Špatně určená ovulace lékařem , nebo testem?

8.11.20 15:39

Špatně určená ovulace lékařem , nebo testem?

:pankac:
Ahoj Holky, s přítelem se snažíme o miminko teprve krátce. Chtěla jsem zjistit zda správně ovuluji dělala jsem si testy od 10DC do 17DC… Cyklus mám 26-32 ( jak kdy ).. ale jsem maličko zmatená. Zároveň jsem byla objednala na 17DC k doktorovi na prevenci. :palec: 16DC jsem měla podle mě pozitivní test. Sice nebyl úplně tmavý. Ale ty ostatní byly sotva okem viditelné. Takže podle testu bych měla mít ovulaci 17-18 DC zda se nemýlím. Ale Doktor mi 17DC koukal na vaječníky a dělal i stěr kde byl podle jeho slov ovulační hlen. Ale na ultrazvuku viděl pouze volnou tekutinu za dělohou a řekl mi že nejspis ovulace probehla 15-16DC. Jak je teda možné že jsem měla 16DC pozitivní test? Jsem z toho Jelen trošku :dance: :nevim: neměla to některá z vás taky tak? Rozchází se mi test a názor lékaře. :mrgreen:
Díky za odpověď.. :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
956
8.11.20 15:56

Nechápu, co je na tom divného. Pokud 16 DC test ukázal ovulaci a lékař řekl, že 15-16 DC byla ovulace, tak se to přece shoduje, ne? A nejspíš fakt byla 16 DC. :nevim:

Asi jsem blázen, ale snažíte se teprve krátce, tak proč prostě normálně nesouložíte bez ochrany a nevyprdnete se na počítání ovulace? Já bych začla zkoumat ovulaci až když by se nějaký ten měsíc nedařilo. Do té doby bych to nechala na přírodě a nedělala vědu z něčeho, z čeho nejspíš vůbec nebude třeba tu vědu dělat…

Víte, že ovulujete. Plus mínus je všem známo, který den cyklu se ovuluje. Tak prostě v tom období obden souložte bez ochrany a je to ;)

Mě už to přijde, že polovina toho „nejde mi otěhotnět“ je způsobená tou urputnou snahou všechno ohlídat a vypočítat. Chce to trochu spontánnosti a uvolněnosti. Na výpočty je opravdu čas až když se ukáže, že to bez nich nejde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.11.20 16:00

@DeeDee.518
Já si chtěla ovulaci pouze ověřit :) zda ji vůbec mám. V minulosti jsem ji neměla několik let. Tak proto. Taky mám za sebou jeden spontánní potrat.
Jelikož Ovu test byl pozitivní 16DC tak se rozchází názor Doktora. Podle něj byla 15-16DC. Ale podle testu by měla být až 17-18 DC. Když je pozitivní ovu test tak ovulace nastává az za 24-48 hodin. Tudíž byl test pozitivní až po ovulaci. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.11.20 16:08

:mrgreen: nechci patřit k těm, kterým z toho všeho už hrabe :D to se nebojte :/ :?
Nechráněny styk byl 9DC, 13DC a 15DC. Tak uvidíme zda se zadařilo. MS mám dostat za 9 dní. Bude to jen.. buď a nebo. Nic mezitím 8o :lol: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
318
8.11.20 16:22

@Lucinkal.lh ahojky, tak mudr mohl mít pravdu, já např v den kdy mám mega silné // na ovu testu, tak ještě v ten den u mě dochází k ovulce, Takže to, že je zhruba do 24 až 48 hod taky nemusí být u tebe pravda a můžeš to mít jako já a nebo jsi nevystihla OT tu nejvyšší hladinu LH. Proto testuji i 2krat denně. Držím pěsti ať to vyjde :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.11.20 16:28

@jedulka1986
Tak u nás byl sex 2krat pár dní před Ovu teda. A sám doktor říkal že to možná vyšlo ale že to určitě ještě nevidí :) což je jasné 8o
Menstruaci mám dostat cca do 10ti dní. Nemám úplně cykly pravidelně plus mínus třeba i 5 dní se liší. :) Kamarádka mi několikrát říkala že má potvrzenou ovulaci od doktora a testům že nevěří. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8107
8.11.20 16:29

Ovulační testy jsou největší ptákovina hned po testování před termínem menstruace..podle nich bych v životě neovulovala (moje osobní zkušenost)..UTZ je jednoznačný, testům prostě nevěřím..může se jednat o zvýšenou a pomalu klesající hodnotu LH třeba :) takže..rid se folikolometrii..a pokud MUDr videl jizvu na vaječníku a volnou tekutinu, stopro ovulace proběhla jak říkal..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.11.20 16:32

@Skaiqy :srdce:
Ano říkal mi že na vajecniku nevidí folikul ani na jednom ani na druhém. Pak se podíval,, za dělohu" a tam byla trošku volná tekutina. Podle toho usoudil že ovulace byla den dva zpátky od vyšetření. :P :*… V tu dobu jsme měli sex :hug: tak třeba se muž trefil :D 8o
Nevíte jak dlouho taková tekutina může za dělohou zůstávat??? :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
8.11.20 17:57

@Lucinkal.lh ahoj, tak to mame podobne, byla jsem tento mesic na preventivce a rikal mi, ze vidi nejakou tekutinu, testy nedelam. A ms mam taky dostat za 9 dnu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8107
8.11.20 22:05
@Lucinkal.lh píše:
@Skaiqy :srdce:
Ano říkal mi že na vajecniku nevidí folikul ani na jednom ani na druhém. Pak se podíval,, za dělohu" a tam byla trošku volná tekutina. Podle toho usoudil že ovulace byla den dva zpátky od vyšetření. :P :*… V tu dobu jsme měli sex :hug: tak třeba se muž trefil :D 8o
Nevíte jak dlouho taková tekutina může za dělohou zůstávat??? :pankac:

Záleží jak rychle se s tím tělo popasuje, někdy to zlobí týden, někdy 3dny.. fakt záleží na tom jak tělo rychle pracuje..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1788
16.11.20 20:47

Já mívám potzitivní test a když ráno, tak v noci ovuluji a když odpolko, tak ovuluju druhý den.. ted jsem byla 12 dc ráno na utz a potvrzený folikul, 11 dc večír pozitivní test a 12 dc odpolko bolest, takže ani ne 24 hod po poz ovu testu… kaaždý to má jinak, ten návod je tabulkový průměr. nejvíc řekne BT…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama