Reklama

špatně zadané údaje v dani z příjmu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jonáška
Nováček 7 příspěvků 27.06.09 21:56
špatně zadané údaje v dani z příjmu

Právě jsme zjistili, že účetní v manželově práci, která zpracovávavala je ho daňové přiznání, pravděpodobně nezapočítala slevu na manželku, přestože o to žádal a dokládal její příjem (celý loňský rok jsem byla na rodičovské dovolené a u svého zaměstavatele jsem si přivydělala cca 15 000 Kč).Co s tím můžeme dělat? Děkujeme za radu.

Reklama

Reakce:

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 27.06.09 23:21

Ahoj, manžel je daňový poradce, tak mu předám PC, ať má ještě trochu víc pracovní večer než má. Jó červen… :lol:

Píšete, že manžel podával daňové přiznání. Předpokládám tedy, že se nejednalo o roční zúčtování (to zpracovává mzdová účetní), ale skutečně o daňové přiznání. Rozhodující je, jestli bylo přiznání podáno v termínu do 31.3. nebo zda bylo odloženo do 30.6. daňovým poradcem. V takovém případě byste byli ještě v termínu a o nic by nešlo. Ale protože to byste asi napsala, vycházím z toho, že přiznání bylo podáno v neprodlouženém termínu. Pokud nebyla uplatněna sleva na dani, která být uplatněna mohla, domnívám se, že Vám nic nebrání podat dodatečné daňové přiznání na nižší daňovou povinnost a v něm slevu na vyživovanou manželku uplatnit. Můžete se případně zkusit domluvit na konkrétním postupu i se svým správcem daně (tedy úředníkem finančního úřadu, který má na starosti agendu Vašeho manžela).

ivulka
Ukecaná baba ;) 1074 příspěvků 28.06.09 05:36

Jnáška:

jde to, dělala jsem tak dvě, kterým mzdová účetní nezapočítala do ročního zúčtování, vyplnilo se daňové přiznání, doložili papír z práce - potvrzení o zdanitelných příjmech s výsledekm ročního zúčtování a vše ok. pokud manžel podával klasické daˇové přiznání - postup téměř stejný - viz odborník výše

Jonáška
Nováček 7 příspěvků 28.06.09 17:54
děkuji za radu

Děkuji moc za radu.Pro příště budeme raději vše kontrolovat.Minulé tři roky jsem si jako laik vyplňovala společné zdanění manželů sama, vždy bez problémů.Letos se nám v únoru narodilo druhé dítě, neměla jsem čas vše studovat, manžel dodal podklady do zaměstnání, věřili jsme, že to je v pořádku.Naše chy­ba.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >