Špatný krevní obraz 36tt

120
31.5.21 17:44

Špatný krevní obraz 36tt

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaké léky jste si koupili, když vám vyšel špatný krevní obraz? Dostala jsem nějaké letacky, ale zajímají mě vaše zkušenosti s konkrétními léky ☺️
Prikladam foto hodnot 1. a 2. odběru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
31.5.21 17:56

A lékař ti dal jen letáčky a nepředepsal železo? Mně předepsal lékař na anémii klasicky železo - konkrétně Sorbifer, ale je více druhů.

• Citovat
  • Nahlásit
60
31.5.21 18:39

Myslím, že by ti měl předepsat železo na předpis. Podle mě to co je volně k prodeji stojí za prd. Já beru Tardyferon, nebo tak nějak. A jsem s ním spokojená, žádné vedlejší účinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69339
31.5.21 18:55

Mě to zas tak dramatické nepřijde. Nevím, zda máš mikrocytozu (malé krvinky), pak by to bylo spíš nedostatkem železa. Pokud jsou normální velikosti, klidně to může být jen těhotenská dílů e ( zkrátka přirozeně více naredena krev tekutou složkou). Zelezem asi nic nezkazís, lépe se vstřebává trojmocne na předpis, třeba Sorbifer, Tardyfero. Zkus ho požádat nebo se obrátit na praktika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
31.5.21 20:54

Ahoj, já měla v těhotenství ( třetí) tak špatný krevní obraz, že mě dr odeslala na hematologii. Brala jsem Tardyferon ( myslím aspoň dva denně) a do porodu jsem to docela dotáhla, ale strašili mě, že to je fakt zlý. Železo se totiž špatně a dlouhodobě doplňuje a každým těhotenstvím a kojením se postupně snižuje a je důležité si to pak trochu hlídat. Ono se totiž i špatně vstřebává ( vím, že mi na hematologii třeba říkali, že není dobré nějakou dobu po železe mléko nebo že se lépe vstřebává s vitaminemC ). Mě ten nedostatek železa opravdu způsoboval objektivní potíže - strašně jsem se zadychávala a pořád jsem v těhotenství bojovala s nějakýma virózama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat