Špatný spermiogram- kdy je nejlepší mít sex

26.7.21 13:42

Špatný spermiogram- kdy je nejlepší mít sex

Ahoj,
Prosím o radu zkušenějších. Po roce neúspěchu jsme absolvovali sérii vyšetření, ze kterých vyšlo najevo, že je horší spermiogram. Výsledky jsou na čtvrtinovych hodnotách, co se týče počtu a pohyblivosti s tím, že jsou jen 4% zdravá, zbytek deformace hlaviček. Zhruba 2 měsíce bere partner Folandrol, zinek, kotvicnik. Sex jsme zkouseli ob den a bohužel to nepomohlo. Můj dotaz zní, jestli máte někdo zkušenost s tím jak naplánovat sex, aby to tam ty spermie stihly? U zdravých páru je to jedno, ale v tomto případě? Když jsou líne, je jich málo a ještě nejsou zdravé? Jestli třeba počkat 3, 4 dny před ovulaci a pak v den ovulace, nebo den před mít sex a pak třeba ještě den po? Je to momentálně už rok a půl, tak hledám jak se vyhnout CARu. Díky všem! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
526
26.7.21 14:03

No, tak u zdravych je to jedno tak jak rikas. Vy byste asi měli do CARu, kdyz je špatne spermio, je hodně mala pravděpodobnost k otehotneni. Proc to tak odkladas, proc se chces CARu vyhnout? Nic na tom není. Za me jsi zahodila spoustu casu. Muj partner mel spermie ukazkove a neslo to, az s pomoci doktoru. Každopádně jestli chces ještě pravděpodobně dalsi roky zahodit, tak zkoušej pred ovu, v den ovu a po ovu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9773
26.7.21 14:10

@Petrolejkaa úplný nesmysl je ten, jak uvazujes. Tohle nejde naplánovat a ani žádné zázračné rady nefungují. Schválně ať jde po nějaké době braní těch preparátů znovu na ten spermiogram, ať víš, jestli to vůbec funguje. Jinak s tímto máte dávno být v CARu, takto to jen zbytečně oddalujete a čekáte na zázrak. Můj názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10882
26.7.21 14:19

4% zdravych je horší výsledek? No nevím, zkoušet to můžete, ale spíš bych se smířila s tím že bez pomoci to nepůjde. Kolik mu je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
26.7.21 14:32

Můj manžel měl 2% zdravých spermií a otěhotněla jsem. Takže šance je vždycky.
A zkoušeli jsme to úplně normálně jako každý, prostě v plodných dnech.
Otěhotněla jsem dohromady 3× sice neúspěšně ale otěhotněla. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.7.21 14:35

Proč nechci car? Přijde mi to hrozně líto, že zrovna my nemůžeme zažít to překvapení, že to vyjde přirozeně… A taky to ve mne evokuje pocit, že si jdeme „koupit“ miminko jako v krámě.
Na kontrolní spermio jde cca za 2mesice. A je mu 38. Nejhorší na tom je, že jsme sportovci, žijeme zdrave, nepijeme, nekourime, žádné drogy… A nic. Známej kouří tu a tam trávu, dá si vínko, pivko a úplně náhodou otěhotněli. To prostě zamrzí. 🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9773
26.7.21 14:39
@Petrolejkaa píše:
Proč nechci car? Přijde mi to hrozně líto, že zrovna my nemůžeme zažít to překvapení, že to vyjde přirozeně… A taky to ve mne evokuje pocit, že si jdeme „koupit“ miminko jako v krámě.
Na kontrolní spermio jde cca za 2mesice. A je mu 38. Nejhorší na tom je, že jsme sportovci, žijeme zdrave, nepijeme, nekourime, žádné drogy… A nic. Známej kouří tu a tam trávu, dá si vínko, pivko a úplně náhodou otěhotněli. To prostě zamrzí. 🤷‍♀️

Ale s tímto je spojené to, že se dítě nemusí nikdy podařit. Tak jestli ti to za to stojí.

A jinak k té druhé půlce, tak stres a nervy dělají hrozně moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
26.7.21 14:42
@Petrolejkaa píše:

Zvláštní že to berete takhle. Ja jsem třeba hrozně ráda že existují takovýhle centra. Kdybych k nim nešla nikdy bych se nedozvěděla co mi je a jak je na tom manžel. A myslím si že bych ani neotěhotněla, jelikož nemám ovulaci, takže bez jejich pomoci by to nešlo.
My se snažíme už 4 roky a 3× nám to nevyšlo, před měsícem jsem musela porordit mrtvé miminko. Takže příšerný. Ale nikdy nepřestanu věřit a snažit se dál.
Proto nezoufejte, přijde to ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10882
26.7.21 14:43

Tak v 38 letech bych na nic nečekala, to plodnost klesa rapidně už sama od sebe. A není to jedno jak dítě vzniklo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.7.21 14:51

Když na to přijde že i další spermio by vyšlo špatně, tak asi neni o cem… Ano, je jedno jak miminko vzniklo, jen mi to prostě je líto a ráda bych udělala vše pro to, aby to šlo přirozeně. To je celé. 😟. Ale díky všem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
276
26.7.21 17:16
@Petrolejkaa píše:
Když na to přijde že i další spermio by vyšlo špatně, tak asi neni o cem… Ano, je jedno jak miminko vzniklo, jen mi to prostě je líto a ráda bych udělala vše pro to, aby to šlo přirozeně. To je celé. 😟. Ale díky všem…

Naprosto tě chápu, měla jsem to stejně. Zařídila bych se podle svého věku. Nepišeš kolik ti je.
Hele můj chlap byl ještě o 10 let starší. Ale mě nebylo ani 30.
Za prvé jeho první spermio vyšlo 0. Prý děti nebudem mít. Další spermio asi za 2 měsíce 3 miliony a za další měsíc 65 milionů. Ale jen 1-2% v pořádku. Tim chci říct, že z jednoho spermia se nedá usuzovat. Pokud máte čas, může chlap zkusit androloga.
Za druhé- nebudeš to chtít slyšet, ale u nás to bylo jen v hlavě. Hrozně jsem tlačila na pilu, každý měsíc se pozorovala a nakonec sme skončili v caru. Tam nám primářka řekla, že špatný spermio a navíc prý já dle hodnot z krve neovuluju. Marně sem se snažila ji přesvědčit, že to prostě cítim a ovuluju. Prý nic jiného než ivf nemá šanci. Jenže já se sekla. Taky jsem nechtěla ivf. Přišlo mi, že to není naše cesta a srovnala sem si to v hlavě. Řekla si, že zkusím 3 inseminace, aby se neřeklo a pak na to kašlu. Radši že dořešíme bydlení a dáme si oddych. Třeba nám děti nejsou souzeny. Ms, abych se objednala na prvni inseminaci sem nedostala. Po 16 měsících co jsme to zkoušeli.
Sama jsem měla takovy osobní limit 32-33 let. Pak bych nejspíš na ivf šla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
112
26.7.21 18:21

Cas bych tomu jeste dala, to je ta psychika..:) nepises kolik je tobe a ovu meris/poznas? Kazdopadne my sexovali jen 2× v dobe ovu (cca den-tri pred a pak cca v den ovu) ale ovu jsem nemerila, jen poznala dle bolesti v podbrisku, par dni pred jsem odhadla a takto jsem otehotnela trikrat vzdy na 1.pokus (naopak mezitim jsme to treba ani nestihli, partner dost cestuje, takze u nas zafungovalo presne do toho nebusit porad) za me, pokud ti na tom zalezi, dala bych tomu jeste par pokusu, btw ja brala inofolic.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
448
26.7.21 18:34

@Macaaa ty jsi jako 3× potratila a říkáš, že to bylo v pořádku? To asi nevyšlo právě z toho důvodu špatných spermií, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
26.7.21 21:32
@Malineka píše:
@Macaaa ty jsi jako 3× potratila a říkáš, že to bylo v pořádku? To asi nevyšlo právě z toho důvodu špatných spermií, ne?

Ne byl tam jiný problém. A nikde jsem nepsala, že je to v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.7.21 21:43

Tak ono to nemusí vyjít ani v CAR, určitě to není, že přijdes a za pár měsíců jsi těhotná. Opravdu to není jako v supermarketu.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat