Špatné výsledky cytologie H-Sil v těhotenství

Anonymní
29.10.20 09:36

Špatné výsledky cytologie H-Sil v těhotenství

Milé maminy, prosila bych o vaší zkušenost. Už před otěhotněním jsem měla zhoršený výsledek cytologie. V září jsem zjistila, že jsem těhotná a nový výsledek z cytologie byl H-SIL. Můj gyndař mě poslal na kolposkopické vyšetření, tam mi doktor řekl, že vidí na čípku těžké přednádorové změny. Já se uplně sesypala. Odebral mi dva vzorky z čípku a poslal na biopsii. Mám teď hrozný strach, že výsledky budou špatné. Nemůžu vůbec spát, mám hrozný strach aby se mi s toho během těhotenství neudělal nádor. Nedokážu se moc uklidnit. Co by mě čekalo, kdyby výsledky byly zlé? Zažila jste některá něco podobného? Prý se během těhu stav čípku nehorší, ale co když se zhorší? Nevím co mě čeká. Jestli donosím dítě nebo budu muset ukončit těhotenství. Doktor se o tom sice nezmínil, ale já mám ty nejčernější scénáře před očima.
Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
56
29.10.20 09:46

Hezký den, nestresujte se dopředu..vim ze to zní jako klišé ale opravdu se snažte. Měla jsem stejny výsledek, celý proces se tahnul pres rok v sobě snažení se o tehotenstvi. Gynekolozka mi sama rekla, že máme raději přestat nicméně pokud se již zadarilo, Tak se svět nebori a v tehotenstvi se v zásadě vysledky nehorsi nicméně to pak nabourává tu „pohodu“po porodu kdy neresite jen miminko ale i sebe. Zvládnout se dá vse, ja si s těhotenstvím pockala;-).
Já 10/2018 špatne vysledky z běžné cytolky na gynde pri preventivce- po 3 měsících se opakuje zda to nebylo jiného původu. 01/2019 opět vysledky Hsil plus HPV ty spatne pozitivní (tuším že je to číslo 16 a 18), objednali mě na kolposkopii s biopsii do COP na tuším 5/2019- vim ze jsem se strasne děsila te „dlouhé doby“..tam vysledky přednádorove změny CIN II, nutná konizace- 8/2019 konizace (nic to není, mela jsem pouze v lokalce, pak par dni nic netahat) 1/2020 pak přišly vysledky z cytolky po zakroku, že je vše naprosto v pořádku. Přesto všechno mi řekli že tehotenstvi neni takovým problémem, ze daleko horší je kdyz bys nešla jednou ns preventivku a treba by se o problému 2.roky nevědělo, což tak bohužel spousta žen dneska dela:-(. Takže nádech výdech- to, ze vám objevili přednádorove změny- je tam to důležité PRED a také to neznamená, že se z toho nádor musí udělat navíc je to většinou opravdu otázka let…nikoliv měsíců kdy byste byla určitě sledovana…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
29.10.20 13:11

Táké jsem měla ještě před otěhotněním :-) a když jsem porodila bylo to prič, prý to tomu pomáhá to těhotenství tak se neboj:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama