Špatný noční spánek od 3. měsíců

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nimitka
Stálice 54 příspěvků 09.08.19 07:06
Špatný noční spánek od 3. měsíců

Zdravím, chtěla bych se poradit, už jsem zoufalá. Malému jsou 4 měsíce a kousek, od tří měsíců se mu z ničeho nic pokazilo noční spaní. Ukládala jsem vždy mezi 19:30-20:45, spal mi do 2-3 nakojil se a pak spal do rána do nějakých 6-8 hodin. Zhruba ve 3,5 měsících se něco zlomilo a budí se mi po dvou hodinach, i méně. Myslela jsem si, že hlady, ale po UM je to stejné - zkusila jsem na noc flašku s trochou kaše, v noci jedno kojení nahradit UM, ale žádná změna, tak si rikam, ze hlad to nebude. Musela jsem si ho vzít do postele, abych se trochu vyspala. :zed:
Většinou se nakoji a hned spí, parkrat se vzbudil třeba ve 3:00, 4:00 a podobné šílené časy a třeba hodinu a půl koukal, ale to se vždycky vykakal, tak to prisuzuju, ze ho to tlacilo v brisku a pak zase spal.
Má někdo podobnou zkušenost? Srovná se to? Nechci mu nic odepirat, ale ani nechci aby si zvykal na to, že ho mám v posteli…jenže to jinak nejde, je to na palici.

Reakce:
Uživatel je onlinePHV
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 09.08.19 07:17

Ahoj, mám to podobně. Od narození byl zlaté Mimi, na kojení se budil max 1× za noc ale většinou spal celou noc. Teď mu jsou 4 měsíce s už tak týden je to šílený, budí se X krát za noc, jako že je fakt vzhůru, večerní usínání je katastrofa, usíná klidně dvě hodiny a řve a řve :zed:

Edit: Spával ráno do devíti, i déle a teď max do sestiy spíše ale do půl šesté. :,( :lol:

Příspěvek upraven 09.08.19 v 07:18

nozu
Extra třída :D 12701 příspěvků 09.08.19 07:18

Takhle to bihužel je. Spánek dětí se mění a ještě hodněkrát se to otočí. Pokud pokaždé plnohodnotně pije, tak má prostě potřebu častějšího jídla. s tím nenaděláš nic. A nebo, zlepší se to. Dceři je 12 let a teď o prázdninách vstává v půl 10 :mrgreen: :mrgreen:

nozu
Extra třída :D 12701 příspěvků 09.08.19 07:26

Jo, třeba v devíti měsících měla dcera období, kdy byla ve dvě ráno vyslána a chtěla si hrát. Cca týden jsme zkoušeli, jestli jí to nepřejde samo. Pak jsme prostě zaveleli, že se v noci spí. Pár nocí byl cirkus, pak pochopila. Tohle ale nejde dělat u tříměsíčního miminka.

Kukacka123
Závislačka 3975 příspěvků 09.08.19 07:35

Je to normalni a jeste nekolikrat se to zmeni. Nenadelas s tim nic ;)

Kresatkovi
Povídálka 23 příspěvků 09.08.19 07:39

Taky jsme to tak měly. Malé se změnil spánek kolem třetího měsíce. Kdy třeba dvě hodiny nespala a jen koukala. Naštěstí kojím, tak jsem jí pak vždycky dala prso a začala spát skoro celou noc. Teď má 11měsíc. A budí se už jen tak dvakrát za noc. Ale v tom třetím měsíci byla vzhůru co hodinu.

nimitka
Stálice 54 příspěvků 09.08.19 07:56

@PHV
O uspavani ani nemluvím, z toho se taky stala katastrofa. Přes den jsem ho dala na balkon do kočárku a byl tuhej, večer do postýlky a odešla jsem. Chvilku třeba koukal a pak usnul. Teď? Jedine s prsem v puse…musela jsem si do bytu přinést kočárek, protože tolik mlika proste nemám a přijde mi to jako menší zlo :D

K92
Kecalka 389 příspěvků 09.08.19 07:56

Takovou zkušenost má asi každá máma, výdrž ještě tak rok až rok a půl a doufej, že pak už bude spát celou noc :). Z tvého popisu mám pocit, že si ze svého dítěte děláš pokusného králíčka. Opravdu nejlíp zabírá nechat si dítě u sebe v posteli a bude mu nejlíp a i ty se vyspíš. Já už teda u druhého dítěte asi postýlku ani nebudu zkoušet. Dítě potřebuje hlavně cítit mámu. Budit se možná začal proto, že už přes den lépe vnímá a v noci pak zážitky musí zpracovávat, opravdu na tom není nic neobvyklého.

Lekninka91
Extra třída :D 10699 příspěvků 09.08.19 08:23

Tak to prostě někdy je.. Nedělala bych mu kvůli tomu bordel v břiše UM a kašema, když kojíš.

Uživatel je onlinePHV
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 09.08.19 08:46

@nimitka No, přesně :lol: já už jsem dávno vzdala nějaký oddělený spaní a mam.ho v posteli :lol:

Beaumont
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 09.08.19 08:46

U syna jsem měla to samé. Do 3m spal cca do 4 do rána, pak se najedl a ještě potáhl tak do 8. Ve třech měsících jako lusknutím prstu se začal budit po 2 hodinách, pak po jedné a pak co půl hodiny. Vydržela jsem to asi 2 měsíce. Pak jsem dostala knihu o spánku dítěte, kterou bych si teď nejraději tloukla o hlavu a nechala ho pár nocí vyplakat. No co, zoufalý se stébla chytá. Sice to trošku pomohlo, už spal zase 2 hodiny v kuse :D, ale po pár dnech to začalo zase. A tak jsem si ho vzala k sobě. Manžel nejdřív protestoval, celá rodina mi říkala, ať to nedělám, že jsem hloupá, že se ho nezbavím atd. A víte co? Bylo to to nejlepší co jsem mohla udělat. On jak si zvykl, že spíme spolu, tak mu stačilo po pár nocích jen obejmout jakmile zakňoural a spali jsme až do rána. A manžel si na něj tak zvykl, že když šel cca ve dvou letech do vlastního pokoje, tak to málem obrečel a kolikrát mě prosil ať si ho vezmeme zpátky:) teď máme druhé mimi 5m a taky spí se mnou v posteli. Nejdřív jsem zkusila postýlku, ale když se to po pár týdnech taky začalo kazit, tak jsem to neřešila a je klid. A ty noci s tím malým uzlíčkem.. to jsem se snad vyspala nejlíp, protože byl u mne a já cítila jeho teplo a jak dýchá…teď už je velký a mě to moc chybí:( :srdce:

Kukacka123
Závislačka 3975 příspěvků 09.08.19 09:16
@Lekninka91 píše:
Tak to prostě někdy je.. Nedělala bych mu kvůli tomu bordel v břiše UM a kašema, když kojíš.
:palec: :palec: :palec:
Sara81321
Povídálka 17 příspěvků 16.08.19 19:38

Čtyřměsíční spánková regrese?

https://takingcarababies.com/…-regression/

Váš příspěvek
Reklama