Špatný pocit z psího útulku

Anonymní
21.5.16 15:03

Špatný pocit z psího útulku

Ahojda, chci si jen trochu vylít srdce :-).Jsme milovníci psů. Zaujala nás výzva psího útulku (nechci jmenovat)o materiální pomoc. Nakoupili jsme nové zboží pro psy za cca 40 000,odeslali s průvodním dopisem a kontaktem na nás. Nečekali jsme žádné díky, ale aspoň že se ozvou, že to došlo a že to pejskům alouží…Neozval se 2 týdny vůbec nikdo. Volala jsem přepravní společnosti, v pořádku vše došlo. Já nevím, jestli je jim tak velká zásilka málo…nejsme zase nějak boháči…poprvé jsme takhle přispěli, že nás zaujaly osudy pejsků…ale strašně mě to mrzí, připadám si jak blbec, a říkám si, že si třeba ty věci i mohli rozebrat provozovatelé útulku mezi sebou a ke psům se to nedostalo :-).Já jen, že takové lidi jako já se srdcem na dlani to odradí od charity…mám jim napsat? sorry za anonym.Je mi dnes nějak smutno… :(

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Verun83
21.5.16 15:10

Zavolej tam, rekni, ze chces jen vedet, jak s darem nalozili. Kdybych darovala veci za tolik penez, klidne bych tam zavolala

• Nahlásit
  • Citovat
7623
21.5.16 15:12

Sice píšeš, že nečekáš díky, ale vlastně čekáš. Pokud jsi chtěla, aby se ozvali, tak jsi jim měla napsat v průvodním dopise, že bys byla ráda, aby dali vědět, jestli v, še v pořádku dorazilo. Nechápu, z čeho vyvozuješ, že si to někdo rozebral - jen proto, že tě nekontaktovali? Víš, ona charita se dělá nezištně. Pokud jsi chtěla poplácat po rameni, tak jsi jim to měla zanést osobně, nafotit se u toho a postnout to na FB. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50528
21.5.16 15:15

Divné to je, slušnost by byla se prostě ozvat a poděkovat. 40 000 asi nedostávají každý den :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1853
21.5.16 15:18

Taky bych asi díky nečekala, ale jak bylo psáno výše, měli se ozvat že věci předali pejskům

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.16 15:18

@Hoa Mai Díky ne, spíš bych považovala za slušnost zpětný kontakt, prosili jsme v dopise, ať se ozvou, že to došlo

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
21.5.16 15:21
@Anonymní píše:
@Hoa Mai Díky ne, spíš bych považovala za slušnost zpětný kontakt, prosili jsme v dopise, ať se ozvou, že to došlo.Je mi trapné jim volat právě proto,aby to nebrali,že čekám vděčnost.Určité věci ale mají podle mne pravila slušného chování…a alespoň formální větička „došlo,děkujeme,už věci dáváme pejskům,přijeďte se na nás někdy podívat“mi připadá vhodná… když už tolik vyzývali dárce o pomoc…
  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
21.5.16 15:28

Dík, holky, teď jsem tam na vaše rady zavolala. Věci psům dali a ještě nám pošlou fotky, kde uvidíme, jak měli pejsci radost :-)Dík za povzbuzení :mavam:

• Citovat
  • Upravit
7623
21.5.16 15:50

Toto ale není o slušnosti. Z tvého pohledu možná ano, ty něco jednou (párkrát) daruješ, je to pro tebe něco výjimečného a očekáváš reakci adekvátní tvému výjimečnému činu. Ale víš třeba, co obnáší pracovat pro útulek? Nebo jakoukoliv neziskovku, azylák apod? Já jsem chodívala pomáhat do útulku a moje spolužačka v dalším pracuje. Je tam málo lidí, věčně přeplněno, mají spoustu věcí na práci s chodem útulku, organizací, papírováním, starostí o psy, organizováním veterinární péče, musí se věnovat lidem, kteří si tam přijdou vybrat psa, což někdy bývá dost na dlouho…Co vím, tak když něco přišlo, dejme tomu granule, tak nebyl čas zkoumat od koho to je a co chce, prostě se to šouplo na sklad a přerozdělilo psům. Tečka.
Sestra asi před rokem šila hnízdečka do inkubátorů pro nedonošené děti. Našila jich asi 20 plus ke každému povlak navíc na výměnu. Asi ji to nestálo tolik peněz, jako vás, ale zadarmo to taky nebylo a navíc jí to zabralo dost času. Taky se jí nidko neozval, přestože měli kontakt od organizátora té akce, ale sestra teda ani nic nečekala. A ani ji nenapadlo podezírat je, že si jejího daru neváží. Až nedávno měla zase nějaký čas, tak zavolala přímo na to oddělení, že by jim něco našila a chtěla se zeptat, co konkrétně by potřebovali, tak jí vrchní sestra hrozně děkovala, že ta hnízdečka jsou skvělá, pro miminka se jim hodí a dala jí seznam toho, co by využili. Ale nikdo se jí nijak extra neozýval, natož s fotkama.
Sama vidíš, že nebyl žádný problém tam zavolat a poptat se, mě prostě přijde hloupé tady lavírovat nad tím, jak si někdo neváží vašeho daru. Vrháš tím neoprávněný špatný stín na někoho, kdo dělá něco záslužného, ale třeba nemá čas a kapacitu děkovat za každý dar, který jim přijde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
21.5.16 15:54
@Anonymní píše:
Dík, holky, teď jsem tam na vaše rady zavolala. Věci psům dali a ještě nám pošlou fotky, kde uvidíme, jak měli pejsci radost :-)Dík za povzbuzení :mavam:

No vidíš :palec:, oni někdy ti dobrovolníci jsou prostě amatéři a neví, co se sluší a patří, i když třeba o psy pečují s láskou. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
21.5.16 15:59

@Hoa Mai chápu, že to tak je a není čas, ale tohle je prostě vrchol neprofesionality. Bez dárců by byla většina neziskovek v p.deli. A i když tam většina lidí pracuje dobrovolně, bez nároku na honorář, tak to snad neznamená, že práci odfláknuu. Já dělala pro neziskovku jako dobrovolník a poděkovat dárcům a dobrovolníkům, to je prostě základ. No asi jsem trochu postižená svou profesí, ale neziskovka bez dobrého PR, to je prostě o ničem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2458
21.5.16 16:00

U nás tohle útulek dělá automaticky u větších darů, mají na to člověka, dobrovolníka na propagaci. Nebo rovnou vyfotí pejsky i s dárky podle přání dárce se jménem nebo bez jména. Mají hodně aktivní profil na FB, takže to povzbudí i další dárce. Nebo pořádají cílené sbírky např. deky na zimu apod. Třeba jen nejsou s dárcovstvím zaběhnutí. Ono když se tomuhle věnují pořádně, tak taky lépe umísťují pejsky, ať už trvale nebo do dočasné péče a to i se zdravotními problémy, mají tak široký okrh fanoušků a podporovatelů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11625
21.5.16 16:01

@Hoa Mai já zakladatelku chápu, dnes je tolik podvodníků, že člověk neví čemu a komu může věřit. A myslím, že v útulku nikoho nezabije 5minut na zvednutí telefonu a poděkování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
761
21.5.16 16:03

To je opravdu hezký, že jste se rozhodli jim poskytnout dar. Jsem ráda, že poskytnou zpětnou vazbu a mělo by to být automatické. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2942
21.5.16 16:09

Já teda nevím, ale věci v takové hodnotě bych asi radši předala osobně. Tak třeba pro příště.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama