Špatné usínání u 2 letého dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kachnan87
Povídálka 41 příspěvků 1 inzerát 13.08.18 22:01
Špatné usínání u 2 letého dítěte

Dobrý večer dámy. Chtěla bych se poradit a zjistit, jestli v tom nejsem sama :oops: dcera má 2 roky a 3 měsíce a má 5 měsíční sestřičku.. štve mě to, jak usíná a taky mě to vysiluje jak fyzicky tak psychicky..
Jde mi o to usínání.. přečteme pohádku (rituál každý den stejný),rozloučíme se a jdeme z pokojíčku..po­dotýkám, že samotnou spát v jejím pokojíčku jsme ji učili asi 4 měsíce před porodem druhé dcery, aby pak neměla pocit, že je to kvůli ní.. takže na velkou postel zvyklá je, ještě nikdy z ní nespadla..ze začátku jsme tam vždycky s ní byli a leželi vedle ní.. postupně jsme to odbourali, do toho i plenky přes den..
Jenže, v noci se dodnes budí, sedne a jakoby fňuká a párkrát za měsíc se v noci probere i tak, že i 3 hodiny nespí a.my jsme z ní na nervy a budí tu mladší.. pak to usínání, teď jsme byli na dovolené, kde s ní spal manžel a já zas s tou mladší v jiné místnosti, rušily se, tak jsme to tak museli vyřešit.. chvíli jsme byli doma- usínání horor, vyžadovala pozornost, furt nás volala, že chce pít, pak čůrat, pak si povídat a přitom byla už unavená, ale za každou cenu jsme tam furt museli někdo s ní být..pak zas do dnes u babi na 4 dny, kde taky spala s tátou. ted už jsme doma.jsou dny, kdy po pohádce usne v klidu sama a vůbec nevyvádí a spí celou noc a dny jako dnes a usínání jí trvá věčnost a vymýšlí jak nás tam přivolat aby jsme tam byli s ní.. unavená je, každý den má stejny režim, na sestřičku si zvykla, má ji ráda a je hodně citlivá..
Podotýkám, že já jsem se prý jako malá taky často budila a seděla a řvala..
Jinak kojená byla do 16 měsíců, pak se sama odstavila (byla jsem už těhotná)..je hodně kontaktní a kdyby to bylo možné tak ji máme v ložnici, ale máme tu postýlku a další postel se tu nevleze a 100% by se rušily a nechci ji zas učit spat s námi, přijde mi to krok zpět…
Přejde to? Co s tím? Zas jen vydržet? Už jsem zkusila snad vše. i ty zázračné pohádky- pohadkospaní, lapač snů.. zuby jí chybí dole 5ky, ale nevypadá to, že by jí teď lezly.. jinak to je zvídavé a veselé, zdravé dítě..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
blumen
Hvězda diskuse 42718 příspěvků 13.08.18 22:07

@Kachnan87 tak at tam s ni jeden z vas zustane nez usne :nevim: kdyz vas potrebuje. A v noci at prijde za vami. Na nejake odnaucovani ja nejsem, proste ma takovou fazi a potrebuje vas. Zase to prejde.

Tynkycat2
Extra třída :D 12072 příspěvků 13.08.18 22:14

Prostě bych tam s ní večer počkala než usne a nedělala z toho vědu. Překvapuje mě, když se řídíte i pohádkopsaním a tak máte asi spánek „nastudovaný“ že to vůbec řešíte. Píšete o kontaktnosti, že byste si ji jinak v posteli nechali, tak tam s ní počkejte než usne a je to. Pokud usne rychleji, zbytečně se trápíte celá rodina a očekáváte od ní něco na co ještě konkrétně ona třeba nedozrálai když jiné dítě by to už zvládlo s přehledem. Vždyť je ještě docela malá a kdyby nebyla sestřička byla by toho všeho ještě „ušetřena“. Všechno to jsou jen období a všechno to zase přejde :)

Kachnan87
Povídálka 41 příspěvků 1 inzerát 13.08.18 22:17

@blumen to tak děláme,taky nejsem zastáncem vyřvávacích metod apod… Jenže třeba dneska má chlap noční směnu a to je náročné pro mne,maličká se budí min. 2 x za noc a právě jak se vzbudí ta starší tak tam za ní musím jít já,sama po tmě nepřijde,má pokojíček ob pokoj.. a někdy se stane,že tu mladší vzbudí jak začne mrčet v noci…a to uspávání při chlapově odpolední,to je teprve oříšek- první tu mladší,s tou musím být taky a starší pořád za náma chodí a maličká nemůže usnout.. nedokáže být navečer vklidu a furt tu lítá a dělá blbosti, randál????????

Kachnan87
Povídálka 41 příspěvků 1 inzerát 13.08.18 22:24

Jako mě to nevadí,že tam někdy s ní musím být,ale prostě někdy se to technicky nedá zvládnout,když jsem na obě sama.. ta mladší někdy taky usne až kolem té stejné doby,kdy chodí ta starší spát,to jí mám nechat jako kde? Když bude s námi v ložnici tak dělá takový randál,že neusne ani jedna..furt cosi povídá a má nejvíce práce právě na večer..přitom zklidňovat ji učíme pořád,ale ona to neumí a hlavně nechce

elena.78
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 13.08.18 22:36

A nepomohl by bylinkový čaj na spaní pro děti? Dávám granulovaný od Sunaru.

Kachnan87
Povídálka 41 příspěvků 1 inzerát 13.08.18 22:39

@elena.78 já jí moc sladké pití nedávám..jen vodu..

misuled
Kecalka 421 příspěvků 13.08.18 22:47

@elena.78 tak to ma k caji opravdu daleko. Je problem uvarit diteti medunkovej caj? Treba jo, ale mne to prijde absurdni.
Zakladatelko, ze dela rozruch v loznici je mozna jen proto, ze chce pozornost. Jsou ji dva roky, prijde mi, ze po ni chces moc. „Vetrelec“ ji odsune do jinyho pokoje a s takovym pocitem ma v klidu sama spat.

unuděná
Kelišová 5599 příspěvků 1 inzerát 13.08.18 23:04

mam deti podobne od sebe a praktikovala jsem to od narozeni mladsi tak,ze jsem pri uspavani starsiho sedela u nej na posteli a kojila,povidali jsme si,zpivali (potme) dokud starsi neusnul a mladsi z 99% na tom ceciku taky visela tak dlouho,dokud neodpadla.V noci se pak uz vzajemne nebudili,byli zvykli na provozni hluk z maleho bytu.A to byvaly i noci,kdy jsme v manzelske posteli spali vsichni ctyri ;) Nejsem zastance nasilneho uceni na jakekoli uspavaci ci spankove rezimy.Mladsi jsou ted 3,5 a obvykle taky v noci prijde k nam do velke postele,vubec mi to neva.Naopak starsi od cca 4let tento kontakt nechtel a dnes uz se jen rano prijde zeptat,zda uz si muze jit hrat,nebo je jeste nec (cerstve 6) :mrgreen:

unuděná
Kelišová 5599 příspěvků 1 inzerát 13.08.18 23:06

jo a pokud uz mladsi nechtela kojit a starsi jeste nespal,tak jsem malou houpala v naruci,chodila po byte a zpivala ;) my meli tehdy 1kk,cili odpadly jakekoli snahy deti separovat a dnes jsem za to vdecna ;)

elena.78
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 14.08.18 00:00

Jestě jsem si vzpomněla, že kamarádka měla podobný problém jako Ty, jen té starší dcerce byly tuším tři roky. Byla příšerně vázaná na tu maminku (které dítě ne, že), no a když jí řekla, že bude už muset spát ve svém pokojíčku, dcerka jí řekla, že tam bude spát bratříček až ho přivezou z porodnice a ona bude dál s rodiči. Naučili ji tak, že v pokojíku spala jen přes den po obědě, za pár dní si ho „omakala“ a pak tam spala i v noci.

elena.78
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 14.08.18 00:27

@misuled
Probůh, to budeme slovíčkařit? :zed: jsem si vzpomněla jak nám eurohujeři zakázali používat název pomazánkový máslo :roll: Klidně může uvařit meduňkový, mateřídouškový, šípkový či jiný bylinkový čaj- také vařím, pokud nechce chystat granulovaný nápoj :nevim: předpokládám, že když je určený dětem, že se z něho neotráví. Oproti bylinkám je hotový hned, nemusí se louhovat. Cílem tady je, aby mimčo klidně spalo, ne?

Zakladatelka učila dcerku spát ve vlastním pokojíku již několik měsíců před narozením druhého potomka, a po celou dobu si nemohla zvyknout. Těžko to bylo způsobeno „vetřelcem“, když žádný nebyl.

Mari.G
Závislačka 4783 příspěvků 14.08.18 01:13

@elena.78 Začala se vracet v době, kdy „vetřelec“ přišel. Taky mi přijde, že toho chce zakladatelka po malé moc, i když chápu, že to je náročné. Proto s dalším dítětem, pokud od sebe nebudou třeba 6 let počítám s matrací na zemi, kde budeme všichni a s tandemovým kojením…Aby si starší sourozenec zvykl přirozeně. A granulovaný čaj a vyluhované bylinky - to je bohužel fakt rozdíl. A ono i ten cukr v tom může zase přispět špatnému spánku.

vertunka
Závislačka 4714 příspěvků 14.08.18 04:12
@elena.78 píše:
@misuled
Probůh, to budeme slovíčkařit? :zed: jsem si vzpomněla jak nám eurohujeři zakázali používat název pomazánkový máslo :roll: Klidně může uvařit meduňkový, mateřídouškový, šípkový či jiný bylinkový čaj- také vařím, pokud nechce chystat granulovaný nápoj :nevim: předpokládám, že když je určený dětem, že se z něho neotráví. Oproti bylinkám je hotový hned, nemusí se louhovat. Cílem tady je, aby mimčo klidně spalo, ne?Zakladatelka učila dcerku spát ve vlastním pokojíku již několik měsíců před narozením druhého potomka, a po celou dobu si nemohla zvyknout. Těžko to bylo způsobeno „vetřelcem“, když žádný nebyl.

:mrgreen: ne, cilem sunarku je to, aby hloupe matky, ktere nectou slozeni, daly detem tento rozpustny cukr. Deti pak na nej budou zavisle a sunarek se bude prodavat jedna basen. O dobry spanek, firme opravdu nejde. Tento napoj rozhodne nepodavat!

Jinak zakladatelko ja mam holky od sebe presne dva roky a starsi spi taky ve svem. A po narozeni mladsi zacala taky vyzadovat pozornost. Ale presne jak rikas, kdyz je clovek na ne sam tak to proste nejde. Navic aby clovek kazde dite uspaval dve hodiny :nevim:. Takze my jsme to udelali tak, ze dodzujeme ritual - vykoupat, pohadka a pak odchazime. Ale mala si muze jeste v posteli cist pri rozsvicenem svetle. A kupujeme ji knizsky s oblibenymi hrdiny (krtek a panda, máša a medvěd, čiperkové). A ona si proste vecer prohlizi knizky a pak sama odpadne. A ja ji jdu zhasnout.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15538 příspěvků 14.08.18 05:14

Máme stejný rozestup mezi dětmi, mladší má pár měsíců. Proč si nemůžeš sednou s mladším dítětem ke staršímu, kojit no ví jinými uspat, dát no do postýlky a vydrzet se starším, než usne? Dle mého se v tom pokoji boji, je od vás daleko, dala bych tam buď obě děti, aby tam nebylo starší samo a nebo si nechala obě v ložnici.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >