Špatné vstávání z gauče/křesla v těhotenství

15
21.7.21 17:38

Špatné zvednutí z pololehu/lehu v těhotenství

Zdravím,

Chci se jen ujistit - jsem naučená už pár let od operace slepého střeva vstávat odkudkoli, hlavně z postele, přes bok, abych nezatěžovala břicho. Později mi řekla na fyziu, že to tak učí i „zdravé“ netěhotné lidi, aby je nebolela záda.

Mám teď v těhotenství něco ze zápěstím, mám ho v obvaze a nemůžu tu ruku 100% použít, takže jsem musela párkrát z křesla, gauče nebo třeba na gyndě vstát z toho pololehu (ne sedu) „na přímo“ dopředu za použití břišních svalů, jelikož jsem se nemohla přitáhnout pořádně rukama za ta madla. Nejde o to, odkud se vstává, ale spíš o tu pozici pololehu, kde se nemůžeš překulit přes bok.
Jsem v druhém trimestru a při tomto zvedání se mi tam mimi dost vyboulilo a divně zahemžilo, až mě to polekalo.

Ale tím jsem spíš asi uškodila sobě než miminku ne? Že bych ho tam nějak přimáčkla nebo cokoli. Jen abych mohla být klidná. :andel:

Díky moc!

Příspěvek upraven 21.07.21 v 18:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
816
21.7.21 17:48

Já se omlouvám, ale… ten dotaz je myšlen vážně? Vážně se ptáš, jestli jsi mohla ublížit sobě nebo miminku, když ses zvedala z gauče?
Ne, vážně nemohla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1414
21.7.21 17:49

Jsem na konci 2.trimestru a po operaci prasklýho apendixu a způsobem jakým píšeš sem se začala zvedat až teď po opetaci, do tý doby jsem to vůbec neřešila - byla bych v klidu, pokud je dobrej základ, tak toho mimina vydrží opravdu hodně ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
21.7.21 17:50

@Suelinda už tolik let nejsem zvyklá se zvedat na přímo dopředu, ale vždy přes bok, že mě to úplně rozhodilo :) jak jsem si to břicho přimáčkla a vyboulila mimi.

Prostě jak si jednou navykneš, tak tě to pak rozhodí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
21.7.21 17:52

@Nickjmeno taky to mám podobně, už 5 let po slepáku jen přes bok. Kdybych nebyla těhotná, tak mě to asi nevyděsí pro jednou. Ty jsi se takhle zvedala i v těhotenství předtím nebo teď čekáš první? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3487
21.7.21 17:55

Mně už to v třetím trimestru ani jinak než přes bok nejde, protože moje břišní svaly si asi vzaly dovolenou nebo co :mrgreen: Jednou se určitě dítěti nic nestalo. Ale obecně je podle fyzio lepší zvedat se přes bok i pro zdravý netěhotný lidi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1414
21.7.21 17:58
@Estetka_cz píše:
@Nickjmeno taky to mám podobně, už 5 let po slepáku jen přes bok. Kdybych nebyla těhotná, tak mě to asi nevyděsí pro jednou. Ty jsi se takhle zvedala i v těhotenství předtím nebo teď čekáš první? ;)

Čekám druhý, chodím na koncerty, koupaliště, letní kina a restaurace a tam se přes bok fakt zvedat nedá pokud nechci být za exota :lol: kdybych teď neměla po operaci, tak se přes bok nezvedam ani teď a hned po zahojení břicha s tim zase přestanu, neni mi to nijak pohodlný a fakt by mě nikdy nenapadlo, že by normální zvedání z gauče mohlo ditěti ublížit :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
21.7.21 17:58

@Lily Evans a jak se zvedáš třeba z toho křesla na gyndě? :D Já se přitahuju za ta madla, ale dnes to třeba úplně nevyšlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3487
21.7.21 18:00
@Nickjmeno píše: Čekám druhý, chodím na koncerty, koupaliště, letní kina a restaurace a tam se přes bok fakt zvedat nedá pokud nechci být za exota :lol: kdybych teď neměla po operaci, tak se přes bok nezvedam ani teď a hned po zahojení břicha s tim zase přestanu, neni mi to nijak pohodlný a fakt by mě nikdy nenapadlo, že by normální zvedání z gauče mohlo ditěti ublížit :lol:

A ty v kině a restauraci ležíš? 8o :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
21.7.21 18:00

@Nickjmeno tak nejde o to místo, ale že je to vždycky z pololehu. Například to křeslo na gyndě, kde v podstatě spíš ležíš než sedíš. Tam ses zvedala taky na přímo nebo přitažením za madla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3487
21.7.21 18:01
@Estetka_cz píše:
@Lily Evans a jak se zvedáš třeba z toho křesla na gyndě? :D Já se přitahuju za ta madla, ale dnes to třeba úplně nevyšlo.

Já ti vlastně nevim, nějak se sesmeknu aby to co nejmíň bolelo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1414
21.7.21 18:03
@Lily Evans píše:
A ty v kině a restauraci ležíš? 8o :mrgreen: :mrgreen:

V letnim kine na dece jo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3487
21.7.21 18:05
@Nickjmeno píše:
V letnim kine na dece jo

No a co je za problém otočit se na bok a zvednout se tak? To jako vypadá nějak strašně vtipně že to v letním kině (nebo na koupališti) nelze dělat nebo co? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1414
21.7.21 18:07
@Estetka_cz píše:
@Nickjmeno tak nejde o to místo, ale že je to vždycky z pololehu. Například to křeslo na gyndě, kde v podstatě spíš ležíš než sedíš. Tam ses zvedala taky na přímo nebo přitažením za madla?

To popravde nevim :lol: nikdy sem nad tim nepřemýšlela a prostě si stoupla, ale schválně se na to zaměřim :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1414
21.7.21 18:11
@Lily Evans píše:
No a co je za problém otočit se na bok a zvednout se tak? To jako vypadá nějak strašně vtipně že to v letním kině (nebo na koupališti) nelze dělat nebo co? :mrgreen:

Já bych si připadala jak neschopnej hroch třeba, někdy to opravdu vypadá dost vtipně kdyz se tak škràbou nahoru :lol: :lol: :lol: :lol: Ale to se tu neřeší, zas jen slovíčkaříte, jen píšu, že to nedělam a těhotenství to nijak neuškodilo, to že se mě snažíte nachytat na konkrétních případech už není k věci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat