Špatně stanoven termín porodu

26.6.21 22:03

Špatně stanoveny termín porodu

Ahoj, holky.
Dokázaly byste prosím poradit?
Uvažuji již o změně doktorky.
Poslední MS byla cca 15.12. loni.
Sex a to jedinej byl v noci 25.12. na 26.12.
TP mi řekla po prvním screeningu, že je 27.9. s tím, že to nesedí a že mi musí vymyslet jiný termín MS a že jsem musela otěhotnět později jenže to je blbost, na neposkvrneny početí neverim. Jenze já to nechápu, když byl screening 20.3. a ta důležitá hodnota crl na číslu 64,5 a že to sedí, že jsem byla 12+5tt, ale to nesedí už vůbec. Dle MS mám rodit 19.9. a dle screeningu 27.9. a doktorka řekla, že je chlapeček v pořádku, ani neřekla, že je třeba menší, nicméně prostě by měl být o těch asi 9 dní starší ne? Bojím se, že je pozadu ve vývinu. Doktorka mi k tomu víc neřekla a odsekla, že je to vše dle UZ a že termín porodu bude 28. 9.
Je její postup v pořádku?
Další vyšetření probíhají stejně, nic moc neřeší.
Díky za názory. Lucka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21650
26.6.21 22:18

Víš o tom, že mezi sexem a skutečným početím může být i 5 dní rozdíl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
26.6.21 22:21

Ano, její postup je naprosto v pořádku.
Spermie mohou čekat v děloze na vajíčko až 5 dní.
A těch pár buněk se taky nevyvíjí přesně podle hodinek, klidně se mohou o pár dní pozdržet.
TP je stejně jen odhad. A buď ráda, že ti ho posunuli dozadu, nikdo nebude šílet, že přenášíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9860
26.6.21 22:22

Týden sem týden tam. Spermie čekají klidně i 5 dní než oplodni vajíčko a tomu to taky pak ještě trvá než se uhnizdi, takže ten rozdíl co máš není žádná hrůza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18126
26.6.21 22:24
@LucaLandova píše:
Ahoj, holky.
Dokázaly byste prosím poradit?
Uvažuji již o změně doktorky.
Poslední MS byla cca 15.12. loni.
Sex a to jedinej byl v noci 25.12. na 26.12.
TP mi řekla po prvním screeningu, že je 27.9. s tím, že to nesedí a že mi musí vymyslet jiný termín MS a že jsem musela otěhotnět později jenže to je blbost, na neposkvrneny početí neverim. Jenze já to nechápu, když byl screening 20.3. a ta důležitá hodnota crl na číslu 64,5 a že to sedí, že jsem byla 12+5tt, ale to nesedí už vůbec. Dle MS mám rodit 19.9. a dle screeningu 27.9. a doktorka řekla, že je chlapeček v pořádku, ani neřekla, že je třeba menší, nicméně prostě by měl být o těch asi 9 dní starší ne? Bojím se, že je pozadu ve vývinu. Doktorka mi k tomu víc neřekla a odsekla, že je to vše dle UZ a že termín porodu bude 28. 9.
Je její postup v pořádku?
Další vyšetření probíhají stejně, nic moc neřeší.
Díky za názory. Lucka

A co řešíš? Je to jen odhad. To ze byl styk neznamená že došlo k oplodnění.. tak nevím co se ti nezdá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20948
26.6.21 22:25

A kromě toho stačí uhnout milimetr při měření a dítě je o týden jinak staré a o půl kila jinak těžké

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
26.6.21 22:26

Já taky vím, kdy jsem otěhotněla a netrefili to přesně, jsou to odhady. Nestrachuj se :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
821
26.6.21 22:26

A víš vůbec, jak funguje tvoje tělo? Nemusíš nutně otěhotnět v den, kdy jsi měla sex. Spermie přežijí v těle i několik dní a záleží, kdy máš ovulaci, než se vajíčko usadí atd. atd.
Postup tvojí doktorky je absolutně v pořádku.
Mimochodem málokomu sedí termín podle MS s termínem podle UTZ. U mě je to například rozdíl celý týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3207
26.6.21 22:27

Chápu dobře, že tě tolik rozhodil 1, slovy jeden den rozdílu? 🤔 Mi na genetice posunuli TP o 4 dny a nijak mne nenapadlo měnit lékaře a hroutit se z toho. Důležité je, aby bylo dítě v pořádku. Den sexu fakt není dnem početí 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3176
26.6.21 22:29

Pro tebe to je spíš výhoda. Doktoři tě na konci nebudou honit na vyvolavačku. Chce to klid a užívej těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
821
26.6.21 22:29

@shadowbabe však tam píše, že dle ms 19. a dle utz 28. a to se jí nezdá, protože si myslí, že otěhotníš přesně v den, kdy byl sex :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3207
26.6.21 22:33

@Suelinda psala, že měla dle UTZ po první genetice TP o den dříve. Na to reaguji, na MS vůbec. Mi to taky lítalo, tělo není stroj a lékař robot, jak si některé myslí 🤦🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.6.21 22:37

Holky, díky za názory. Mě se prostě nezdá ten rozdíl, no.
A kdyby spermie teda vydrželi těch 5 dní, což jsem četla, že průměr jsou asi 3 dny, tak to stejně neodpovídá oplodnění s termínem, co mi řekla doktorka. Na ten její termín bych musela otěhotnět někdy po novým roce přece a to je blbost. To se mi právě nezdá :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21650
26.6.21 22:38

Podívej, já byla na IVF. Všechny časový údaje vím pomalu na minutu přesně a i tak se termín podle ultrazvuku a termín skutečné délky těhotenství o několik dní lišil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53790
26.6.21 22:40

Tak početí ti vychází plus minus kolem toho 14. dne cyklu (že byl sex 10. a 11. den už je jen hraní se dny, spermie navíc klidně počká). Takže TP by vycházel někdy kolem 21.9., což se od TP dle screeningu liší o 6 dní. Všecky prvotrimestrální odhady jsou plus minus týden.
Hele, já otěhotněla přes IVF datum početí známo s přsností na hodiny… a stejně se mi to na prvotrimestrálním screeningu lišilo o 5 dní. U druhýho dítěte o 7. Nakonec se první dítě narodilo týden po terminu a druhé dva týdny po :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat