Špatný spouštěcí reflex, nebo kde je chyba?

26.11.19 10:09

Špatný spouštěcí reflex, nebo kde je chyba

Ahojky, už i já k Vám mířím pro radu.

Mám 5,5 měsíční dcerku. Od zacatku mám problémy s kojením. Hned na zacatku jsem první tři týdny nekojila, protože jsem nemela mleko… díky odsavacce a prikladani jsme se konečně rozkojila. Neustále jsem bojovala s tím, ze malá měla vždy nějaké období a u kojeni nebo po kojeni plakala (přikladala jsem to k období růstového spurtu). Ale teď… přijde mi, ze mám nějaký špatný spouštěcí reflex.
Malá se prisaje a hned odtrhne a začne se vztekat a přes prso už absolutně odmita… v noci když je v polospanku, tak se tolik nevzteka a třeba po 5 minuta už slyším jak hlta… ale přes den ji proste nedonutim vydrzet než se to spustí (teď už se nenechá skoro ani přiložit).Při kojením v noci i ve dne samozrejmne prsa prohazuju, aby se co nejdříve spustily. Zkoušela jsem už vše… kojici čaje, homeopatika, nahřívání, pití teplého nápoje a kdo vi co ještě..
Prosím jestli má někdo nějakou podobnou zkušenost a radu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7569
26.11.19 10:18

Relaxuj. Lehko se to rekne ja vim. Zavri oci a predstav si misto, ktery mas rada. Adrenalin totiz blokuje oxytocin. Btw muze ji i bolet brisko, jak se vic napije, prdy se posunou a prejde to. Zkus podsadit panev a trochu si ji briskem navalit vic na sebe, nebude cejtit ty zarazeny prdy tolik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4536
26.11.19 10:44

Spatny spousteci reflex jsem mela u prostředního. Pomáhalo mi nemyslet na to. Vždy, když jsem kluka dala k prsu, vzala jsem si do ruky telefon a hrála hry, brouzdam po netu apod. Proste cokoliv, abych nemyslela na to, že se mlíko nechce spustit. Syn si prso zuzlal, vztekal se, koukal kolem…Já jsem všechno ignorovala, protože když jsem se soustředila na to kojení, mlíko by se nespustil snad nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2233
26.11.19 10:51

Mně kdysi laktační poradkyně poradila vzít odsávačku a dítě přiložit až po odstříknutí prvních pár kapek mléka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.11.19 11:40

Dekuju za rady. Vše už mám bohužel vyzkoušené :(… všechny polohy, nemyslet na to. Myslím ze ani ty prdiky to nejsou. Prdi hezky a jinak je to zlaté miminko ale jakmile vytahnu prso cucne si a začne se odtahovat a propinat do luku :think: :think: mám co dělat abych ji udržela v náruči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6048
26.11.19 12:06
@Verunka2019 píše:
Dekuju za rady. Vše už mám bohužel vyzkoušené :(… všechny polohy, nemyslet na to. Myslím ze ani ty prdiky to nejsou. Prdi hezky a jinak je to zlaté miminko ale jakmile vytahnu prso cucne si a začne se odtahovat a propinat do luku :think: :think: mám co dělat abych ji udržela v náruči.

možná, že se již „chce“ odstavit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.11.19 12:11

@kve-tinka to mě taky napadlo a už nad tím uvažují, protože tohle je trápení pro obě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat