Špatné výsledky krevních testů v těhotenství

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 18:17
Špatné výsledky krevních testů v těhotenství

Ahoj, nemáte někdo prosím stejnou zkušenost?

Dnes mi poslala gynekoložka výsledky krevních testů, krev se odebírala pro prvotrimestriální screening. Jenže jsem v té době měla nějakou virózu. Doktorka mi k tomu nechtěla nic říct, jen, že to mám konzultovat s praktikem. S doktorkou budu mluvit až zítra, dnes jsem ji již nezastihla.

Screening miminka dopadl dobře, ale ted mam hrozný strach, co s tou krví?

Nevyznáte se v tom někdo? Než budu mluvit s obvodní, tak strachy zešílím…

Moc děkuji

Reakce:
Lathi
Kecalka 279 příspěvků 02.01.19 18:29

Ja se sice v tech výsledcích nevyznam ale i ja mela v dobe odberu virozu a vysly mi tam pozitivni protilatky. Doktor mi tvrdil ze to virozou byt nemohlo a dost me tim strašil. Chodila jsem pak na testy navic a úplně zbytečně protoze uz jsem pak mela vzdy vse v pohodě. Takze pokud mas pozitivní protilatky je velka pravděpodobnost ze je to tim…jen ma zkušenost:blush:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 18:38

@Lathi to já právě nevím, taky se v tom nevyznám :/ Ale díky za reakci. Zkusím se uklidnit..

anavi13
Závislačka 3280 příspěvků 02.01.19 18:39

To bude v pohodě jestli jsi měla virozu, to je jen diferenciál krevního obrazu. Obvodní ti řekne víc, možná odběr bude opakovat. Jestli je v pořádku mimčo dle gynekologa tak je vše v pořádku. Žádný strach, zbytečně se děsíš a stejně tohle asi nejsou kompletní výsledky co ti dala ne?
@Lathi protilátky jsou úplně něco jiného to souvisí s krevní skupinou a RH faktorem. Důležité je je kontrolovat v tom těhotenství. Zbytečné to určitě nebylo. To může těhotenství hodně zkomplikovat. Můžete být velmi ráda, že vás lékař hlídal. Nestrašil vás opravdu zbytečně, jen byl zodpovědný a chtěl aby jste porodila zdravé miminko.

Kaci89
Kecalka 316 příspěvků 02.01.19 18:45

Sice ti neporadim ale uplne koukam ze to mas konzultovat s praktikem kdyz to bylo v ramci screeningu 8o kdyz me brali krev tak jsem to vzdy konzultovala pouze s gyndarem

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 18:53

@anavi13 poslala mi jen tohle. Jinak ostatní testy na down. syndrom atd. jsou v pořádku. Říkala mi, že ty testy jsou špatné asi díky te viroze, ale nic víc.

Všem moc děkuji za čas.

zakl.

mroe
Extra třída :D 14890 příspěvků 02.01.19 19:52
@Kaci89 píše:
Sice ti neporadim ale uplne koukam ze to mas konzultovat s praktikem kdyz to bylo v ramci screeningu 8o kdyz me brali krev tak jsem to vzdy konzultovala pouze s gyndarem

Co je na tom divneho? Ze jsou hodnoty normalni (uprostred) pozna i blbec. Ovsem kdyz nejsou normalni a gyndar tomu logicky nerozumi tak dobre ( neni to jeho oblast zajmu), za kym by ji mel poslat?

anavi13
Závislačka 3280 příspěvků 02.01.19 20:18
@Anonymní píše:
@anavi13 poslala mi jen tohle. Jinak ostatní testy na down. syndrom atd. jsou v pořádku. Říkala mi, že ty testy jsou špatné asi díky te viroze, ale nic víc.

Všem moc děkuji za čas.

zakl.

jj to bude jen v rámci toho krevního obrazu - diferenciálu- fakt to asi bude opakovat a ty změny v hodnotách budou díky viróze, ale přesně tomu nerozumím, to ti řekne obvodní co a jak. Gynekolog tě tam posílá proto, že tohle není jeho obor, lepší je když to pořeší ten co tohle vidí denně. Jinak ten zbytek budeš mít v pohodě jak ti říká gynekolog.

Lathi
Kecalka 279 příspěvků 02.01.19 22:08

@anavi13 jenze ja to mela az u druheho ditete a navic mam rh plus, coz mi pak rekli i v porodnici ze u me to opravdu bylo.tou virozou a doktor me zbytecne plasil.vysly mi jen pozitivni protilatky, ani se nevedelo jake a proti čemu, jen me pak hned zbytečně strasil ze telo nemusi mimco prijmout a podobny a uplme zbytečně :unamused:

anavi13
Závislačka 3280 příspěvků 03.01.19 06:24

@Lathi u prvního dítěte pozitivní většinou nebývají, pač se utvoří později. U RH + je fakt, že to nebývá problém , ale to bys raději chtěla, aby to lékař neřešil a dítě ti umřelo? To těch pár odběrů myslím není taková hrůza. A ano prvně se berou jen orientačně. Pak se to posílá do speciální laboratoře a ti zjišťují přesné protilátky a jejich hladiny. Poté ta laboratoř píše další postup. Chudák doktor teda a v porodnici byl asi nějaký blbec.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >