Špatný denní spánek a usínání ročního dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janina022
Zasloužilá kecalka 550 příspěvků 01.10.18 16:17
Spatny denní spánek a usínání ročního ditete

Ahoj všem, nevím ani jestli potřebuju radu, nebo se chci jen vypsat… Mám cerstve roční holčičku. Od malinka byla nošená v šátku, kojena na požádání. Do cca půl roku spala buďto v kočárku nebo doma převážně v šátku, kdyz usnula u prsa, byla hned po odložení vzhůru. Pak postupně přestala usínat v šátku i u prsa. Teď už jsme se dopracovali k tomu, že usne doma jen tím způsobem, že ji musím chviličku nechat brečet v postýlce a až pak dát prso aby u něj usnula a i to se ne vždy podaří. U prsa usíná večer normálně. Když ji dám do nosítka, hystericky řve a div by z něj nevyskocila. To samé když ji chci unosit na rukách. Položit do postýlky a jít vůbec neexistuje, to je hned na nohách a s brekem mě vola. Ležet vedle mě taky nedokáže a to prso na uspani skoro nikdy nechce. A přitom je unavená… Dnes vstávala v 6h a usnula až v 15h (zkoušela jsem ji dávat spát už od 9h kdy začala být unavená) a to už za 30 min byla s brekem vzhůru a musela jsem ji dát prso, aby ještě spala. V kočárku většinou usne, ale ani to není pravidlo. Syn je teď nemocný tak ven nemůžeme. Má někdo řadu co s tím, jak naučit usínat?

Reakce:
rubeola
Stálice 70 příspěvků 01.10.18 16:44

Měli jsme to samé. V 11 měsících přestala spát v šátku a kočárku. Dali jsme na manželskou postel velkou dřevěnou ohrádku a vlezla jsem si tam s ní. Nemohla mi pak nikam utíkat. Tři dny poplakavala a pak usla. Po třech dnech to bylo bez pláče. Potřebovala se naučit usínat. Hladila sem jí, zpívala. Nezastavám metodu vyřvání. Ale naučit se to musela. Hodně zdaru.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >