Reklama

Špatný pocit v 19. týdnu těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 21:45
Špatný pocit v těhotenství 19tt

Ahoj, potřebovala bych poradit.Jsem v 19tt a man už dva týdny špatný pocit, že je něco v nepořádku. Doktorka od začátku těhotenství si me vzala každých 14 dni i a ted už měsíc nic. Bojim se, že je něco spatne. Miminko stále nekope. Prechozi tehotenstbi skončili spatne. Nevim jestli mám zajít k doktorce s jenom „špatný pocitem“ nebo si něco vymyslet abych nevypadala jako blb.Jak by jste to udělali vy?

Reklama

Reakce:

Sova Klára
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 30.01.17 21:50

Zašla bych k ní, že se necítíš dobře a že se ti to nezdá a uvidíš :-)

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2354 příspěvků 30.01.17 21:50

Klidně řekni doktorce, zda by ti udělala ultrazvuk, že se bojíš, nemáš pohyby. Měla by to pochopit vzhledem těm těhotenství co nedopadli dobře. Držím palce

Sova Klára
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 30.01.17 21:51

Jo ale určitě lepší si říkat milionkrát denně nic to není je to v poho atp. než si každou min. říkat že se ti ěnco nezdá…

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2354 příspěvků 30.01.17 21:51

A ty nemáš termín další návštěvy?

warita
Kelišová 7404 příspěvků 30.01.17 22:01
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebovala bych poradit.Jsem v 19tt a man už dva týdny špatný pocit, že je něco v nepořádku. Doktorka od začátku těhotenství si me vzala každých 14 dni i a ted už měsíc nic. Bojim se, že je něco spatne. Miminko stále nekope. Prechozi tehotenstbi skončili spatne. Nevim jestli mám zajít k doktorce s jenom „špatný pocitem“ nebo si něco vymyslet abych nevypadala jako blb.Jak by jste to udělali vy?

Ja tam sla a na rovinu rekla, ze mam strach, ze se miminku neco stalo (a samozrejme byla v poradku).

Abych pravdu rekla, udelala jsem to vice nez jednou. Jsem prvorodicka, mela jsem na zacatku tehu komplikace (hematomy v deloze) a byla jsem z toho vseho dost vyjukana. Muj predchozi gynekolog byl takovy flegmaticky klidas trochu caknuty aroganci. Kdyz jsem se tam ukazala mimo termin, tak protacel oci a hazel po mne kukuce. Ale vysetril me a ja se uklidnila.

Pak jsem v cca 15tt zmenila gynekologa a ten to bral sportovneji. Kdyz jsem mela strach, rychle me objednal, vysetril a uklidnil. Pokud mas strach, zajdi si k doktorce, pokud bude mit blbe reci, zmen gynekologa.

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 30.01.17 22:04

To, že necítíš kopance je v pořádku. Některé to cítí později a záleží na placentě. Kontroly co měsíc jsou běžné ale pokud máš takový pocit tak jí zavolej a svěř se jí :kytka: :hug: určitě je vše v pořádku :hug:

JancaS84
Stálice 71 příspěvků 30.01.17 22:44

Taky jsem na začátku chodila častěji. Když jsem to zjistila, pak si me pozvala asi za 3 týdny to už mi dala průkazku, pak byl za chvíli screaning, Ale pak už jsem chodila taky jednou mesicne. Pohyby jsem taky cítila az tak kolem 20 týdne a to jen slabý lechtani, az později začali poradny kopance. Jestli si v 19 tt tak to by si mela jít za týden na ultrazvuk ne? Dají se pořídit i takový ty domácí „naslouchatka“ abys slyšela srdeční ozvy, nevím ted jak se to přesne jmenuje.

alhena
Ukecaná baba ;) 1082 příspěvků 30.01.17 22:52
@JancaS84 píše:
Taky jsem na začátku chodila častěji. Když jsem to zjistila, pak si me pozvala asi za 3 týdny to už mi dala průkazku, pak byl za chvíli screaning, Ale pak už jsem chodila taky jednou mesicne. Pohyby jsem taky cítila az tak kolem 20 týdne a to jen slabý lechtani, az později začali poradny kopance. Jestli si v 19 tt tak to by si mela jít za týden na ultrazvuk ne? Dají se pořídit i takový ty domácí „naslouchatka“ abys slyšela srdeční ozvy, nevím ted jak se to přesne jmenuje.

Jmenuje se to AngelSound, je to přenosný domácí ultrazvuk, který umožní poslechnout srdíčko. Dá se tu koupit na bazarku.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31602 příspěvků 30.01.17 23:20

Taky bych si pořídila angelsounds. to, že necítíš pohyby, zdaleka nic nemusí znamenat. Já prní 2 děti cítila až ve 22tt, obě. A třetí už ve 14tt, a to jsem byla u třetího nejtlustší, a placenta vpředu. fakt je to hrozně individuální :hug:

s.y.p.t.a
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 31.01.17 13:07

Ahoj, neboj, to bude dobrý. Někdy se děti začnou ozývat později, třeba v tom 20. nebo i 21. týdnu. Ale pro klid si zajdi k lékaři, nic se neděje. Já bych ti ten Angel Sound moc nedoporučila, někdy se nedaří najít ozvy, dítě může být otočené jinak a pak maminky plaší, že dítěti srdce nebije. Zvláště to není vůbec vhodné pro takové úzkostlivé maminky. Za nějaký ten týden už budeš cítit pohyby dítěte, tak už budeš klidnější, ale zase se někdy může dítě pohybovat více, jindy méně. Pamatuji si, že jsem jednou v létě byla nervozní, že se mi mimčo nějak nehýbe, dala jsem si misku malin a hned se začalo hemžit :D. Vždy ale lépe zajít k lékaři, než se trápit nějakými pochybnostmi. Každý dobrý lékař to pochopí a vyšetření UZ je raz dva. Přeji pohodový zbytek těhotenství a hodně radostí s miminkem.

Izie
Kelišová 6200 příspěvků 31.01.17 13:14

Já bych asi neplašila. Taky jsem ze začátku chodila každý 2 týdny a teď už jenom 1 x za 4 týdny (jsem těhotná jako ty, přelom 19./20 týdne a mám za sebou 2 potraty).
A co to je špatný pocit? Máš křeče, krvácíš, bolesti břicha…nebo se prostě jenom bojíš? Spousta maminek se bojí, má strach, aby všechno proběhlo v pořádku. Musíš tomu crčkovi věřit a to, že necítíš pohyby nic neznamená. Ani já si nejsem moc jistá, že ty bublinky v břiše jsou mimi.
Být tebou počkala bych do další kontroly a snažila se najít nějaký rozptýlení ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Reklama