Špatné usínání a spaní, vztek

12.4.21 22:12

Špatné usínání a spaní, vztek

Ahoj holky,
potřebovala bych poradit se synem (6 měsíců). Už od narození špatně spí, nikdy mi nespal přes den (pouze chvíli venku v kočárku), večer jsme ho uspávali hodiny a hodiny.
Nicméně asi před dvěmi měsíci nastal zlom a začal spát přes den. Spí zhruba 4× přesně po 30-ti minutách, je jak hodinky. Jenže se vzbudí a je pořád unavený, nedospaný. Budí se s brekem. Ale dál už spát prostě nebude. Tím, že je unavený, tak je hrozně protivný, od rána do večera “mručí”. Hračky ho zabaví, ale jen nějakou dobu, pak se začne vztekat. Tak vymýšlíme něco jiného, ale všechno špatně, věčně nespokojený.
Další problémem je, že jak má jít spát, tak chytne záchvat vzteku, brečí, řve přes celý barák. Je to k nevydržení. Stačí ho dát jenom do postýlky, kočáru nebo do náruče a spustí. Dudlíky odmítá, i když ho trochu uklidní (vzal si ho celkem tak 3×). Vydrží to takhle hooodně dlouho, nezabírá nic. Mluvení, hlazení apod., ani mě při tom řvaní nemůže slyšet. Když na chvíli odejdu a pak se přijdu na něho podívat, tak akorát ještě přidá na hlasitosti. A když to teda někdy vzdám a vezmu ho ven z postýlky, tak se jenom škodolibě usměje. :D
A poslední problém - i v noci se pořád budí. Nevyspí se vůbec nikdo, ani on, ani my, ani sousedi. Budí se po hodině, někdy po půl, dokonce i po deseti minutách. Většinou ho po kojení stačí dát do postýlky a spí, ale k ránu už se to neobejde bez scény. Vezmu ho teda pochovat a hned usne, ale sotva ucítí postýlku, tak oheň na střeše.
Je to hrozně vyčerpávající, jak pro mě, tak hlavně pro něj. Musí se přece pořádně vyspat a nebrat spaní jako utrpení. Neřekla bych ani půl slova, kdyby byl vyspaný, ale není. Nehledě na to, že s ním ani nemůžu nikam jít, protože ani v kočáru už nespí a jenom řve.
Co se týče toho uspáváni, tak jsme zkusili snad všechno - kolébka, rockit, kočárek na balkóně, bílý šum, hudba, čtení, mluvení, hlazení, dudlíky, chování, zavinovaní, homeopatika atd..
Nemáte někdo ještě nějaký nápad nebo čím by to mohlo být?
Děkuji za všechny rady :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
56
12.4.21 22:20

A v satku u tebe by pres den nespal? A v noci nespi ani s vami v posteli? A jak prospiva? Nema hlad, zizen? Ale jinak pokud rve a nespi a je nespokojený, asi bych to resila s mudr. Muze ho neco trapit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
993
12.4.21 22:23

Vzala bych si ho do postele :oops: najela rezima pres den uspala v kocarku nebo nositku/satku

Příspěvek upraven 12.04.21 v 22:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10598
12.4.21 22:23

Dozrávání nervové soustavy, růst zubů… Může být tisíc možností. Nehledej je, musíš to přežít. Spí, když jsi s ním ty? Tam si s ním choď lehnout, jsi doma na mateřské, věnuj se mu. Můj první byl takový expert a dodnes (3,5r),snad 5× spal celou noc. Přes den nespí od roka a půl a předtím přesně tak, jak gs popisuješ. Uspávání byl řev téměř denně. Je to nervy drásající, ale naschvál to nedělá. To, že musí spát, si dítě začne uvědomovat fakt až kolem 3 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.4.21 22:24

@neta30 zkoušeli jsme, taky nic.
Jinak je všechno v pořádku, prospívá, najezený, všechno. S ní jsem to taky řešila, ale nic nového ji nenapadlo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.4.21 22:29

@Aduš8 o mě zas tak nejde, spíš ať se on pořádně vyspí. Obzvlášť, když je fakt unavený. Od zubů teď máme klid. A se mnou v posteli vůbec neusne, už ani u kojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10835
12.4.21 23:27
@Christen123 píše: ......Vydrží to takhle hooodně dlouho, nezabírá nic. Mluvení, hlazení apod., ani mě při tom řvaní nemůže slyšet. Když na chvíli odejdu a pak se přijdu na něho podívat, tak akorát ještě přidá na hlasitosti. A když to teda někdy vzdám a vezmu ho ven z postýlky, tak se jenom škodolibě usměje. :D ...................k ránu už se to neobejde bez scény. Vezmu ho teda pochovat a hned usne, ale sotva ucítí postýlku, tak oheň na střeše.
Je to hrozně vyčerpávající, jak pro mě, tak hlavně pro něj. ...................

Takže ty ho necháš v postýlce ječet hoooodně dlouho.
Když ho vyndáš, usne.

Trápíš už půl roku denně sebe, syna a sousedy jen proto, že ho nenecháš spát u sebe :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
625
13.4.21 00:13
@Lucie_Sx píše:
Takže ty ho necháš v postýlce ječet hoooodně dlouho.
Když ho vyndáš, usne.Trápíš už půl roku denně sebe, syna a sousedy jen proto, že ho nenecháš spát u sebe :nevim:.

Kdes tenhle příspěvek viděla??ja to vůbec nemůžu dohledat… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
625
13.4.21 00:17
@KKikina píše:
Kdes tenhle příspěvek viděla??ja to vůbec nemůžu dohledat… :think:

To je část toho textu co zakladelka psala vid, já už bych si měla jit lehnout fakt :* :dance: :dance: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10835
13.4.21 00:23
@KKikina píše:
To je část toho textu co zakladelka psala vid, já už bych si měla jit lehnout fakt :* :dance: :dance: :dance:

Jojo, zbytek jsem pro přehlednost odmazala… Jde se spát :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.4.21 02:42

@Lucie_Sx kde je spáno, že to trvá půl roku? Tvé radě teď moc nerozumím. Jak jsem psala - u mě prostě neusne. To je snad jasné, že se uklidní, když ho vezmu z té postýlky. Nicméně opravdu neusne.
To, že mi usne v náručí jsem psala k noci, kdy je v polospánku a ukládám ho po kojení. Ale kdejaká změna polohy ho pak probudí. Takže s ním mám pak stát uprostřed ložnice a držet ho?
Chápu, že se snažíš pomoct, nicméně to není tak, jak jsi to pochopila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.4.21 08:30

Nevím odkud přesně jsi, ale v Praze v Motole snad mají přímo poradnu pro nespave děti. Možná bych zkusila zajít tam. Pak jsem taky viděla hezkou reportáž o paní Kiedroňové, která se tomuto tématu věnuje. Jinak s tím spaním s Vámi v posteli… No, my to tak doma udělali. Jak nebyla dcera s námi, tak řev. Ted je ji 19 měsíců a spí s námi stále. Už odmítá jít si lehnout do postýlky. Ted jsme ji teda pořídili první malou postel a tu jsme prirazili k naši a už třetí noc spí v ni :potlesk: ale před tím to byl děs s ni spát :D :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10835
16.4.21 20:14
@Christen123 píše:
@Lucie_Sx kde je spáno, že to trvá půl roku? Tvé radě teď moc nerozumím. Jak jsem psala - u mě prostě neusne. To je snad jasné, že se uklidní, když ho vezmu z té postýlky. Nicméně opravdu neusne.
To, že mi usne v náručí jsem psala k noci, kdy je v polospánku a ukládám ho po kojení. Ale kdejaká změna polohy ho pak probudí. Takže s ním mám pak stát uprostřed ložnice a držet ho?
Chápu, že se snažíš pomoct, nicméně to není tak, jak jsi to pochopila.

Psala jsi, ze se porad budi a je mu pul roku, tak jsem vychazela z toho.
Kdyz spatne snasi zmenu polohy, tak co ho nakojit vleze, at u toho usne, a nechat spat…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat