Špatný spermiogram - co to pro nás znamená?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.19 05:53
špatný spermiogram - co to pro nás znamená?

Ahoj, už dva roky se snažíme o miminko a stále bezúspěšně, letos už jsme se rozhodli že to začneme, řešit. Manžel byl na spermiogramu, kde mu nenašli vůbec žádné spermie. Výsledek nám oznámili přes telefon s tím, že můžeme za nějakou dobu vyšetření zopakovat a víc nám k tomu neřekli a my byli tak v šoku, že jsme se ani nezmohli na to, zeptat se, co se s tím dá dělat. K doktorce jdu až příští týden. Zajímalo by mě, jestli se bude teď řešit manžel nebo budu muset na vyšetření i já? Budu muset i na laparoskopii, když už se zjistil problém u něj? No a hlavně, by mě zajímalo, jestli se takhle špatný výsledek může časem třeba nějak zlepšit a já můžu třeba otěhotnět přirozeně nebo je už jedinou možností IVF? :roll:

Přečtěte si článek: Neplodnost: Když miminko nepřichází

Reakce:
monzaj
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 08.03.19 06:10

Manžel po horsim spermiogramu šel nejdříve k urologovi -ten ho poslal na ultz a opakovaný spg a až poté nám bylo doporučeno IVF..
Jinak ohledně tebe záleží asi částečně na výběru caru.Me laparku nedělali,jen testy z krve.
Držím palce ať to dobře dopadne.

Příspěvek upraven 08.03.19 v 06:21

terrka83
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 08.03.19 06:20

Přesně tak, manžel po horším spermio šel k urologovi - a pak po třech měsících se spermiogram opakuje. Určitě bych si tam ale zašla osobně, ať Vám dají výsledky do ruky, ať máte přesně ty čísla, nebo ať Vám to alespoň pošlou emailem, ale to nevím jestli dělají. Taky Vám doporučí nějaké vitamíny a napíšou poukaz k tomu urologovi nebo aspoň doporučí, ke kterému jít. Manželovi se to po těch třech měsících zlepšilo jenom o trošičku, takže jsme stejně skončili na IVF

tini
Ukecaná baba ;) 1564 příspěvků 08.03.19 06:45

Vysledky bych chtela do ruky,vybrala nejaky CAR a tam to resila.Muzete zkusit zivotospravu,prestat kourit,pit apod.,vitaminy,ale jestli nemel zadne,nevim,jestli to muze pomoct a jak moc.

Freya10
Kecalka 346 příspěvků 08.03.19 07:56

Ahojky,

manžel má opakovaně už léta (od snažení o první dceru) velmi špatný spermiogram. Nicméně spermie tam alespoň jsou (i když málo, většina špatně pohyblivých či bez pohybu a velmi špatná morfologie). První dcera se zázrakem podařila po roce snahy, na druhé miminko čekáme zatím tři roky. Právě podstupuji IVF. Spermiogram se u nás lety spíše mírně zhoršuje…
Obecně je postup většinou takový, že si vyžádáte výsledky, spojíte se s nějakým CARem a s nimi domluvíte další vyšetření. Časem sice k výkyvům ve spermiogramu dojít může, ale nejsou-li tam spermie vůbec, tak bych to na nějaké závratné zlepšení (ve smyslu normospermiogramu) opravdu nesázela. Bude tam zřejmě nějaký komplexnejší problém. Každopádně i pokud nejsou spermie v ejakulátu vůbec, tak se dají MESA/TESE zákrokem získat a použít pro IVF = je jen málo případů, kdy není řešení ;) :palec:
Tedy - vyčkala bych konzultace s Dr a následně řešila vše s CARem :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.19 09:41

Děkuju, stejně ale nechápu ten přístup, je to běžný postup, takhle sdělovat výsledky? Myslela jsem, že v případě špatného výsledku půjdeme na konzultaci s lékařem, který nám vysvětlí další postup, nám ale neřekl nikdo vůbec nic, jen, že máme zkusit spermiogram za měsíc až dva zopakovat a to jsem se ještě musela zeptat, co máme dělat, tak uvažuju, že bysme se příště objednali jinam, kde se nám budou více věnovat, vím, že jsme na konzultaci objenaní nebyli, ale přesto teď vůbec nevíme, co máme dělat, nemám ani sílu zavolat gynekoložce a objednat se aspoň k ní:-( :roll:

monzaj
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 08.03.19 12:43
@Anonymní píše:
Děkuju, stejně ale nechápu ten přístup, je to běžný postup, takhle sdělovat výsledky? Myslela jsem, že v případě špatného výsledku půjdeme na konzultaci s lékařem, který nám vysvětlí další postup, nám ale neřekl nikdo vůbec nic, jen, že máme zkusit spermiogram za měsíc až dva zopakovat a to jsem se ještě musela zeptat, co máme dělat, tak uvažuju, že bysme se příště objednali jinam, kde se nám budou více věnovat, vím, že jsme na konzultaci objenaní nebyli, ale přesto teď vůbec nevíme, co máme dělat, nemám ani sílu zavolat gynekoložce a objednat se aspoň k ní:-( :roll:

U nás sel manžel na spg jako samoplatce. Pro výsledky si musel dojít osobně (po tel.nesdeluji) k tomu mu řekli jen,že to není velká sláva a chce to řešit s urologem.. ten s ním vše konzultoval,vyslal na vyšetření a poté když nezjistil příčinu doporučil to IVF. Přímo na spg to s ním také nikdo neřešil.
Osobně bych na nic nečekala a objednala se buď k urologovi nebo rovnou do Caru kde to s vámi budou řešit.

Freya10
Kecalka 346 příspěvků 08.03.19 14:17

Tedy s námi na spermiogramu také nikdo nic neřešil - je to prostě diagnostické vyšetření - když si jdete pro výsledky krve, tak s vámi také neřeší vaši diagnózu, jak postupovat apod. - to řeší lékař, který se problematikou, kvůli které bylo spg děláno, zabývá a ke kterému docházíte (první instance z vaší strany je gynekolog a ten zajisté poradí, jak dál postupovat)…Mě tedy ani nenapadlo, že by to mohlo někoho zarazit :nevim: .
Každopádně bych se objednala na gyndu (ať má přehled), ale víceméně primárně na konzultaci do CARu - tam vědí přesně, jak postupovat… ;)
Jinak toto se dá brát ze dvou úhlů pohledu - buď se nad takovýmto výsledkem hroutit, a nebo jej vzít jako výchozí bod, že konečně víte, co je „špatně“ a proč to zatím nešlo a postupovat tak, aby se nakonec mimčo povedlo. Doporučovala bych druhý postup ;)

Váš příspěvek
Reklama