Špatně určené pohlaví z amniocentézy

102677
24.1.11 17:54

špatně určené pohlaví z amniocentézy

ahojky, předem se omlouvám za praštěné téma - četla jsem, že se stalo, že z amniocentézy bylo určeno určité pohlaví plodu a narodilo se pohlaví opačné 8-o 8-o 8-o
znáte někdo někoho, komu se toto přihodilo, nebo je to jen nějaká lékařská kuriozita? myslela jsem, že z plodové vody je pohlaví stoprocentní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9521
24.1.11 17:56

Je to tuuuuuuuuuuuuu … :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1648
24.1.11 17:57

kuriozita to nemusí být, může se jednat i hermafrodita, v mexiku je to dost časté :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12202
24.1.11 17:58

99.9% :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14546

když jsem se ptala svého doktora, zda amniocentéza vyloučí možné postižení dítěte, řekl mi ,že 100% vyloučí downův syndrom a určí pohlaví, takže :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102677

lowel - 8-o 8-o 8-o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102677
24.1.11 18:00

možná se zeptám jako pitomec, ale hermafrodit má jaké chromozomy? musely by tam přece vyjít v rozboru plodové vody nějaké odchylky, ne? 8-o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17345
24.1.11 18:02

saji, neviem isto, ci hermafrodit je to spravne slovo, co som citala ide o nepresne urceny genofond, alebo nieco take, uz si to presne nepatamam. ma to asi pol percenta ludi, nemusi to mat vobec ziadne prejavy.

kamaratkina znama si dala urcit pohlavie z krvy a stalo sa jej presne toto. ale o nic vazne nejde. :-D

preco Ta to napadlo? :-P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102677
24.1.11 18:07

ale soldi, spolutěhule mě nahlodaly, tak jsem hledala a našla..... 8-o
já to pořád nechápu - ten člověk má třeba ženské chromozomy a je to chlap???? 8-o 8-o 8-o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102677
24.1.11 18:08

jako soldi, že jí z krve vyšlo, že to bude třeba kluk a narodila se holka? jak je to možné????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68667
24.1.11 18:09

Nikoho neznám. Nicméně labooratorní chyba nebo záměna vzorků je možná vždy. Dále jsem slyšela, že je možné, že původně bylo těhotenství dvojčetné, jedno dvojče zaniklo a zbytky jeho DNA plavou v odebírané plodové vodě. Dál nevím, zda mají nějakým způsobem ošetřenou případnou kontaminaci vzorku mateřskou DNA (ale myslím, že ano). :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102677
24.1.11 18:12

tak jsem čekala odpovědi typu, že je to blbost a ono takhle?????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1648
24.1.11 18:14

jo může mít ženské chromozomy a může mít obojí pohlaví, pohlaví se pak určuje právě podle těch chromozomů. Jsou i výjimky, kde je to třeba 49% a 51% pak je to tvrdej oříšek i pro doktory, kteří pak dělají plastickou operaci. Pak pohlaví přednostně určují rodiče po konzultaci s lékaři a dítě pak celý život bere po plastice, pokud ji podstoupí hormony zvoleného pohlaví. Je to hodně složité a ošemetné, někdy se bohužel stane, že zrovna to zvolené pohlaví je pak přesně naopak. Dost jsme o tom diskutovali s doktory v rodině po nějakém dokumentu v televizi, mě to taky šokovalo 8-o tento případ je právě ta africká běžkyně, co vyhrála olympijské hry, měla jen 2% více ženských chromozomů a ženský orgán, jinak by byla chlap možná i myšlením nejen fyzičnem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17345
24.1.11 18:16

saji, neviem ako to zistuju pri amnioceteze, ale pri krvy zistuju, ci obsahuje testosteron, ktory vylucuju chlapci. urcite to nezistuju analyzou DNA.

a bolo to myslim tak, ze urcili dievca a narodil sa chlapec, alebo naopak? :think: fakt neviem.

ale pamatam si este zo strednej, ze sme sa o tom ucili, ze sa nejako blbo sparovali X a Y a ze vtedy moze byt dievca ako „muznejsie“ alebo chlapec „zozensteny“.

pod hermafroditom si predstavujem osobu, ktora ma muzske aj zenske organy a to pochybujem, ze sa jedna o takyto pripad :roll:

tazko hadat, vazne netusim podla coho urcuju pohlavie na AMC. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102677
24.1.11 18:17

lowel, ty mě děsíš 8-o 8-o 8-o
takže toto se zjistí až po porodu?nebo už by v tom rozboru plodovky byly nějaké odchylky? vím, že se ptám jako tatar, ale já to prostě vůbec nechápu :oops: 8-o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat