Špatné rodinné vztahy

Anonymní
15.11.20 19:54

Špatné rodinné vztahy

Uff. Tenhle rok nam dal všem zabrat. V podstatě se mi rozpadla rodina na prvočlánky. Nechci rozebirat jak a proc, ale jsem ve fazi, kdy mam vseho a vsech plne zuby. Prosim nesudte. Otazka zni. Jak žít izolován bez nejbližších příbuzných? Jen my a deti. Blíží se Vánoce, a tak to na me jak padá. Moc si to neumím predstavit. Co vás vedlo k tomu, že žijete sami bez kontaktu s rodinou? Jak to zvládnout? Je mi lito, když vidím ty rodinné klany kolem, manzel ma dva sourozence (3 kluci), se kterými se často vidaji, já teď prakticky nikoho. Prosim nepište reakce typu, že je to nepředstavitelné, hrůza a tak. To vím taky. Spíš by mě zajímaly příběhy lidi, kteří tak žijí a nejak to jde… Diky za reakce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3934
15.11.20 19:59

No nevim jestlu Ti to pomuze, ale ja svoji mamu nevidela 3/4roku fyzicky, boji se korony ale volame si. Jo taky vidam ty velje skupiny rodinne mladi s prarodici bez rpusek, zjevne se neboji 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1157
15.11.20 19:59

Neumím si to představit a myslím, že je to velmi psychicky náročné a celkově špatně. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1157
15.11.20 20:00
@lilith1 píše:
No nevim jestlu Ti to pomuze, ale ja svoji mamu nevidela 3/4roku fyzicky, boji se korony ale volame si. Jo taky vidam ty velje skupiny rodinne mladi s prarodici bez rpusek, zjevne se neboji 8o

Víc bych se bála psychické úhony bez kontaktu s rodinou než infekce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7544
15.11.20 20:04
@Anonymní píše:
Uff. Tenhle rok nam dal všem zabrat. V podstatě se mi rozpadla rodina na prvočlánky. Nechci rozebirat jak a proc, ale jsem ve fazi, kdy mam vseho a vsech plne zuby. Prosim nesudte. Otazka zni. Jak žít izolován bez nejbližších příbuzných? Jen my a deti. Blíží se Vánoce, a tak to na me jak padá. Moc si to neumím predstavit. Co vás vedlo k tomu, že žijete sami bez kontaktu s rodinou? Jak to zvládnout? Je mi lito, když vidím ty rodinné klany kolem, manzel ma dva sourozence (3 kluci), se kterými se často vidaji, já teď prakticky nikoho. Prosim nepište reakce typu, že je to nepředstavitelné, hrůza a tak. To vím taky. Spíš by mě zajímaly příběhy lidi, kteří tak žijí a nejak to jde… Diky za reakce.

máš manžela a švagry :nevim: Nedávno tady byla diskuze slečna, která nechce tchyni na Vánoce, protože by „měli být sami“ s přítelem a miminkem. Tak tak asi spousta lidí žije jenom sama pro sebe a nukleární rodinu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18299
15.11.20 20:05

Když nepíšeš, proč jste se nepohodli, těžko radit. Buď se budeš snažit o smír nebo si zvykni na život bez rodiny. Musí to být těžké, když si muž se svou rodinou rozumí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2715
15.11.20 20:10

První dva roky jsem se na Vánoce vždy topila v depresi. Teď to na mě občas padne, ale jsem s tím smířená a spíš hodně bojuju s tím, co mi předali do života, protože to není nic hezkého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3934
15.11.20 20:12
@Alriga píše:
Víc bych se bála psychické úhony bez kontaktu s rodinou než infekce.

Tak proc se maji rousky nosit kdyz to seniori ochotne chytnou od svych blizkych, vubec se nedivim ze jich jich tolik nemocnych a ohrozenych a potazmo zemrekycg

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
15.11.20 20:13

No já sice ne ve zlém ale prostě to tak mezi námi je, jsem s manželem a dětmi, svoji rodinu skoro nevídané, bratr bydlí dál má svůj život a práci tak si často píšeme, s naší. a je to těžší, vidíme se tak jednou za rok a i moje děti nevydají a to nebude bych nechtěla ale moc velký zájem tam není a to je tak asi vše, manžel má rodiče kousek od nás, jeho dva bratři žijí ještě s rodiči i když už jsou dospělí, nemají ani ženy ani děti a tím že bydlí kousek a mají celkem v pohodě vztahy tak jezdíme spíš tam, i když v téhle době ani tam moc ne.No a já se s tím žije úplně normálně, beru to tak jak to je a jsem ráda že mám pěkný vztah s manželem a děti jsou spokojené. Ale samozřejmě asi je jiné pokud jste to dřív v rodině měli v pohodě a až teď se to pokazilo, to chápu že je to těžší, i nad to bylo i ničem asi vždycky, takže to beru jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1157
15.11.20 20:14
@lilith1 píše:
Tak proc se maji rousky nosit kdyz to seniori ochotne chytnou od svych blizkych, vubec se nedivim ze jich jich tolik nemocnych a ohrozenych a potazmo zemrekycg

Já bych raději umrala v osmdesáti na covid uprostřed milující rodiny, než zavřená v domově nebo i vlastním bytě na stesk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7544
15.11.20 20:17
@Alriga píše:
Já bych raději umrala v osmdesáti na covid uprostřed milující rodiny, než zavřená v domově nebo i vlastním bytě na stesk.

já bych raději neumřela, ale OK každý to máme jinak :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1157
15.11.20 20:19
@PaníBovaryová píše:
já bych raději neumřela, ale OK každý to máme jinak :lol:

Ok. Tak : my v rodině raději riskneme onemocnění. A naše petaosmdesatileta maminka říká, že nejhorší smrt je smrt strachem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
puzzles2
15.11.20 20:20

Chvíli počkej. Až budou manžel a jeho sourozenci dědit, tak se taky rozdělí. :P :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
727
15.11.20 20:25

Jak plné zuby? To má znamenat co? Jaký byl důvod rozepří?
Pokud jde o nás, tak já taky nemám nejlepší vztah se starší dcerou, ale pořád nějak v kontaktu jsme a jezdí za námi, i když je vlastně skoro samostatná. Taky jsem v jejím věku trochu brojila proti mámě, ale později jsem pochopila, že měla celou dobu vlastně pravdu. Dcera nejspíše časem dospěje do podobné fáze. Mrzí mě to samozřejmě, ale věřím v lepší zítřky, u nás je ta trucovitost celkem dědičná, takže neztrácím naději.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7544
15.11.20 20:27
@me57h píše:
Jak plné zuby? To má znamenat co? Jaký byl důvod rozepří?
Pokud jde o nás, tak já taky nemám nejlepší vztah se starší dcerou, ale pořád nějak v kontaktu jsme a jezdí za námi, i když je vlastně skoro samostatná. Taky jsem v jejím věku trochu brojila proti mámě, ale později jsem pochopila, že měla celou dobu vlastně pravdu. Dcera nejspíše časem dospěje do podobné fáze. Mrzí mě to samozřejmě, ale věřím v lepší zítřky, u nás je ta trucovitost celkem dědičná, takže neztrácím naději.

chudák! pořád to nevzdala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama