Špatné výsledky- druhé těhotenství

Anonymní
21.1.21 15:19

Špatné výsledky, potrat?!

Ahoj holky,
píši v zoufalství…
Jsem podruhé těhotná a bohužel mi vyšel velmi špatně 1. screening, utz i výsledky krve…riziko DS 1/2, nosní kůstka nenalezena, šíjové projasnění 2,5, nesouměrnost srdečních komor, břišní kýla, na krku nějaký prosak, hrozně vysoké Hcg. Celé těhu mi je strašně zle…Smiřuji se s nejhorším, zítra jdu ještě na plodovku, ale nedoufám…
Prosím, je tu někdo s podobným osudem, co mě čeká, hrozně se bojím, pláču a je mi to líto. Nechci jít na potrat, ale s takto špatnými výsledky je osud děťátka pravděpodobně zpečetěn… Doma máme 19 měsíců zdravého kloučka, vůbec netuším, kde se stala chyba…je šance ještě na zdravé dítě? Jak jste se s tím vyrovnávali? Jaký byl váš přiběh a je ještě nějaká šance? Děkuji!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
515
21.1.21 15:36
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
píši v zoufalství…
Jsem podruhé těhotná a bohužel mi vyšel velmi špatně 1. screening, utz i výsledky krve…riziko DS 1/2, nosní kůstka nenalezena, šíjové projasnění 2,5, nesouměrnost srdečních komor, břišní kýla, na krku nějaký prosak, hrozně vysoké Hcg. Celé těhu mi je strašně zle…Smiřuji se s nejhorším, zítra jdu ještě na plodovku, ale nedoufám…
Prosím, je tu někdo s podobným osudem, co mě čeká, hrozně se bojím, pláču a je mi to líto. Nechci jít na potrat, ale s takto špatnými výsledky je osud děťátka pravděpodobně zpečetěn… Doma máme 19 měsíců zdravého kloučka, vůbec netuším, kde se stala chyba…je šance ještě na zdravé dítě? Jak jste se s tím vyrovnávali? Jaký byl váš přiběh a je ještě nějaká šance? Děkuji!

Ja mela taky pozitivni 1.screening.
Spatna krev i utz. Po zadani do systemu vyslo riziko na Patauuv syndrom 1:10 a na Edwardsuv syndrom taky 1:10.
Co vse neslo na utz zobrazit ani nebudu psat, ale stejne jako u vas, nebyla zobrazena nosni kustka, omfalokela, a dalsi veci.
Nicmene na konziliarnim utz za tyden se plno veci srovnalo (nosni kustka zobrazena, omfalokela se zatahla).
Proste chtelo mimco jen vic casu.
Podstoupila jsem odber plodove vody. Zakladni vysledky jeste ten vecer (vse v poradku). Uplne podrobne vysledky do 14 dnu (nam prisly uz asi po sesti dnech) taky naprosto v poradku. Vsechny syndromy vylouceny.

Jeste bych to uplne nezatracovala 🍀

Jinak- urcite si nic nedavejte za vinu, to jsou proste vrozene vyvojove vady za ktere nikdo nemuze. Vytvori se az spolu s plodem.
Ale musite verit, ze dopadne amniocenteza dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
141
21.1.21 15:42

Ahoj, mám diskuzi hned pod tebou. Screening jsem měla mít příští týden, bohužel včera na kontrole zjištěné zamlkle těhotenství. Taky se hrozně bojím, co bude následovat. Každopádně, třeba ty máš furt nějakou naději. Držím palce, ať ti to ať ti to dopadne ještě dobře.. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24787
21.1.21 16:07

Počkej na další vyšetření. Zatím není nic 100% a třeba to ještě bude vše v pořádku. Bohužel chyba se může stát a tím, že už máš doma zdravé mimčo, víš že to jde. A i kdyby toto těhotenství nedopadlo a příští může být úplně v pořádku.
Já jsem si tedy prošla jen ZT, u nás to rozhodla příroda sama a ukončila vývoj, ale pak mám dvě zdravé děti úplně v pohodě. Prostě u toho prvního se něco nepovedlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
570
21.1.21 16:33

Jak píší holky, šance ještě je. Ale bohužel je i dost příběhů se špatným koncem. Já měla taky jeden takový. Druhé těhotenství a špatný první screening. Odběrem klků potvrzen DS, následně i srdeční vady. Naštěstí to bylo včas a nemusela jsem rodit, ale ukončení proběhlo v narkóze. I tak jsem se s tím špatně vyrovnávala. Pomůže čas, vím, zní to jako fráze, ale je to tak. I když úplně zapomenout samozřejmě nemůžeš. Hlavně si nic nevyčítej, nic jsi špatně neudělala, prostě se to stává. Máš doma zdravé dítě, to mi pomohlo ve víře, že to zase vyjde. A u mě vyšlo, dnes už máme další dvě děti. A u Tebe určitě taky. Moc držím palce, ať to dopadne dobře, případně ať to špatné období máš brzy za sebou a znovu se Ti podaří otěhotnět a dočkáš se zdravého miminka :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.21 20:24

Moc děkuji za povzbudivá slova. Vím, naděje umírá poslední…Do jakého týdne je ještě možný potrat v narkóze?

• Citovat
  • Nahlásit
2009
21.1.21 23:07

Taky jsem měla katastrofální screening, byla jsem na odběru choriových klků. Předběžné výsledky ok, DS vyloučen, riziko 1:4, nosní kůstka nikde, NT 7 mm, měla jsem radost, za dva týdny volali kompletní, vyšlo něco daleko horšího 7.1. 2021 jsem porodila svoji holčičku v 16. týdnu. Doufala jsem do poslední chvíle. Konzultovala i výsledky s jinými genetiky. Co já se naplakala a ještě napláču. Vím, jak ti teď je. Co cítíš. Máš milujícího partnera. Podrží tě. Ten náš nás opustil v začátku těhotenství. Protože jsem se rozhodla pro malou, když řekl dítě nebo já. I o ní jsem nakonec přišla.
Pořád máš naději. Doufej. Nic není ztraceno, dokud nejsou kompletní výsledky. Ty bohužel trvají 2-3 týdny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
22.1.21 00:36
@dlouha píše:
Taky jsem měla katastrofální screening, byla jsem na odběru choriových klků. Předběžné výsledky ok, DS vyloučen, riziko 1:4, nosní kůstka nikde, NT 7 mm, měla jsem radost, za dva týdny volali kompletní, vyšlo něco daleko horšího 7.1. 2021 jsem porodila svoji holčičku v 16. týdnu. Doufala jsem do poslední chvíle. Konzultovala i výsledky s jinými genetiky. Co já se naplakala a ještě napláču. Vím, jak ti teď je. Co cítíš. Máš milujícího partnera. Podrží tě. Ten náš nás opustil v začátku těhotenství. Protože jsem se rozhodla pro malou, když řekl dítě nebo já. I o ní jsem nakonec přišla.
Pořád máš naději. Doufej. Nic není ztraceno, dokud nejsou kompletní výsledky. Ty bohužel trvají 2-3 týdny.

Vas si pamatuji… moc me mrzi, ze to nevyslo 😞

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 06:25

@dlouha To mě moc mrzí…😥. Musí to být obrovská bolest, už teď mi to přijde neúnosné, ač to ještě není pro nás definitivní, bojím se, že to dopadne tak jako vám. Nejhorší je pro mě představa porodu toho miminka…No, dnes budeme vědět.
Nicméně, věřím, že i vás jednou potká radost, miminko se vám narodí zdravé a budete na něj dva, s milujícím partnerem. Taky věřím, že se neděje nic jenom tak, ono se starat sama o děťátko taky není jednoduché, takže určitě na vás čeká štěstí a spokojená rodinka ✊🏼.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat