Špatný vztah s otcem a svatba

Anonymní
1.5.21 23:14

Špatný vztah s otcem a svatba

Zdravím,
mám docela dilema ohledně toho kdo mě povede k oltáři. :think:
S otcem mám od malička špatný vztah, tím myslím opravdu špatný. Víc mi byl otcem dědeček, který bohužel odešel 10 let zpátky. Do života se mi vrátí když se jemu zlíbí a akorát nadělá problémy, byl i jeden čas kdy jsem se ho snažila ze života úplně vypudit, protože když jsem mu dala šanci vždy se mi potvrdilo jaké to vlastně bylo a bude. Ještě dodám, že otec je uživatel trávy a všeho možného kolem, částečně se s ním nedá vést normální řeč. Ale je tu jedno velké ALE, pořád ho mám ráda, asi mě mrzí jaké to mezi námi je, i když vím, že to nikdy dobré nebude. Pořád nevím, zda mu tohle dopřát, jsem jeho jediná dcera takže žádnou takovouhle šanci už mít nebude, ale na druhou stranu nechci aby mi něčím zkazil obřad.
Druhá varianta je můj nevlastní otec, který když jsem bydlela s rodiči vybíjel všechen jeho vztek na mě. Dá se říct, že jsem byla v rodině takový obětní beránek pro všechny. Párkrát došlo i na skutky které mu nikdy nezapomenu, je alkoholik. Potom co jsem se s přítelem odstěhovala do společného bytu, se ke mě začal chovat jinak, pomůže vždy když potřebuji.
Přemýšlím nad malým obřadem jen se svědky, rodiči a maximálně sourozenci. A nevím zda se nenechat vést maminkou.
Upřímně vůbec v téhle situaci nevím a hrozně mě to trápí, má nějaká z Vás radu? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
638
1.5.21 23:24

Teda smutná historka. vzala bych si biologického otce. U toho by mě to mrzelo více… Žijeme v ČR a bohužel téměř každý si na něčem ujíždí ať už je to chlat nebo lehké drogy :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3140
1.5.21 23:26

Jeden lepší než druhej…A musí tě někdo vést? Myslim, je to nějaká povinnost? Chceš otce na obřadu? Je to tvuj den a měla by sis ho užít a ne byt ve stresu z chlapů, co za to nestojí. Pro jednou buď sobec a neuzirej se tim. Oni to chlapy neprozivaj jako my.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20126
1.5.21 23:32

Šla bych k oltáři sama, nemusí tě tam nikdo nutně vést.
@KKikina kde to žiješ? 8o U nás teda není běžný, aby lidi ujížděli na drogách…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
1.5.21 23:33

V tomto pripade bych se nechala vest maminkou :) Beztak by Ti bylo neprijemne, at uz by ses rozhodla pro kterehokoliv z tech dvou a pokud mate s maminkou hezky vztah… :) obvykle to moc neni, ale kamaradka taky sla s maminkou a nikdo se nad tim nepozastavoval.
Tak at se svatba vydari :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
1.5.21 23:35
@Janli píše: Šla bych k oltáři sama, nemusí tě tam nikdo nutně vést.
@KKikina kde to žiješ? 8o U nás teda není běžný, aby lidi ujížděli na drogách…

Tak nevím jak jsi na tom se čtením asi špatně, když člověk napíše, že žijeme v Čr, tak kde by podle tebe měl žít? :zed:
U vás to třeba běžný není. Ale já mám kolem sebe spoustu takových lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.5.21 23:37
@Anonymní píše:
Zdravím,
mám docela dilema ohledně toho kdo mě povede k oltáři. :think:
S otcem mám od malička špatný vztah, tím myslím opravdu špatný. Víc mi byl otcem dědeček, který bohužel odešel 10 let zpátky. Do života se mi vrátí když se jemu zlíbí a akorát nadělá problémy, byl i jeden čas kdy jsem se ho snažila ze života úplně vypudit, protože když jsem mu dala šanci vždy se mi potvrdilo jaké to vlastně bylo a bude. Ještě dodám, že otec je uživatel trávy a všeho možného kolem, částečně se s ním nedá vést normální řeč. Ale je tu jedno velké ALE, pořád ho mám ráda, asi mě mrzí jaké to mezi námi je, i když vím, že to nikdy dobré nebude. Pořád nevím, zda mu tohle dopřát, jsem jeho jediná dcera takže žádnou takovouhle šanci už mít nebude, ale na druhou stranu nechci aby mi něčím zkazil obřad.
Druhá varianta je můj nevlastní otec, který když jsem bydlela s rodiči vybíjel všechen jeho vztek na mě. Dá se říct, že jsem byla v rodině takový obětní beránek pro všechny. Párkrát došlo i na skutky které mu nikdy nezapomenu, je alkoholik. Potom co jsem se s přítelem odstěhovala do společného bytu, se ke mě začal chovat jinak, pomůže vždy když potřebuji.
Přemýšlím nad malým obřadem jen se svědky, rodiči a maximálně sourozenci. A nevím zda se nenechat vést maminkou.
Upřímně vůbec v téhle situaci nevím a hrozně mě to trápí, má nějaká z Vás radu? :nevim:

Já mám s otcem špatný vztah, již několik let se nevídáme, na svatbě nebyl. K oltáři mě vedla maminka a byla to teda skvělá volba :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4907
2.5.21 00:14

Zcela souhlasím s @Martina84 .
V tvém případě bych šla k oltáři sama. Můj vztah s otcem není taky ideální a jednou jsem mu dala šanci a prostě nezměnil se, tak co bych se nějak trápila.
Já vím, že bych mu o svatbě ani neřekla a ani bych ho nepozvala. Je jen na mě, koho tam ze své strany budu chtít a koho tam chtít nebudu. S postojem souhlasí i můj chlap a nechává to na mě.
Kdyby bylo na mě, měla bych svatbu na zahradě jen s oddávajícím a svědky. :mrgreen: Ber to tak, že je to tvůj a chlapa den. Ty a chlap určujete, kdo tam bude a kdo ne. A nemusíš na nikoho koukat. Tvůj den ti má být příjemný. A ne se strachovat, co tvůj otec předvede atd. :nevim: Šanci dostal, to že se nechová jak má je jen jeho chyba a né tvá.
I kdyby jste tam měli jen oddávajícího a svědky, je to prostě váš den. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1577
2.5.21 03:57
@KKikina píše:
Teda smutná historka. vzala bych si biologického otce. U toho by mě to mrzelo více… Žijeme v ČR a bohužel téměř každý si na něčem ujíždí ať už je to chlat nebo lehké drogy :,(

Ne opravdu téměř každý na ničem neujíždí :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
2.5.21 04:45

Já bych šla sama. Pokud se někdy budu vdávat, tak to tak mám v plánu i když mám s rodiči dobré vztahy. Líbí se mi tato varianta více, když jde nevěsta sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
2.5.21 06:13

Šla bych rovnou společně s přítelem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5948
2.5.21 06:31
@KKikina píše:
Teda smutná historka. vzala bych si biologického otce. U toho by mě to mrzelo více… Žijeme v ČR a bohužel téměř každý si na něčem ujíždí ať už je to chlat nebo lehké drogy :,(

Neříkej, v mém okolí nikdo takový není… Asi žiješ v jiné sociální bublině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63659
2.5.21 06:48

Proč tě někdo povede? Jdi sama, ne? Nebo s mamkou.. Nebrala bych tam někoho, kdo se chová takto

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3515
2.5.21 07:27

Můj otec je zlý a zbytečný člověk. Na mě a bratra se vykašlal po rozvodu, následně si pořídil další dvě děti stejných jmen. Ty nakonec dal do Klokanku, odkud jsem si je já vzala do péče. Několikrát jsem měla snahu mu dat šanci, vysvětloval mi věci ze svého pohledu (kydy, kydy, kydy), i kvůli dětem jsem ho nechtěla úplně skrtnout, i když je to patologických lhář a gambler.

Na svatbu jsem ho nepozvala, přišlo by mi to silně neslušné vůči mamince a otčímovi, kteří mě vychovali. Otce jsem nebrala jako otce, ale jako problematické příbuzného, kterému pomáhám s řešením problémů.

Ale můj otcim je teda úžasný člověk a moc si vážím, že souhlasil a odvedl mě k oltáři.

S otcem se to nakonec vyhrotilo (snažil se mě obrátit proti dědovi a nakonec proti mě alespoň úspěšně postval babičku, svoji mámu, takže jsem ji tři roky neviděla, nemá o nás už zájem).

Až na tu babičku je mi bez něj v životě stokrát lépe.

V tvém případě bych buď šla sama nebo s maminkou. Vzhledem k velikosti svatby klidně sama. Ani jednomu z pánů fakt nic nedluzis a nekaz si krásný den :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1391
2.5.21 07:33

Taky nema úplně dobrý vztah s otcem, nedovedu si představit, že by mě vedl k oltáři..bylo by to nucene, neprijemne… me k oltáři nevedl nikdo, protože na te svatbě nikdo nebyl. Byli tam jen dva svědci a nas tehdy půlroční syn… nejlepší rozhodnutí našeho života. Všechny rodinné spory zůstaly mimo, my jsme si to maximálně užili a udělali jsme pak grilovacku, aby si to užila i ta rodina. V tvém případě bych se nechala odvést maminkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat