se bála říct, že je to jinak, např. dospělí mi v autobuse nadal, že jsem mu šlápla na nohu a neumím se omluvit, i když to byl někdo jiný)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
716
22.6.20 20:53

Babka vždycky mluvila, dávej bacha, ať ti kluk nedává pusu, bo otěhotníš a zničíš si život.
A je mi 35 a furt to ve mě je. A né a né otěhotnět :cert:
Pak řeči typu - nikdo tě nebude chtít, jsi taková, jsi maková, a Magda ta už umí už i jíšku - a to jí bylo cca 9 let a furt mi máma nebo děda někoho předhazoval.
A vem si příklad z Dášenky, ona se učí na klavír, má vyznamenání - jen čtyři dvojky a půjde studovat na učitelku (dádinka dneska nemá ani vysokou a maká v kauflandu), hlavně, že mi furt někoho předhazovali, k ničemu mě nevedli.
Rodiče nakopat do zadku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5149
22.6.20 20:56

Mě nedávno moje 22leta dcera řekla mami jak to děláš, že máš vždycky pravdu :) To mě hrozne potěšilo, mě moji rodiče taky nikdy neradili žádné blbosti, dost mě nechali žít podle svého a život mě naučil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
284
22.6.20 20:59

Asi je ani nevnímám jako špatné, spíš naprosto odlišné od mých představ. Já jsem odjakživa paličák, mám absolutně svojí hlavu. Některé rady jsem poslechnout měla, u některých jsem ráda, že jsem je ignorovala. Byly to klasický rady jako dostává asi každý dítě na světě, otravný u kterých jsem protáčela oči a myslela si něco o pr*eli :mrgreen: Teď jsem ale sama matka a tak to chápu, rodič nechce aby se jeho dítě trápilo nebo si komplikovalo život, už teď vím, že se v budoucnu budu muset sakra krotit :mrgreen:a kolik ti je? Už není možnost mít dítě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2033
22.6.20 21:02

Mě naší řekli spoustu blbostí :zed:. Ale otočím to a dostala jsem jedinou dobrou radu od své matky : „Nebuď laciná, chlapi si to mezi sebou řeknou!“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1526
22.6.20 21:05

Jediný, co mě napadá, že dospělý se musí poslouchat, bez vyjímky… Myslím, že důležité je naučit dítě slušnosti a ohleduplnosti, ale ne bezhlavě poslechnout všechno, co na něj kdo starší vyblafne… starší prostě nemá vždy pravdu jen proto, že je starší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
650
22.6.20 21:06

Tech spatnych rad bylo, jejej…
Vicemene to, co uz zde zaznelo, potom jeste to, ze kdyz budu mit pekne znamky, budu dobre vydelavat. Prdlajs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14354
22.6.20 21:07
@Anonymní píše:
Případně, které běžně dávané rady, vnímáte jako špatné.

Moje máma párkrát vytáhla historku, jak se chystala na potrat a nakonec se rozmyslela. Babička říká, já už bych děti neměla 8o :nevim: zvítězil rozum a jsem do syna úplně zblázněna, ale jestli bude druhý to spíš neee. Čím mi zadělali na průser, že odběr krve je jako píchnutí včelky. Vážení nevím jak vás, ale mě žihadlo od včely bolí jako prase, takže fobie a scény u doktorů :roll: jo a byla jsem i na hypnoterapii a vůbec to nepomohlo!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1667
22.6.20 21:08

Sedávej panenko v koutě, však oni najdou tě. Babička. Dnes si bez ostrých loktů neškrtneš. Prostě budeš sedět doma, háčkovat a jednou zazvoní u dveří princ na bílém koni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1526
22.6.20 21:10
@Lerista píše:
Sedávej panenko v koutě, však oni najdou tě. Babička. Dnes si bez ostrých loktů neškrtneš.

Já myslela, že to zní „Sedavej panenko v koutě, nenajdou tě“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.6.20 21:14
@Lerista píše:
Sedávej panenko v koutě, však oni najdou tě. Babička. Dnes si bez ostrých loktů neškrtneš. Prostě budeš sedět doma, háčkovat a jednou zazvoní u dveří princ na bílém koni.

Tak už vím, čím to je, že buď přijde princ, ale bez koně anebo kůň bez prince - málo háčkuju! :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3956
22.6.20 21:16

Sedávej panenko V Koutě je ta nejhorší rada…

Měla bys mít vlastní rozum. A v zkusit se zamyslet nad tím dítětem. Je to tvoje rozhodnutí, abys časem nebyla bába která bude říkat jak ti rodiče zkazili život, že kvůli nim nemáš děti a tak dále… Abych pravdu řekla tak kdybych neměla syna Tak mi přijde život úplně beze smyslu. Každý to má ale jinak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama