Špatné vztahy v rodině a svatba

Anonymní
7.5.21 15:59

Špatné vztahy v rodině a svatba

Prosím o Váš názor. Letos mě čeká svatba a řeším otázku - rodiče. Jelikož s nimi nejsem roky v kontaktu, tak nejspíš ani na svatbě nebudou. Problémem je moje babička, která mě pomalu denně bombarduje, že bych je pozvat měla a čím se svatba blíží, připadám si opravdu špatně. Přitom ani ona sama není s nimi v kontaktu. Přijde mi, že by si jen přála aby bylo vše v pořádku. Moje svatba ale není řešení.
Vím, jsou to rodiče. Bohužel 11 let o mě nejeví zájem a jako rodiče nefungovali, především v době studia, kdy jsem je potřebovala nejvíc, neexistovali. Neumím si představit ani jet za nimi s pozvánkou. Mám svůj život dávno, úžasnou tchýni, která se mi snaží nahradit mamku a brzy i rodinu. Svatbu chceme maličkou. Nejspíš ani žádná hostina, pouze obřad pro pár lidí.
Prosím Vás řekněte mi, opravdu budu tak špatná, když rodiče nepozvu? Je tu někdo, kdo byl v podobné situaci? Jsem z toho špatná a nevím si rady :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
906
7.5.21 16:03

Ano, byla jsem v podobné situaci. Nepozvala jsem na svatbu otce. Každý se ptal, kdo mě povede k oltáři, šla jsem sama. Myslím si, že kdyby jsi je pozvala budeš z toho ještě víc vystresovaná, než když tam nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14175
7.5.21 16:04

Pokud o tebe nejevili zájem, nestarali se, tak je zvát nemusíš. Takové rodiče bych na své svatbě nechtěla. Dej na svoje pocity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22717
7.5.21 16:04

Nebudeš, je to tvůj den, ty si pozvi takové lidi, kteří ti ho udělají příjemný ;). Já se vdavala 2 týdny zpět a pozvala sem jenom mamku, protože s otcem sem se taky neviděla přes 10 let a kvůli svatbě ho kontaktovat nebudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9875
7.5.21 16:07

Nazvala bych je a babičce slušně, ale důrazně řekla že je zvát nebudeš a už se s ní o tomto tématu nehodlás bavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
598
7.5.21 16:10

Myslím, že o svatbě by vědět měli, stačí poslat oznameni. Ale aby tam byli? Co si řeknete? Já bych se necítila ve své kůži v jejich pritomnosti. Taky jsem s mati 1.5 roku nemluvila. Čekala druhé mimčo, poslala dopis s fotkami a oznámením o mimcu na cestě. Neozvala se… Až porod ji zlomil a už se bavíme, jenže to hlavně můj manžel angažoval a zavolal ji. Ale já neměla blbý backround v dětství jako v. pokud citite, že vám by byla jejich přítomnost nepříjemná, tak ať tam nejsou. Je to vaše svatba a vás den. Ne jejich nebo vaší babičky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Modrásek modrý
7.5.21 16:11

Na svatbu bych je neozvala a pokud je dlouhá léta nezajímalo, jak žiješ, pravděpodobně bych ani neposlala oznámení, anebo poslala ho až po proběhlé svatbě. Neviděla jsi je dlouho, nemáte spolu vyřešené vztahy, nevíš, jak by se chovali k tobě teď, nevíš, kým se za tu dobu stali, je možné, že by tě setkání s nimi rozhodilo nebo ti zkazilo svatbu. Případné setkání a pokus o narovnání vztahů/ smíření bych nechala na později…

Příspěvek upraven 07.05.21 v 16:13

• Citovat
  • Nahlásit
1011
7.5.21 16:12

Mas pred sebou uzasny Tvuj den, resp. Vas den! Ne rodicu den, takze si ho poradne uzij a nestresuj se, zda jsi mela nebo nemela nekoho pozvat… Na svatbe s tebou maji sdilet krasne okamziky tvi pratele, co jsou ti blizky, ne nekdo, koho jsi 11 let nevidela :mavam: Krasnou svatbu :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19474
7.5.21 16:14

Pokud o tebe nejeví zájem 11 let, tak by mě ani nenapadlo je vůbec informovat o svatbě nebo je dokonce zvát…na svatbě máš mít lidi, které máš ráda…vůbec nejsi špatná…je to tvoje svatba, tvoje rozhodnutí…babičce bych řekla, že když jsem je nezajímala doteď, tak vůbec nevidím důvod je kontaktovat kvůli čemukoliv…akorát by ti zkazili svatbu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6961
7.5.21 16:21

Pokud jsi s nimi nebyla 11let v kontaktu a sama vis, ze se k tobe chovali spatne, tak bych je rozhodne nezval.

Tvoji babicce je potom koho budes mit na svatbe kulovy a vic uz bych o tom s ni nediskutoval ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.21 16:22

Ja v kontaktu s rodicema jsem, nase vztahy nejsou dobre a svatba je den, ktery ma byt ten nejkrasnejsi v mym zivote… Asi budou nastvani, ale zvat je nechci… Moje histericka matka uz na jedne svatbe svym chovanim nastvala nejednoho cloveka… Proc tedy… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
10094
7.5.21 16:23

Ne, nejsi špatná. Připadá mi normální je nepozvat, pokud s nimi tak dlouho nejsi v kontaktu. Nechápu, co by tam měli dělat. Babičce řekni, že prostě ne a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1849
7.5.21 16:30

Udělej to si to tak, jak to CÍTÍŠ TY! :kytka:
Sice je nazýváš rodiči, ale pokud se tak nechovali a navzájem si nechybíte a ty se bez nich cítíš líp, nedávej si vinu a nedovol babičce, aby tě vmanipulovala do něčeho, co si TY NEPŘEJEŠ.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9094
7.5.21 16:31

Usmirovaci vecirek, at si babicka usporada mimo tvou svatbu. Ty chces klid :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2127
7.5.21 16:31

Ne, v tomto případě bych je určitě nezvala a ani se kvůli tomu necítila špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat