Špatně určené týdny v těhotenství

100
30.11.20 10:23

Špatně určené týdny v těhotenství

Ahoj, jsem úplně zmatená. Pokaždé, co jdu na kontrolu, tak mám jiný týden těhotenství. Např. Jdu k doktorce s tím, že mám být 13tt a píše 15tt. Teď naopak mám být 25tt a píše 23tt. Jsem už z toho vážně zmatená, i přesto že chodím po 5tydnech na kontrolu, tak to neodpovídá. Ani termín porodu mi neodpovídá. Na začátku určený termín na 23-27 března, ale mě to vychází už na zacatek března. Měl jste někdo podobný problem? Vím, že bych nebyla jediná, která by se po porodu dozvěděla, že jsem vlastně přenášela, ale jsem z toho fakt už zmatená. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14822
30.11.20 10:29

@Feldy-Nikol kdy byl začátek poslední ms? A jaky termín urcili na 1.screeningu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
30.11.20 10:39

Na kazde kontrole ti to menit prece nemuze ne? Prvni se urcuje dle terminu MS a druhe na 1. screeningu, dal uz se s tim nehybe, protoze deti uz pak rostou svym tempem a fakt nejde co kontrolu dle mereni menit terminy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8292
30.11.20 10:49

Řídila bych se podle screeningu..na druhou stranu bych z toho takové drama nedělala..srdce bije, dítě prospívá..tak k čemu řešit týdny..navíc tam můžou sehrát roli jiné data ovulace..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8292
30.11.20 10:51
@Villanelle píše:
Na kazde kontrole ti to menit prece nemuze ne? Prvni se urcuje dle terminu MS a druhe na 1. screeningu, dal uz se s tim nehybe, protoze deti uz pak rostou svym tempem a fakt nejde co kontrolu dle mereni menit terminy.

Tak nevím ale mně pokaždé řekne na kontrole buďto 6.12. nebo 12.12. :)

A jak to že by nešlo měnit? Dítě nějak roste a nerostou všechny stejně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74354
30.11.20 10:59
@Skaiqy píše:
Tak nevím ale mně pokaždé řekne na kontrole buďto 6.12. nebo 12.12. :)A jak to že by nešlo měnit? Dítě nějak roste a nerostou všechny stejně :)

No a právě že neroste každé stejně, tak se z toho nic nedá spočítat, to je celkem logické.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1200
30.11.20 11:02
@Skaiqy píše:
Tak nevím ale mně pokaždé řekne na kontrole buďto 6.12. nebo 12.12. :)A jak to že by nešlo měnit? Dítě nějak roste a nerostou všechny stejně :)

Termin porodu se od 1. screeningu menit nema prave proto, ze kazde dite roste jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8292
30.11.20 11:04
@j.a.n.i1 píše:
No a právě že neroste každé stejně, tak se z toho nic nedá spočítat, to je celkem logické.

Narážím na to, že psala „dal se s tím už nehýbe a nejde co kontrolu měnit termíny“.. jde :) protože dítě dokáže poskocit o docela dost skokově a tím se může přiblížit k termínu porodu o něco rychleji..nebo roste pomaleji ale stabilně :) takže se lékaři povede zhruba se trefit do datumu porodu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1200
30.11.20 11:08
@Skaiqy píše:
Narážím na to, že psala „dal se s tím už nehýbe a nejde co kontrolu měnit termíny“.. jde :) protože dítě dokáže poskocit o docela dost skokově a tím se může přiblížit k termínu porodu o něco rychleji..nebo roste pomaleji ale stabilně :) takže se lékaři povede zhruba se trefit do datumu porodu :)

Ne, v prukazce se od prvniho screeningu terminy uz nehybe. Nebo nemelo by se. To jako budu ve 30.tt,dite vypada na 32.tt, preskrtnou se terminy, napise novy? Vzdyt to nedava smysl i s ohledem na nastup na materskou, ukoncovani PN apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8292
30.11.20 11:08
@Yorkmut píše:
Termin porodu se od 1. screeningu menit nema prave proto, ze kazde dite roste jinak.

Nemá? A vám se nestalo, že dítě odpovídá úplně jinak než na prvním screeningu? Protože mě ano :) datum porodu mám posunutý o 10 dní :) takže buďto je profesor ktereho jsem pacientkou a zabývá gynekologii už asi tak 30 let úplně mimo a s mou gynekoložkou neví co dělají..nebo..nebo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8292
30.11.20 11:09
@Yorkmut píše:
Ne, v prukazce se od prvniho screeningu terminy uz nehybe. Nebo nemelo by se. To jako budu ve 30.tt,dite vypada na 32.tt, preskrtnou se terminy, napise novy? Vzdyt to nedava smysl i s ohledem na nastup na materskou, ukoncovani PN apod.

Nesketne..já mám napsané rozpětí dní třeba :) jsem 38 a takhle to mám napsané od začátku třetího trimestru..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1200
30.11.20 11:09
@Skaiqy píše:
Nemá? A vám se nestalo, že dítě odpovídá úplně jinak než na prvním screeningu? Protože mě ano :) datum porodu mám posunutý o 10 dní :) takže buďto je profesor ktereho jsem pacientkou a zabývá gynekologii už asi tak 30 let úplně mimo a s mou gynekoložkou neví co dělají..nebo..nebo :mrgreen:

Ne nestalo. Terminy v prukazce zustaly od 13+3 stejne. To, ze dr.rekl, ze vypada na 29.tt a byla jsem treba 27.tt, je pro ke neco jineho. To neni hybani s predpokladanymi daty porodu dle ms a screeningu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1200
30.11.20 11:11
@Skaiqy píše:
Nesketne..já mám napsané rozpětí dní třeba :) jsem 38 a takhle to mám napsané od začátku třetího trimestru..

V prispevku vyse uvadis, ze ti vzdy rekne bud 6.12.nebo 12.12. Ted je to zase rozmezi mezi dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
352
30.11.20 11:12
@Skaiqy píše:
Narážím na to, že psala „dal se s tím už nehýbe a nejde co kontrolu měnit termíny“.. jde :) protože dítě dokáže poskocit o docela dost skokově a tím se může přiblížit k termínu porodu o něco rychleji..nebo roste pomaleji ale stabilně :) takže se lékaři povede zhruba se trefit do datumu porodu :)

No takhle to prave nefunguje, na to narazim :lol: :lol: prave proto, ze pak deti rostou ruzne, nelze z toho NIC vyvozovat, protoze to by ti porod fakt museli posouvat na kazde kontrole a to ani nekomentuju, ze s pribyvajicimi tydny jsou mereni stale nepresnejsi. A co je to za blbost, ze se přiblíží velikostne porodu? :roll: a posunute to mas snad jednou po screeningu ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10421
30.11.20 11:15
@Skaiqy píše:

Ale termín porodu není dán velikostí plodu, ale délkou těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat