Špatně se mi dýchá. Je to v těhotenství běžné?

Anonymní
10.2.21 21:59

Špatně se mi dýchá. Je to v těhotenství běžné?

Ahoj ženy. Jsem skoro 30tt, drobnější postavy, úzký pas..jsem štíhlá, když nejsem těhotná. Čekám druhé dítě a tohle nepamatuji. Mám pocit, jako by mi to mega břicho utlačovalo plíce, všechno. Schody vycházím na 2×. I v leže mám pocit, jako by mi chyběl kyslík. Břicho mám teď ve 30tt jak předtím před porodem. Syna jsem rodila plánovaným císařem, byl na mě moc velký. Prý by pravděpodobně neprošel pánví. Teď to asi nebude jiné.. ale chtěla jsem se zeptat. Jak se vám dýchalo v těhotenství ve třetím trimestru? Funím jak důchodec a to mám před sebou ještě dost času. Jak si ulevit? Děkuji za případné komentáře.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
10.2.21 22:04

Já jsem teprve 22tt a mám taky problém s dechem. Ze všeho jsem zadýchaná, mám pořád ucpaný nos a taky funím jako důchodce. :) Nahoře mám zatím 5kg. Co ty?

• Citovat
  • Nahlásit
848
10.2.21 22:05

Hodne spatne se mi dycha taky uz tak od 29tt, jsem taky hodne drobna a velke bricho, mala mi tlaci nahore az k plicim, i kdyz uz je sestoupla 😀 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
10.2.21 22:09
@Anonymní píše:
Ahoj ženy. Jsem skoro 30tt, drobnější postavy, úzký pas..jsem štíhlá, když nejsem těhotná. Čekám druhé dítě a tohle nepamatuji. Mám pocit, jako by mi to mega břicho utlačovalo plíce, všechno. Schody vycházím na 2×. I v leže mám pocit, jako by mi chyběl kyslík. Břicho mám teď ve 30tt jak předtím před porodem. Syna jsem rodila plánovaným císařem, byl na mě moc velký. Prý by pravděpodobně neprošel pánví. Teď to asi nebude jiné.. ale chtěla jsem se zeptat. Jak se vám dýchalo v těhotenství ve třetím trimestru? Funím jak důchodec a to mám před sebou ještě dost času. Jak si ulevit? Děkuji za případné komentáře.

Zdravím, jsem ve 32tt s dvojčátky, od 30tt nemůžu vyjít schody, v noci spím v polosedě, jelikož mi hrozně utlačují plíce a blbě se mi dýchá :lol: minulý týden mi začali „strkat“ nožičky do žeber a to je teprve něco. Takže ty schody jsou pak to nejmenší :lol: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2866
10.2.21 22:11

Ahojky, ja jsem dnes 31+4 a funim jak lokomotiva :mrgreen: Ale jak kdy.. Z toho uplne normal a jsem fit a z toho zase lezu a dycham jak v poslednim tažení :mrgreen: Občas si to uz musim hluboce prodychnout i pusou - bez bolesti bricha nebo jinych příznaků.

Doktorka rikala, ze na 3.trimestr zcela běžné :) Pred těhotenstvím jsem normalne chodila 2× tydne cvicit, výdrž a kondicka relativně dobra, tak mě to dýchání prekvapilo :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 22:11
@Anonymní píše:
Já jsem teprve 22tt a mám taky problém s dechem. Ze všeho jsem zadýchaná, mám pořád ucpaný nos a taky funím jako důchodce. :) Nahoře mám zatím 5kg. Co ty?

Já jsem přibrala 8kg. Minulé těhotenství jsem přibrala asi 25kg, ale začínala jsem na 47kg, takže to nebyla taková hrůza. Navíc to bylo do pár měsíců skoro všechno dole.. Ucpaný nos mám taky!!! Pořád smrkám, nechápu…Aspon v tom nejsme samy :)

• Citovat
  • Nahlásit
7628
10.2.21 22:13

Je to normální. Až úplně na konci (od 37.-38. týdne), když břicho klesne, se dýchá lépe. @lalouch jestli je už ve 29.tt sestouplá, tak bych měla asi docela obavu. To je hodně brzy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 22:14
@Elea9 píše:
Zdravím, jsem ve 32tt s dvojčátky, od 30tt nemůžu vyjít schody, v noci spím v polosedě, jelikož mi hrozně utlačují plíce a blbě se mi dýchá :lol: minulý týden mi začali „strkat“ nožičky do žeber a to je teprve něco. Takže ty schody jsou pak to nejmenší :lol: :mrgreen:

Panejo, dvojčata to musí být masakr. Četla jsem tady o paní, co snad čeká paterčata. To bych nepřežila…Nožičky do žeber jsou asi chuťovka. Mně stačí do močáku navíc leži občas i napříč. Doktorka mi to potvrdila na UZ. Prý na to má ještě nárok. Nevim, jak se tam maji jeste minimálně 2 kg vejít :?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 22:16
@kacz píše:
Je to normální. Až úplně na konci (od 37.-38. týdne), když břicho klesne, se dýchá lépe. @lalouch jestli je už ve 29.tt sestouplá, tak bych měla asi docela obavu. To je hodně brzy.

Taky mě to překvapilo. Já nemám sestouplého teda vůbec nic. Max prsa šla trochu tou váhou dolů :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
132
10.2.21 22:22

Já tak u minulého těhotenství poznala, že dítě sestoupilo. Najednou se mi zase dobře dýchalo a mohla jsem se najíst :lol: Jinak jsem na tom stejně, třetí trimestr a funím jak důchodce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
848
10.2.21 22:30
@kacz píše:
Je to normální. Až úplně na konci (od 37.-38. týdne), když břicho klesne, se dýchá lépe. @lalouch jestli je už ve 29.tt sestouplá, tak bych měla asi docela obavu. To je hodně brzy.

to jsem se asi blbe vyjadrila, od 29tt se mi blbe dejcha, ted jsem 37tt a mala uz je nejaky tyden sestoupla, ale s dechem a tlacenim nahore to moc nepomohlo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 22:59

Asi nikdy nezapomenu poslední 3 měsíce třetího těhotenství. Nemohla jsem v leže vůbec dýchat. Spala jsem v sedě. Bylo to šílený. Zdravotně mi nic nebylo, jen mi to dítě tlačilo na zebra a plíce. Po porodu se mi zablokovaly žebra jak se chtěly vrátit zpátky. A to byl teprve mazec. Den po císaři jsem si nemohla lehnout kvůli těm zebrum. Uf. Pak mi pomohla až fyzioterapeutka první dny doma.

• Citovat
  • Nahlásit
10.2.21 23:19

Antikoncepci jsem nebrala vůbec ale 22.1 jsem si dala první prášek ale brala jsem to jen 3 dny dnes je 10.února a s přítelem jsme spali dvakrát za noc pokaždé to bylo do mě..chci se zeptat jestli je možné ze jsem těhotná i přesto ze jsem brala jen 3 dny prasky Nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
11.2.21 00:55
@Anonymní píše:
Panejo, dvojčata to musí být masakr. Četla jsem tady o paní, co snad čeká paterčata. To bych nepřežila…Nožičky do žeber jsou asi chuťovka. Mně stačí do močáku navíc leži občas i napříč. Doktorka mi to potvrdila na UZ. Prý na to má ještě nárok. Nevim, jak se tam maji jeste minimálně 2 kg vejít :?

To mi povídej… minulý týden měl každý 1500g, což je dohromady skoro jako jedno při porodu. A měly by se mi tam vejít ještě tak 3kg dohromady. :lol: Pak to bude teprve sranda. :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
772
11.2.21 07:54

To jsem ráda, člověka vždy potěší vědomí, že v tom není sám. Já si to z prvních třech těhotenství nepamatuji, ano blbě se mi dýchalo třeba v sedě, ale jinak dobrý..Ale ve čtvrtém těhotenství to na mě z ničeho nic těžce padlo s nástupem 3.ho trimestu, měla jsem pocit, že se udusím i vestoje. Týden před tím jsem ještě uvažovala, že poběžím půlmaraton, na který jsem byla už dlouho přihlášená, tak jsem se cítila skvěle. a normálně jsem běhala bez problémů, i když pomaleji a najednou toto, navíc padla venku velká dusna, myslela jsem, že je to i tím a alergickou sezonou…samozřejmě jsem neběžela..Pohyb mi dělal nadále dobře, ale chůze byla tak akorát, části nocí jsem prochodila venku kolem baráku s rukama nad hlavou. Vleže, vsedě, jsem myslela, že se zblázním z toho pocitu, že se nemůžu plně dodechnout a měla úplně pocit, že se udusím, nedalo se utéci, porod byl krásný a navíc ta úleva, ta svoboda dechu!!! Těšila jsem se, že se mi třeba na chvilku uleví kolem 36tt-37tt, když poklesne bříško, už jsem ten pocit úlevy znala z předešlého těhotenství, ale nic, žádnou úlevu ani pokles jsem tehdy ani na chviličku nezaznamenala :(

Teď jsem v 29tt pátého těhotenství a takové pocity se dostavily, už jak se těhotenství přehouplo do druhé půlky, je to děs, čekat více dětí najednou si vůbec neumím představit, přitom jsem dost vysoká, mimo těhotenství štíhlá a klimatické podmínky teď naprosto ideální..Miminko se mi tlačí dost nahoru, v noci spávám s nosem u otevřeného okna, ten mrazivý vzduch mi dělá dobře, stejně jako procházky venku, ale jakmile mám ležet, sedět, tak hrůza, nedokážu se pohodlně uvelebit, velký problém mi dělá absolvovat i krátký UTZ na zádech…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat