Špatné dýchání u novorozence

377
11.8.13 07:50

Špatní dýchání u novorozence

Ahoj holky, prosím o radu. Začínám bejt z toho opravdu na nervy, a začínám se hrozně bát jestli není něco s našim malým Adámkem špatně. :( Jsou mu 3 týdny, a má opravdu často dá se říct že pořád špatné dýchání, je to jako kdyby se nemohl nadechnout a dusí se,.. :( hrozně mě to děsí a nevim co s tím mam dělat. Doktorka mi na to dala nějaky kapičky v ampulkách do nosánku. Ale žádnou změnu zatím nevidim.. :( :zed: jsou to hrozné zvuky co dělá,.. a myslím že to nejsou jen nějaké zvuky co vydávají miminka normálně.. :roll: Prosím poradí mi někdo co mam nebo nemám dělat..? nemáte s tím někdo zkušenost..?? :think: :zed: :zed: PROSÍ ZOUFALÁ MATKA.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35461
11.8.13 07:55

Modrá? Přestává reagovat? Jestli ne, tak se nejspíš nedusí.
Možná má jen soplíky, kup si odsávačku na vysavač a odsávej mu to + prokapávat fyziologickým roztokem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1590
11.8.13 07:56

@Sofieee a chroptí jakoby?…můj malej(4 měsíce) hrozně chrčí a je tzv stridor…je to nedomykavý hrtan, co se do roka srovná samo…ze začátku chrčel strašně a já měla pořád strach že je nastydlí a až ve dvou měsících někoho napadlo todle a podle vyšetření se to potvrdilo…zkus se na to zeptat…a ještě jedno upozornění! opravdu bud opatrná, mě se malej v 11dnech dusil!..musí mít neustále zvedlou polohu i v kočárku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
11.8.13 08:00

Zkusila bych nos odsát s pomocí mořské vody a odsávačky na lux.
Taky to může být refluxem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
11.8.13 08:02
@evullina píše:
@Sofieee a chroptí jakoby?…můj malej(4 měsíce) hrozně chrčí a je tzv stridor…je to nedomykavý hrtan, co se do roka srovná samo…ze začátku chrčel strašně a já měla pořád strach že je nastydlí a až ve dvou měsících někoho napadlo todle a podle vyšetření se to potvrdilo…zkus se na to zeptat…a ještě jedno upozornění! opravdu bud opatrná, mě se malej v 11dnech dusil!..musí mít neustále zvedlou polohu i v kočárku…

Jojojo chrčí strašně.. :( opravdu se hrozně bojím, a řikam si co kdybych zrovna u něj nebyla :( ale naštěstí jsem byla a budu, jak říkaš.. doufám že se to teda zlepší sama, ale určitě se na to optám..:) děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9570
11.8.13 08:02

No, mám obavu, že takhle ti nikdo moc neporadí. Může to být víc věcí od nějakého soplíku v nosu ev. mírné rýmy (tu mají novorozenci často, jak si zvykají na nové prostředí) přes celkem časté potíže s refluxem, kdy hodně ublinkávají, vrací se jim to do úst/nosu a pak „chroptí“ až přes nějaké vady provázené stridorem. Promodrává někdy? Zastavuje se mu dech, nebo to je slyšet stále a má chroptění s každým nádechem? Bublá to vněm nebo spíš píská? Jde to nějak víc specifikovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1590
11.8.13 08:10

Zeptej se doktora na ten stridor a reflux a uvidíš :-)…hlavně klid, jak poroste tak se to bude lepšit :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
11.8.13 08:15
@jowana píše:
No, mám obavu, že takhle ti nikdo moc neporadí. Může to být víc věcí od nějakého soplíku v nosu ev. mírné rýmy (tu mají novorozenci často, jak si zvykají na nové prostředí) přes celkem časté potíže s refluxem, kdy hodně ublinkávají, vrací se jim to do úst/nosu a pak „chroptí“ až přes nějaké vady provázené stridorem. Promodrává někdy? Zastavuje se mu dech, nebo to je slyšet stále a má chroptění s každým nádechem? Bublá to vněm nebo spíš píská? Jde to nějak víc specifikovat?

Nnene, nemodrá naštěstí, ale dech se mu občas zastaví ale tak na 5 sekund a pak zase hrubokej nádech, ale i to mě děsí.. :( chrapění uplně stálé nnení.. a bublá i píska.. :( má to tak nastřídačku, jako by popadal po dechu a nemohl se nadechnout.. :nevim: Ted mi přítel řiká že někdy když popadá po dechu tak jako by i zčervená.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1654
11.8.13 08:22

Stridor? Já jsem kvůli tomu posunula postýlku, celý noci jsem nespala. Zmizelo to samo. Ale ty zvuky byly fakt šílený. Prostě se sípavě nadechla - pár sekund nedýchala a pak se hoooodně sípavě nadechla znovu :zed:, málem mě u toho trefilo (když se narodila, tak měla slabý šelest, tak jsem se bála, že to je k tomu). Přešlo to časem, dneska už od rána do večera žvaní :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2816
11.8.13 09:05

@Sofieee asi tě neuklidním, ale je to asi normální. Teda první dítko jsem nepozorovala, ale druhé (4 měs, korigovaně 3týdny) takto dýchá normálně. Minule jsem ho sledovala a 7-10 krát se nadechne, párvteřinová pauza a pak lapne po vzduchu zafuní, pár nádechy se zklidní a stojí. Jsdou to apnoické pauzy (nevím jak se to píše přesně). Doporučuju pro tvůj klid pořídit monitor dechu. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
451
11.8.13 09:42

Nas prcek taky chrcel, bublal a vydaval prapodivny zvuky :zed: zvedli jsme mu matraci, aby mel hlavu vys a zvlhcovali jsme vzduch. Od dr. dostal nejakej sirup na roztazeni dychacich cest. No taky mi prislo, ze to s lekama bylo porad stejny, neli horsi. Casem se to samo upravilo a chrcet prestal. Ale teda byl to des a nervy. Jen diky monitoru dechu jsem byla v noci trochu v klidu, jinak bych snad stala porad u postylky a kontrolovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
11.4.18 08:13

špatné dýchání

Naše malá( 4týdny), se mi také dusí až zfialový :,( a to má klínek a je na boku, v klidu spí a najednou jí jdou sliny od pusinky a nemůže se nadechnout. Už nespím a nenechám ji na chvilku samotnou, stalo se mi to i v kočárku :( jdu k lékaři tak snad poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama