Špatný vztah s otcem

Anonymní
17.8.20 14:59

Špatný vztah s otcem

Ahoj, mám špatný vztah s otcem. Je tady někdo kdo má podobné?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
209
17.8.20 15:03

Já. A protože jsem utla komunikaci s ním, tak jsem vlastně utla komunikaci i s mámou. To mě na tom všem mrzí nejvíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.8.20 15:07

@niko999 mě máma zemřela nedávno, taky uvažuji že se s otcem nebudu vídat. Ale na druhou stranu, je to teď můj jediný rodič a mám ho ráda.

• Citovat
  • Nahlásit
373
17.8.20 15:29

Ano, já. Nevídám se s ním a bohužel se kvůli tomu přerušil i kontakt s babičkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
17.8.20 15:31

Ano, nevídam se zcelou rodinou z tátovy strany. nebyl zrovna dobrým otcem. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
209
17.8.20 15:40

To chápu, že je těžký. Ono podle mě hodně záleží na tom, z jakého důvodu ten špatný vztah je.. Nepíšeš jak je to u vás..? My se „tlučeme“ osobnostně. Já nejsem dost poddajná a on zas větší diplomat. Že nejsem dost dobrá a skoro všechno dělám špatně jsem si celkem zvykla, ale když se to začlo aplikovat i na mého tehdá maličkého synka, tak jsem si řekla, že jsme prostě moc rozdílní a když se přestaneme stýkat, tak nám to ušetří hodně trápení.. A celkem to funguje - sice ta máma mě mrzí, ale takhle je to asi pro všechny méně bolestivé.. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.8.20 16:06

@niko999 ono je to mnohém více. Dám pár příkladů, když jsem ještě u rodičů bydlela. Otec po mě chtěl nájemné 6000 tisíc. Ja jsem jenom studovala a měla brigádu, tak jsem otci dávala 3000 a další 3000 za mě dávala mamka. Přitom od bratra a sestry nic nechtěl. A to oni už normálně pracovali. Bratr býval alkoholik, a skoro každý večer pořádal večírek. Hudba mu tam hrála štrašne nahlas, párkrát u nás byla kvůli tomu i policie. Otec bratrovi nic neříkal, někdy na ty večírky i chodil. Když jsem si ale, já jednou za čas pozvala pár kamarádů. Otec už se se mnou začal hádat, že to dělat nesmím. Sestra si vzala bývalého zloděje a feťáka. Podle mě fetuje i teď, to ale řešit nechci. Otec ho ale má velmi rád, bere ho jako vlastního syna. Mého přítele ale nešnaší, vůbec nevím proč. Všude nás pomlouvá, a já se pak hrozně stydím. Teď jsem těhotná a pokud to bude holka chci dát jméno po máme. Když jsem to řekla otci, začal na mě křičet že mi to zakazuje. Že to jméno už dál brácha. Zdědila jsem auto po máme a otec se kvůli tomu neskutečně naštval. A teď po mě to auto pořád chce, ale já mu ho dát nechci. Ani nevím proč ho chce, on už svoje auto má.

• Citovat
  • Nahlásit
209
17.8.20 19:27

Tak to si umím představit jak se cítíš.. :? Hele, myslím, že jestli ho chceš ve svém životě, tak to nemá vůbec smysl nějak hrotit - ani o jeho lásku/pozornost bojovat, ani dělat zbytečné šprajcy… Bůh ví, co ho tak irituje..
Prostě zkus to brát tak, že je prostě takový, že se s velkou pravděpodobností nezmění a i to, jak se chová, tak to prostě líp neumí (a třeba to nemá ani nic moc společného s tebou jako takovou - jestli chápeš jak to myslím :).. ).
Určitě s ním jednej tak slušně, jako kdyby to byl cizí člověk (to se mi celkem vyplácelo, dokud nezačal hledat mouchy na mém synkovi). Já vím, že je to hrozně těžké, když tam jsou křivdy a bolavá místa z minulosti…ale to jak se choval v minulosti nezměníš (ty, ani on), ale třeba to tobě pomůže chovat se v budoucnu ke svým dětem (a vůbec ostatním lidem) líp. Uvidíš časem, až se ti narodí prťátko - třeba vás to s blíží. A nebo naopak zjistíš, že to prostě nejde a nebude tě to tak moc bolet.. A nebo nejspíš bude, ale budeš vědět, že to je tak správně.

Jméno si dej jaké chceš, jaké se líbí vám, klidně i po mamince.. :) a auto, pokud by bylo mojí částí dědictví, bych mu nedávala, však on (případně sourozenci) určitě také svůj díl zdědili. I bych mu to takhle řekla (a o jménu vůbec nediskutovala).
A vím že se to lehce řekne ale těžce udělá, ale zkus se jím a vaším vztahem moc netrápit. Budeš mít svoji rodinu a rozhodně je mnohem smysluplnější když tak věnovat svoje myšlenky a energii jim a lidem, co tě mají rádi bez připomínek.. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama