Špatné vztahy se sestrou

Anonymní
15.4.20 17:44

špatné vztahy se sestrou

Ahoj, nevím, jestli se mi všechno vejde do jednoho příspěvku, ale zkusím se vypovídat. Mám o 10 let starší sestru, obě jsme už dávno vdané, ona má už dospělé syny, já dospívající dceru. Odjakživa máme špatný vztah, co jsem se narodila, strašně žárlila a chovala se ke mně ne jako sestra, ale jako zlá macecha. Bohužel moje máma je dost manipulativní, sebestředná a žárlivá, táta byl hodný, ale slabý a nikdo z nich to neřešil. Táta už umřel, s mámou nemáme moc dobré vztahy, ale je už stará, tak se o ní starám hlavně já, sestra jen, aby nepřišla o dědictví. Problém je v tom, že se se mnou většinu dospělého života skoro nestýká, poslední dobou komunikuje, jen když si chce postěžovat na mámu. Já jsem většinu života za ní dolézala, snažila se mít dobré vztahy, když jsem byla svobodná, třeba jsem jí pozvala na výlet, na návštěvu, dávala jí dárky, žehlila jí, když měla malé děti, vždycky to fungovalo jen chvíli, pak se kvůli něčemu malichernému urazila a třeba několik let se mnou nestýkala. Když byly její kluci malí, chtěla jsem je navštěvovat, hlídat je, vzít je třeba do kina, na pouť, vždycky to zatrhla, že to není potřeba, že je tam vezmou sami, takže jsem klukům aspoň posílala dárky, peníze za vysvědčení, na návštěvy mě nezvala. Naposledy, když se mi narodila dcera před lety a pozvala jsem je na oslavu a doufala, že se třeba kvůli mé dceři budeme stýkat, protože vím, že si sama přála holčičku, ale odmítla a když jsem jí to vyčetla, urazila se a dalších x let o mně nejevila zájem, stejně jako o mou dceru. K matce chodíme jedině odděleně. Vlastně o mně nikdy žádný zájem nejevila, na mé svatbě byla, ale nikdy když jsem měla nějaké trápení, tak se ani neozvala. Vlastně vždycky se na mě vytahovala, chovala se ke mně jako k malému blbečkovi. Když jsem si s ní chtěla nějak po dobrém vyříta a vysvětlit, odmítla. Další věc, kterou mi nemůže zapomenout, že ona dostala byt po dědovi, ale to se prý nepočítá a já malý pozemek, což prostě nevydýchala. Vím, že je stejná manipulátorka, žárlivá a závistivá jako moje matka, ale stejně mě ceký život mrzí, že nemám se sestrou normální vztah, nestýkáme se na oslavách, nenavštěvujeme se, nejsme v kontaktu se synovci. Když jsem před dvěma lety jednoho potkala, dělal, že mě nezná. Když jsem je přes babičku (sami se mnou mluvit nechtěli) požádala, jestli by se seznámili s mojí dcerou, která po tom moc toužila, odmítli. Celý život žiju nadějí, že se to třeba změní, ale vím, že ne. Ale je mi to tak strašně líto. Dokonce jsem kvůli tomu chodila na psychoterapii, protože to má ve výsledku i jiné problémy, třeba, že mám pořád pocit, že se musím někomu zavděčit a zasloužit si lásku, trochu mi to pomohlo, ale tyhle vztahy mě asi nepřebolí nikdy.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
583
15.4.20 17:53

To je dost smutny. My mame se sourozenci dobre vztahy, vidame se casto. Chapu, ze to pro tebe je tezky. Ale ze tvého popisu je sestra zkratka mrcha. A kdyz nejevi zajem, tak bych se na ni vykaslala. Mas kolem sebe urcite jine lidi, pratele atd. co ti to vynahradi. Uz si se snazila dost. Mas svoji rodinu :hug: a do te bych investovala cas i námahu, ne do někoho, kdo za to nestojí. Ikdyz je to rodina, tak neni podminka, ze se musite bavit. Moje mamka se se sestrou taky nebavi a nestyka. Zkratka si nerozumí. Jen si jednou za rok napíšou sms k narozeninam, tot vse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22839
15.4.20 18:43

Měla jsem kamarádku, která to měla se sestrou podobně. Taky o 10 let starší, když se kamarádka narodila, tak si sbalila kufřík a utekla z domu. Nikdy si nebyly blízké, nenavštěvovaly se. Někdy se to tak semele. Ty si nic nevyčítej, snažila ses dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12020
15.4.20 19:02

Je to smutné, ale neuděláš s tím bohužel nic. Udělala jsi pro váš vztah hodně, tvá sestra nedělá dle toho co píšeš pro to nic. Vykašlala bych se na ní, a teda i na synovce. Dárky a peníze od tebe braly, a pak dělají že tě neznají a nemají zájem poznat sestřenici? Noo, to by mě hodně naštvalo. Vztahy v rodině někdy stojej fakt za to. Žij si svůj život a na ně se vykašli, nesnaž se, hned ti bude líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.20 19:15

Ahoj :mavam: prosím o anonym, mám podezření, že by mě tu mohl někdo poznat. Ve spoustě věcí to máme stejně :roll: moje mamka je manipulátor, špatný vztah se sestrou vznikl kvůli ní :zed: jsem o 8 let mladší než sestra a vždy jsem byla to malé dítě, které nikdo nebral vážně, zatímco sestra byla ta starší, rozumnější. Já třeba byla sestře na maturitním plese, svatbě, podívat se v porodnici na její děti, na nový dům. Ona ani jedno z toho :nevim: a vždy jsem ji zvala, pokaždé měla nějakou výmluvu. Mrzí mě to, obě házejí to nejhorší na mě, jako tomu bylo vždycky. Myslím na ní často ale také vím, že jsem pro dobré vztahy udělala hodně. Mám super manžela a dobře vycházíme s jeho sestrou i bratrem :palec: za to jsem moc ráda. Než jsem ho poznala, nevěděla jsem, že i dobré vztahy v rodině jsou možné (mamka nikdy nevycházela se svojí sestrou, se sestrou mého taťky ani s vlastními rodiči). Beru to tak, že některým lidem se prostě nedá zavděčit, ti v mém životě prostě být nemají.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.20 19:55

Mám to podobné, sestra mladší o 10 let, od mala problémy. Když mě bylo 15 a jí 5 nikam jsem o prázdninách nesměla, jen ji hlídat u domu. Pak nás úplně rozeštvala matka, když ji nešlo učení, předhazovala ji mě, proč nemá známky jako já. Já vystudovala na VŠ obor, který mě baví a živí, ona má obor, který je k ničemu, nikdy ho dělat nebude, neuplatní se v něm, při jedné hádce z ní vylezlo, že školu doděla jen proto, aby mě trumfla v titulu. I když je o tolik mladší, neustále mě poučuje, jedná se mnou jak s malou. Já abych zachovala příměří, jí zvu na oslavy narozenin, buď se výmluví na nemoc nebo prostě nemá čas, důležitější je pro ni výlet s přítelem. Ona nás na narozeniny nebo jinou akci nezve. A to se poslední 2 roky slavily kulatiny. Bohužel u nás za to může dost i matka, když jsem se já během studia odstěhovala z domu, máti mě odstřihla a finančně hodila krk příteli. Sestra když se odstěhovala, pravidelně ji dělala nákupy, zvala i s přítelem na oběd, dávala ji peníze. My s manželem vozíme, staráme se, to je automatické, ona nehne prstem a stejně je nejlepší. V podstatě je pro mě cizí člověk.

• Citovat
  • Nahlásit
Ziuatanejo
15.4.20 21:49

Hele, když víš jak moc tvoje sestra mámu nemá ráda a zároveň říkáš že sestra je přesně jako ona, tak se jí popravdě nedivím, že s tebou nechce mít vztah. Sama mám příšernou matku a když si představím, že by si někdo o mě myslel, že jsem jako ona, taky bych s ním nechtěly nic mít.

To nemyslím zle vůči tobě, ale ty vztahy jsou u vás prostě příliš narušené a to že všech stran, ne jen ze strany tvojí sestry.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 13:13

Nevím co s tím..

Hezký den.. je mi 29. Mám 3 sourozence - 27,21,19. Já jediná mám děti. Ta 27 letá sestra si jde hodně za kariérou.. ale najednou ji došlo že chce děti a má partnera se kterým se furt schází/ rozchází.
Ty dva - studují. Ale o co mi jde… Furt se hádáme. Absolutně nejsme schopni se na něčem domluvit. Když řeknu že něco nemůžu kvůli dětem tak hned poslouchám že ona pracuje a taky nemá čas. Tak že nechápe proč já bych se nemohla přizpůsobit. Jenže ona většinou chce něco večer a to mi už děti spí a samozřejmě že chodíme na oslavy a atd ale prostě vždy to nějak musíme udělat ke spokojenosti děcek.
Nejsme absolutně schopný se na ničem dohodnout. Hádáme se furt. Nebo všichni 3 mají svoje názory furt na něco. Jako že - tak jim dej bonbon. Dej jim šťávu a atd - samozřejmě že dostanou ale prostě v nějakém množství ( dcera má špatné zuby a proto se snažíme toho tolik nedávat ). Nebo - proč nemají počítač? Proč nemají televizi? A atd :roll: ( dcerce jsou 3, synovi 5 ).
Vlastně se hádáme furt jen kvůli mým dětem. Pořád jim něco vadí. Furt něco komentují a atd.. například - ježiš ta tvoje máma a atd. Už mě to nebaví. Cítím že náš vztah je na pokraji rozpadu ale mě už fakt nebaví se jim přizpůsobovat a něco jim vysvětlovat :( cítím že mamku to hodně trápí ale fakt nevím co s tím..

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17983
23.3.21 13:20

Můžeš prosím nakreslit graf kdo se s kým hádá? Tvé vyprávění je poměrně dost nepřehledné.

Nebo ještě lépe - můžůeš formulovat hlavní podstatu problému do jedné věty a to co bys od e-mimina poptřebovala do věty druhé?

Jinak dospělí a zrali lidé se většinu nemají potřeba hádat s tím druhým aby prosadili svoji, ale pokud se chtějí domluvit, tak hledají takové řešení, které bude vyhovovat všem stranám a neberou jako útok na svůj majestát, že holt není vždy po jejich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 13:23
@Ou píše:
Můžeš prosím nakreslit graf kdo se s kým hádá? Tvé vyprávění je poměrně dost nepřehledné.Nebo ještě lépe - můžůeš formulovat hlavní podstatu problému do jedné věty a to co bys od e-mimina poptřebovala do věty druhé?
Hádáme se všichni 4 … ( Sourozenci ) mezi sebou ale většinou to je kvůli mým dětem
Jinak dospělí a zrali lidé se většinu nemají potřeba hádat s tím druhým aby prosadili svoji, ale pokud se chtějí domluvit, tak hledají takové řešení, které bude vyhovovat všem stranám a neberou jako útok na svůj majestát, že holt není vždy po jejich.
  • Citovat
  • Nahlásit
1095
23.3.21 13:33

A tak nemůžeš jednou za čas se s ní sejít večer? Třeba 1× v měsíci, aby partner pohlídal děti? Jinak to že mají své názory je v pořádku. Pouze bych jim řekla, ať ti nemluví do výchovy pokud se jich třeba sama nezeptáš na názor. Asi jim taky nekecáš do práce/studia. A to popichování neteři, synovce “proti” tobě s tím jídlem by byla sranda asi 1-2×, ale pokud je to pravidelně, tak bych se opět ohradila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
23.3.21 13:56

Tak určitě bych poslouchala nějaký poučky ohledně výchovy od někoho, kdo žádný nemá :potlesk: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat