Špatné výsledky krve II. trimestr

449
2.10.19 13:10

Špatné výsledky krve II. trimestr

Je tu někdo, komu vyšly špatně výsledky krve ve II. trimestru? Jsou to ty testy na VVV - 10+tt a 14+tt a mezitím ve 13tt screening na NT.

Chtějí nás s manželem na krev, tak nevím co budou zkoumat - na plodovku to prý není.
Máte někdo zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2.10.19 13:19

Pokud to není na plodovku tak to není špatné. Tripple testy jsou často falešně pozitivní, nechápu proč je ještě pořád dělají :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
449
2.10.19 13:22

@sladke-mameni mě právě volal z genetiky, že potřebuje vzít oběma krev :think:
A že na vodu to není no a že se to pohlídá… vyšlo jakési riziko 1:180 (asi DS) :nevim:

Při první krvi a utz dohromady riziko 1:800 (1:2000) tak se v tom nevyznám. Jen jestli má někdo zkušenost. No právě, prý vychází často blbě. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10803
2.10.19 13:29

Rozhodně bych šla. První screening mi vyšel negativní a právě testy z krve odhalily Downa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
449
2.10.19 13:32

@Janli takže..? Jak to dopadlo? Krev odhalila downův syndrom? A utz ve 13tt byl v pořádku?
Byla jsi na plodovce a jaký bylo riziko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10803
2.10.19 13:38

@Nelinka2 prvotrimestrální screening 1: 950 na downa, triple testy 1:256 a pak to plodovka potvrdila. Lékaři byli dost překvapení, protože riziko nebylo zase tak vysoký.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
449
2.10.19 13:41

@Janli plodovka potvrdila DS? Takže jsi šla na přerušení?
A utz ti ve 13tt dělali? Na genetice jako screening na NT?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10803
2.10.19 13:52

Ve 13tt jsem byla na prvotrimestrálním screeningu. Naštěstí se lékařka s výsledkem nespokojila a testovalo se dál. Po pozitivním výsledku z plodovky jsem šla na ukončení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
449
2.10.19 13:54

@Janli takže už na utz bylo něco špatně že. Mrzí mě to. Ale dobré, že to odhalili včas.
Doufám, že u nás nic takového hrozit nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10803
2.10.19 14:04

@Nelinka2 ne, nebylo. Screening byl negativní. Ono je potřeba myslet na to, že je to jen screening a ani negativní výsledek neznamená, že je všechno v pořádku. Při výsledku 1:1000 to znamená, že se stejnými hodnotami se narodilo 999 dětí zdravých a jedno nemocné. A když máš echsmůlu, tak to padne na tebe. Je to jen míra pravděpodobnosti, jediná jistota je plodovka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.10.19 14:05

@sladke-mameni Triple testy jsou součástí tzv. komninovaneho screeningu, vezmou se vysledky z 1.screeningu paap A atd a vysledky triple testů a vyhodnoti se souhrne riziko…samotne triple dneska nikdo neposuzuje…to mi vysvětlili na genetice v ČB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
449
2.10.19 14:11

@Julinka 18 Na genetice v čb mi tohle sdělili. Uvidíme co z toho bude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.10.19 14:13
@Nelinka2 píše:
Je tu někdo, komu vyšly špatně výsledky krve ve II. trimestru? Jsou to ty testy na VVV - 10+tt a 14+tt a mezitím ve 13tt screening na NT.Chtějí nás s manželem na krev, tak nevím co budou zkoumat - na plodovku to prý není.
Máte někdo zkušenost?

Já měla taky nějakou hodnotu špatnou. A určitě to nebyl triple test, ale nějaký nový typ testu, který je mnohem spolehlivější.. Ale krev po nás nechtěli. Jen nás poslali na genetický utz do ČB. Co jsem hledala, tak podle výsledků to mohlo značit rozštěp páteře a ještě něco dalšího. Ale vše je ok a malá je zdravá a v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
11702
2.10.19 14:15
@Nelinka2 píše:
@Julinka 18 Na genetice v čb mi tohle sdělili. Uvidíme co z toho bude.

Pokud jdeš do ČB, tak bych se nebála a věřila jim. Určitě ti podle výsledků řeknou a vysvětlí. Držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
115
2.10.19 14:17

@Nelinka2 mně vyšly výsledky z krve špatně. Při UZ kustka byla, ale projasneni1,89. Riziko 1:457. Hned za 4dny jsem šla na jiné pracoviště, kde UžZ dopadl ještě hůř projasneni 2,80 a nezdálo se dr srdce. Na genetice jsme šli na 1:60 na DS. Krev u mě už nepřicházela v úvahu prý. Šla jsem hned ten den 13+0na odber choriovych klku. Druhý den nám řekl dr, že tam chromozomalni vada 13,18,21 není, výsledek je negativní. Teď jeste čekáme 14dni na zbytek výsledků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama