Špatně vytržený zub - následné čištění

3HE
22215
12.3.17 14:14

Špatně vytržený zub-následné čištění

Byla jsem ve středu na extrakci zubu - stolička dole.
Bylo to nutné kvůli vleklému zánětu, který už nešel léčit. ATB jsem měla před 2týdny.
Dnes je to tedy čtvrtý den a nejen, že se úleva nedostavuje, ale rána po zubu je den za dnem citlivější a bolestivější. Dnes jsem jazykem a poté i prstem na pohmat našla něco tvrdého, špičatého, pichlavého… mám dojem, že mi tam zůstaly kousky zubu - té skořápky… :,(

Strašně se bojím bolesti… před tím trháním mi to musel umrtvit - bolelo to strašně moc… píchání do zánětu… nic tak bolestného jsem dosud nezažila :,(
Při představě, že to budu muset podstoupit znova, je mi zle!

Zažili jste někdo?
Jak se dále postupuje?
Kdybych mohla jít do narkozy, tak snad půjdu… ach jo… dva měsíce se zachraňoval zub, který se stejně musel vyndat a ještě tohle!!! už jsem z toho vyčerpaná! :,(

Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

353
12.3.17 14:30

Jako teoreticky do narkozy jít můžeš, na nějakých klinikách se to dělá. Jinak teda pokud to furt bolí tak není nic lehčího než skočit znova k zubaři at to třeba jen zkontroluje, třeba to tak má být, ale pro svůj klid bych tam šla.
Jak jsi postupovala po vytržení zubu? Starala ses o to jak měla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22215
12.3.17 14:35

@Glumka Cítím tam jasně pichlavé částice.
Co by to bylo jiného než zbytky zubu?

Starala jsem se dle instrukcí dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5049
12.3.17 14:42

Jednou se mi tohle stalo s osmičkou nahoře, pořád se nechtěla hojit rána, nakonec jsem tam našla střepinu ze skloviny, kterou jsem mezizubním kartáčkem vyndala a pak byl do dvou dnů pokoj, pokud jste tam měla zánět, tak bych šla k zubaři a neriskovala to rozvrtat doma a zhoršit si zánět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22215
12.3.17 14:54

@Heivka sama se do toho určitě neodvažuji šťourat.

Zítra tam zajdu, ale asi se pos… strachy a bolestííí… jak jsem stará, tak tady sedím a brečím celý den… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5049
12.3.17 15:05

@3HE Nebojte, pokud tam máte střepinku, tak vyndání je téměř bezbolestné a úleva velmi rychlá. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22215
12.3.17 15:07
@Heivka píše:
@3HE Nebojte, pokud tam máte střepinku, tak vyndání je téměř bezbolestné a úleva velmi rychlá. :hug:

děkuji, také doufám :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2411
12.3.17 15:12
@Heivka píše:
@3HE Nebojte, pokud tam máte střepinku, tak vyndání je téměř bezbolestné a úleva velmi rychlá. :hug:

Mám stejnou zušenost. Střepinka se mi vyloučila z rány, takže mi ji prostě doktor vytáhnul pinzetou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22215
12.3.17 15:23
@lamicina píše:
Mám stejnou zušenost. Střepinka se mi vyloučila z rány, takže mi ji prostě doktor vytáhnul pinzetou.

a bolelo to?
já se děsím každého doteku na to místo!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2411
12.3.17 15:31

@3HE
právěže to vytažení pinzetou vubec. Nejvíc to bolelo než se to z té rány vyloučilo k povrchu, to mě bolela celá dáseň. On chtěl zkusit jak moc je to zapíchnuté a hned to šlo ven, nebylo to zaseklé nebo tak neco.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22215
12.3.17 15:53

No prave! Dnes je to 4den po extrakci a dnes mam nejvetsi bolest a dnes jsem objevila ty castice. Na bolest nuc nepomaha… Daseň v jednom ohni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22215
12.3.17 15:57

Mam z toho i zdurene uzliny, citlivy jazyk, vse takove nabehle… A mnohem vetsi otok dasni nez kdykoli predtim. Mela jsem zanet v kosti, tak se bojim. Boli me i kost a misto, kde drive byly koreny-to je lozisko zanetu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1061
12.3.17 16:10

@3HE možná tam je stále zánět a chtělo by to vyčistit a zadrenovat, určitě jít znova k lékaři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22215
12.3.17 17:00

Vydesinfikovala jsem si pinzetu a vytahla jsem tu jednu castici..ktera me pichala. 5mm dlouha jako triska. Ulevilo se mi v tom miste. Z vnitrni strany dasni mam vetsi kus a to pinzetou nejde chytit, ale kdyz na to tukam, je to tvrde. A u toho vyleza hnis… Uvidime, co zitra zubar. Celkove citim, ze to misto, kde byl zanet, zase „nabíhá“… Uvidime, jestli da atb. A dren.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
353
12.3.17 17:43

@3HE teda obdiv, do toho bych se nepustila. Já jsem po trhání osmičky 11 den, radši tam ani nekoukám, to mi bylo doporučeno, že to nemám moc sledovat a plašit :D Ale je fakt, že mě to ani nebolí, jen to je takové divné, furt tam nekoušu nemám na to odvahu.
@lamicina dotaz a to po vytržení vám nedělal rentgen, jeslti je vše pryč? Nebo taková „střepina“ se schová a nejde na něm vidět? Jako to mě trochu děsí, že tam může ještě něco být a vylézt časem:p

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama