Špatné spaní novorozence

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
42
18.1.22 14:32

Špatné spaní novorozence

Zdravím
Už si opravdu nevím rady. Mám doma 3tydenní miminko a poslední týden bojujeme snad každou noc..
Přes den mi do včerejška krásně spinkala i uspávání zabíralo ale teď už nic. Večery jsou hrozné.. Neustále se budí, následuje minimálně hodina uspávání a pláč snad v každé poloze.
Teď tedy už i přes den to je boj. Vždy usínala po jídle(jsme na UM nutrilon, mléko mám ale už od porodu bojujeme s kojenim jelikož mám větší prsa a malá je prostě nechce, takže já udržuji laktaci a v případě nouze přikládám).
Ale teď už ani po tom jídle neusne. A když už se to povedlo tak mi pláče ze spaní, ale hysterický pláč který jí samozřejmě probudí a nezabírá ani houpání ani nošení nic… Jediné co tak mlíčko ale nemůže papat co půl hodiny..
Dost nám pomáhalo i semtam prso a trochu mateřského mléka ale teď už se přes ten pláč nechce ani přisát, přijde mi že by to prso chtěla ale nejde se jí uklidnit. :( :,( ještě máme teda dudlíka ale v těch stavech taky nezabírá. Klidně spí jen když po jídle se podaří usnout na mě ale už i tak se stane že pláče…
Stolice normálně odchází a prdíky taky..
Nemáte někdo s tímhle zkušenost a nejlépe ještě řešení? :(
Budu ráda za rady
Krásný den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1497
18.1.22 15:00

Normální mimino, nebude spát na povel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
18.1.22 15:08

Okamžitě vyhledej laktační poradkyni z Mamila.sk. Přestaň do ní cpát Nutrilon. Mateřské mléko he nejlepší věc pro každé miminko. Snaž se přikládat piřád, buď s ní v kontaktu kůže ba kůži, nos ji, spi s ní. Je to malé miminko co tě potřebuje cítit a mít pocit bezpečí. Teorie, že máš velká prsa a nemůžeš kojit he uplně mimo mísu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
18.1.22 15:08
@evulinda79 píše:
Normální mimino, nebude spát na povel

Na povel určitě ne ale za poslední dva dny mi přijde že cca 10hodin spánku je celkem málo. Ale nejsem odborník žejo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
18.1.22 15:09
@nikive píše:
Okamžitě vyhledej laktační poradkyni z Mamila.sk. Přestaň do ní cpát Nutrilon. Mateřské mléko he nejlepší věc pro každé miminko. Snaž se přikládat piřád, buď s ní v kontaktu kůže ba kůži, nos ji, spi s ní. Je to malé miminko co tě potřebuje cítit a mít pocit bezpečí. Teorie, že máš velká prsa a nemůžeš kojit he uplně mimo mísu.

Já jsem nenapsala že nemůžu kojit ale že prso nechce tak často jak by měla a proto hubnula. K laktační poradkyni dochazíme. A mléko na radu poradkyně odsavávám a dávám z flašky. A příště prosím bez tykání. Děkuji mockrát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
18.1.22 15:14
@nikive píše:
Okamžitě vyhledej laktační poradkyni z Mamila.sk. Přestaň do ní cpát Nutrilon. Mateřské mléko he nejlepší věc pro každé miminko. Snaž se přikládat piřád, buď s ní v kontaktu kůže ba kůži, nos ji, spi s ní. Je to malé miminko co tě potřebuje cítit a mít pocit bezpečí. Teorie, že máš velká prsa a nemůžeš kojit he uplně mimo mísu.

Jinak malou mám přes noc buď vedle sebe a nebo spinká na mě to většinou tak od tří od rána do cca sedmi. Pak musím bohužel odložit a fungovat doma.. Napadlo mě zda nemůže být třeba pretažená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19008
18.1.22 15:36
@Bibi39 píše:
Já jsem nenapsala že nemůžu kojit ale že prso nechce tak často jak by měla a proto hubnula. K laktační poradkyni dochazíme. A mléko na radu poradkyně odsavávám a dávám z flašky. A příště prosím bez tykání. Děkuji mockrát

Tak to ale neni dobra laktacni.
Zkus si sehnat nejakou dobrou, idealne na doporuceni maminek z okoli. Ktera prijde k tobe domu a fakt bude umet.
Nejlip ji uklidnis u prsa a je skoda to hned vzdavat.

(tady si vsichni tykaji)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2250
18.1.22 15:37

@Bibi39 mrkni na hojdavak. A šátek taky pomáhá, uklidní ji to a pak bude spát lépe.

Moje zkušenost je, ze čím víc spánku má, tím lip paradoxně spi :D talze Když byl hodně noseny, v noci lépe spal.

Ale ve 3 týdnech nelze čekat zázraky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
18.1.22 15:42
@Lily-of-the-valley píše:
@Bibi39 mrkni na hojdavak. A šátek taky pomáhá, uklidní ji to a pak bude spát lépe.

Moje zkušenost je, ze čím víc spánku má, tím lip paradoxně spi :D talze Když byl hodně noseny, v noci lépe spal.

Ale ve 3 týdnech nelze čekat zázraky.

Určitě mrknu a zkusíme :palec: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
18.1.22 15:45
@Lucie_Sx píše:
Tak to ale neni dobra laktacni.
Zkus si sehnat nejakou dobrou, idealne na doporuceni maminek z okoli. Ktera prijde k tobe domu a fakt bude umet.
Nejlip ji uklidnis u prsa a je skoda to hned vzdavat.(tady si vsichni tykaji)

Já ji přikládám několikrát denně. Vždycky když je čas krmení tak jí dávám nejprve prso. To jí vydrží tak půl hodinky. Pak se začne vztekat a když nejde uklidnit tak ji dám MM z flašky a pokud má stále hlad tak UM. Ale to prso zkoušíme stále. Není to tak že bych se na to vybodla protože to trvá a flaška je snažší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1035
18.1.22 16:32

A odkud máš laktační? Nezdá se mi, že z Mamily.
Problém je v tom, že když ji dáváš mlíko z flašky, tak pak logicky nechce prso. Tak to miminka prostě mají. Lepší by bylo dokrmovat cevkou přes prso, nebo kalíškem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25827
18.1.22 18:37

Neuspávej! To je blbost. Nech to dítě spát, kdy ono chce. Ty ho po hodině uspíš na sílu a pak se divíš, že je za chvíli vzhůru. Ty taky spíš, když jsi unavená a ne když ti dá někdo povel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
18.1.22 20:22
@Janli píše:
Neuspávej! To je blbost. Nech to dítě spát, kdy ono chce. Ty ho po hodině uspíš na sílu a pak se divíš, že je za chvíli vzhůru. Ty taky spíš, když jsi unavená a ne když ti dá někdo povel.

Takze jako nechat rvat ikdyz ma ocicka rude a zaviraji se ale sama usnout nemůže jo… To je řešení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19008
19.1.22 01:12
@Bibi39 píše:
Já ji přikládám několikrát denně. Vždycky když je čas krmení tak jí dávám nejprve prso. To jí vydrží tak půl hodinky. Pak se začne vztekat a když nejde uklidnit tak ji dám MM z flašky a pokud má stále hlad tak UM. Ale to prso zkoušíme stále. Není to tak že bych se na to vybodla protože to trvá a flaška je snažší.

Kdyz budes davat flasku, s velkou pravdepodobnosti se ti na prso vykasle, protoze flaska je pro ni jednodussi.
Jestli chces kojit, pozvi si dobrou laktacni, odbourejte tu flasku a trenujte normalni prisati a kojeni z prsa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19008
19.1.22 01:14
@Bibi39 píše:
Takze jako nechat rvat ikdyz ma ocicka rude a zaviraji se ale sama usnout nemůže jo… To je řešení?

Jde o to nenervovat se, ze nespi, a netlacit to spani silou. Uklidnit, nenechat rvat, ale necekat ze hned usne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat