Špatný spermiogram, ale odmítání asistované reprodukce

19.5.17 18:16

Špatný spermiogram, ale odmítání asistované reprodukce

Ahoj,
najdou se tady nějaké holčiny, jejichž manželovi/příteli vyšel špatný spermiogram, ale zároveň jste oba proti asistované reprodukci? Doufám, že nejsme jediná rarita a najdu zde spřízněné duše se stejným názorem. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10975
19.5.17 18:20

Rozhodně nejste jediní. My sice děti máme. Ale oba víme, že pokud by se to nepodařilo přirozenou cestou, tak bychom to tak nechali. Možná bychom uvažovali o adopci. Ale prostě by to pro nás znamenalo, že nám vlastní dítě nebylo přáno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
19.5.17 18:25
@MisaHanuska píše:
Rozhodně nejste jediní. My sice děti máme. Ale oba víme, že pokud by se to nepodařilo přirozenou cestou, tak bychom to tak nechali. Možná bychom uvažovali o adopci. Ale prostě by to pro nás znamenalo, že nám vlastní dítě nebylo přáno.

ty se tady do tebe pustí, že bys mluvila jinak kdybys nemohla mít své děti :mrgreen: klasicky… já jsem ale stejného názoru NIKDY bych do toho nešla :)

a zakladatelko, opravdu nejsi jediná, kamarádka to zažívá taky, zeptám se jí jestli tady má přezdívku

• Nahlásit
  • Citovat
19.5.17 18:27

@MisaHanuska Moc děkuji za odezvu. :) Zde na emiminu jsem si totiž už jako rarita právě docela přišla, protože kdykoliv jsem se zmínila o tom, že asistovaná reprodukce prostě rozhodně ne-e, tak na to holky reagovaly hrozně vykuleně ve stylu - proč ne? A celkově tady pořád čtu, že po nezdaru jsou další kroky IUI, IVF a další zkratky už jsem ani nepochytila. Ale i v mém okolí je to pro hodně lidí přirozená reakce: „Miminko nejde? Tak to půjdete když tak do asistované reprodukce, co?“ No a když odpovím, že rozhodně ne, tak to nedokážou pochopit.
Takže už jsem si vážně připadala jako exot, že máme jiné smýšlení a přesně jako píšeš ty, s manželem jsme se bavili o tom, že kdyby nám miminko nešlo přirozeně, že bychom šli do adopce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10975
19.5.17 18:31

@Doe_Jane Ať se klidně pustí :mrgreen:. Já tohle rozhodnutí musela udělat ve 20ti letech, kdy mi řekli, že vlastní děti mít nebudu. Ona i medicína se někdy šeredně splete a jsem ráda, že jsem toho důkazem :mrgreen: Naštěstí jsem našla chlapa, který to vnímá stejně a my oba víme, že bychom spolu byli šťastní i bez těch dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.17 18:31

@Doe_Jane I tobě moc děkuji za reakci. :kytka: Asi trošku potřebuji podporu od holčin podobného smýšlení, protože pořád jen slyšet o asistované reprodukci jako jediném řešení je už fakt na palici.
Kdyby sem kámoška zavítala, bylo by to skvělé, moc děkuji. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10975
19.5.17 18:33

@růžovámalina Není vůbec za co. Mít dítě je požehnání a není to prostě dopřáno všem. Má to jistě svůj důvod. Chápu, že smíření s tím je velmi těžké…ale všichni přece nemůžou mít všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.17 18:34

Ano…
A ted jsem v sestem mesici :D - prirozenou cestou..jen se zaclo resit neco jineho..a sup..na tehotenskem testu dve carky.. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
19.5.17 18:37

Jak moc špatný spermiogram? Manžel ho měl také docela hrůzostrašný, nakonec jsme ale počali přirozeně a to tak rychle, že jsme se nestačili divit :kytka:
Vůbec jsou naše dvojčata „omyl medicíny“, já jsem neovulovala, vypadalo to na PCO, odmítla jsem léčbu, vsadila jsem na přírodní cestu, manžel omezil veškeré aktivity, které poškozují spermie (kouření, saunu apod.) a stal se zázrak.
Bylo to složitější, ale v kostce přibližně takhle. Na IVF jsem jít nechtěla, nicméně protože děti se povedly, tak nemohu říct, jestli by nás to nezlomilo. Nicméně jsme také byli spíše pro adopci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.17 18:38

@MisaHanuska Napsala jsi to tedy hrozně krásně a přesně, jak to cítím. Miminko s manželem považujeme za to největší požehnání a neuvěřitelně moc si je přejeme. :srdce: Samozřejmě jsme pořád ve fázi, že ač vyšel spermiogram špatně, tak i přesto doufáme, že se nám miminko/miminka podaří přirozenou cestou. Ale jestli to nepůjde, fáze smíření se s tím bude muset nastat a vím, že to bude neskutečně těžké a sama netuším, jak to ustojím, ale prostě to přijmu s pokorou a budu to brát tak, že moje životní cesta má být jiná. A ne ta, kterou bych si vydupala já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.17 18:43

@ohlodana_broskev @radkka Jé, gratuluji, holky! :srdce: Doufala jsem, že se zde dočtu i takové příběhy, které jsou tím největším povzbuzením. :palec:
@radkka Jinak co se týče spermiogramu - bohužel vyšla velmi špatně morfologie spermií - jen 0,3 % jich je normálních, běžně by to měla být alespoň 4 %. Navíc spermie mají 100 % defekt hlavičky, 45 % defekt krčku a 22 % defekt bičíku. Množství spermií a jejich pohyb byl trošku pod normou, ale prý poměrně ještě v únosné míře, nic dramatického. Závěr: oligotheratozoospermie. :( Každopádně teď máme také v plánu překopat životní styl a nasadit různé vitamíny, tak uvidíme, doufáme, že to pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23195
19.5.17 18:50

Kolem sebe beru jako samozřejmé využít asistovanou reprodukci, ale sama bych dlouho zvažovala, jestli do toho půjdu. Nechala jsem to prostě na přírodě a k dítěti se neupínala jako k jedinému štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49503
19.5.17 19:00

Já jsem sice zastáncem IVF, i když ne jako první volbu (rok nám to nejde a už se nám nechce čekat). A rozhodně to není jediné a správné řešení, naprosto chápu, že každý to cítí jinak a sama jsem během mnohaleté snahy o dítě své názory na různé věci několikrát přehodnotila. Správné řešení je to, na kterém se shodnou oba v páru, pak jim do toho nemá kdo co kecat. Blbé je, když to každý vidí jinak - jeden by byl v pohodě bezdětný, druhý si bez dítěte neumí představit život, jeden by rád adopci, druhý je striktně proti… Ale pokud jste zajedno, nezbývá než gratulovat ;) A samozřejmě přát hodně štěstí, protože „špatný spermiogram“ rozhodně to neznamená „přirozeně nikdy neotěhotníte“. Může se vám to povést třeba příští cyklus, zázraky se dějí. Nebo za rok, pět let… nebo i nikdy. Jenomže ono nikdy to může být i pro lidi bez jediného problému, že. Možná byste pak názor přehodnotili a možná ne.
Ono těch zcela jednoznačných diagnóz, kdy to fakt 100% nepůjde, je naprosté minimum (ženská bez dělohy, bez obou vejcovodu…). A diagnóza hodně špatný spermiogram sice znamená hodně malou pravděpodobnost, ale určitě ne nulovou. A samozřejmě se to může měnit. Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49132
19.5.17 19:18

@růžovámalina pokud jsi s mířená i s možnou bezdětností tak proč ne. Záleží hodně na diagnoze, někdy je to jen horší spermio a tam je většinou velká šance že se jednou povede, u někoho kde je to hodně špatné tak je to víceméně jen o tom jestli tak moc chci dítě nebo to beru buď se povede a když ne nevadí ;). Držím palce at vše dopadne jak si oba přejete :hug: My se snažili dlouho no tak jsme šli do centra a pan doktor při utz se na mě podíval jak na blázna a prý jak dlouho se snažíme, říkám že 5 let a on že nechce jásat ale dle něj jsem těhotná, sice v začátku ale nejspíš ano :mrgreen: a vyšlo to :mrgreen: ale bezdětná jsem být nechtěla takže by jsme podstoupili ivf i když manžel časem řekl že by do toho šel jen kvůli mě. V době kdy jsme to řešili tohle nepřiznal. ale moc jsme toho neřešili, manžel spermiogram a první návštěva centra ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.5.17 19:18

Tak každý to cítí jinak. My do ivf šli. Přítel ač žije zdravě, tak spermiogram příšerný. Vitamíny nepomohly, spíš naopak. Kontrolní byly ještě horší. Nicméně do čeho jsem říkala, že bych nešla, to je využití darovanych vajíček nebo spermií. S tím bych se asi nesrovnala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama