Specializovaná prenatální pracoviště pro dvojčata

510
5.6.13 09:32

Specializovaná prenatální pracoviště pro dvojčata

Ahoj holky, čekám dvojčátka (12 tt) a přemýšlím nad tím, zda by nebylo lepší chodit na kontroly do nějaké specializované nemocnice/ordinace, která se zaměřuje na vícečetná těhotenství. Přece jen u své Dr. mám kontroly po měsíci, přijde mi to málo…Navíc mi ani s jistotou nedokáže říct, zda čekám dvojvaječná. Prý to tak zatím vypadá, ale jistě se to dovím až na screeningu (jdu příští týden). Jak to probíhalo u vás? chodily jste na kontroly častěji nebo někam se specializací pro dvojky? Hlavně bych chtěla poradit, kde se vůbec takové specializované gynekologie nachází (nejlépe na jižní Moravě, příp. i Brno).
Moc děkuju za pomoc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7499
5.6.13 09:38

Ahoj, já chodila normálně ke své gynekoložce, ale chodila jsem teda na kontroly po 14ti dnech, jen na screening mě poslala do Olomouce a pak v 34.tt mě předala do péče do porodnice a chodila jsem pak na monitory a poradny pak tam. O specializovaném pracovišti pro dvojky nevím, a to je porodnictví můj obor :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1166
5.6.13 09:44

Chodila jsem normalne jako ostatni po mesici. Az od 24.tt jsem chodila casteji, protoze jsem mela problemy. Jo a Uz jsem mela klasicky jen v 12., 20. a 30. tydnu - ale to mi nevadilo. O centru pro vicecetna teh.taky nevim, jedina moznost by byla chodit do rizikove poradny nekde pri nemocnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2424
5.6.13 10:01

Taky jsem chodila po měsíci, od - teď už nevím, kterého týdne - po třech týdnech. Ultrazvuk byl tuším, že 3× nebo 4×. Takže žádná zvláštní péše. O specializovaném pracovišti pro dvojčata taky nevím :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
497
5.6.13 10:17

Ahoj, chodila jsem normálně ke svému gynekologovi, a to mám 2 z IVF. To, že tvoje doktorka s určitostí neví, jestli čekáš dvoj nebo jednovaječná dvojčata je normální, někdy se to hůř poznává. Jen bych od nějakého 20.- 24. týdne chtěla měřit cervikometrii, jestli se neotevíráš. Přece jenom je těhotenství s 2 náročné. Jo a ze začátku jsem taky chdila 1× za měsíc, to až později častěji. Přeju pohodové těhotenství s dvojčaty. :potlesk:
PS: Pokud si ale nejsi jistá svoji doktorkou, hledej lepší. Já jsem to měla udělat při svém prvním těhotenství, až pozdě jsem litovala. Někdy je lepší dát na tušení, než na rozum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6832
5.6.13 10:43

Byla jsem jen u svého gyn.dr. na kontroly po měsíci, asi od 20tt už to bylo co 3 týdny v 36tt mě předal do porodnice tam už jsem chodila co týden i méně (pořád chtěli ať už porodím a dětem se poád ven nechtělo :mrgreen: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3184
5.6.13 10:46

Já chodila na kontroly po dvou týdnech ke své gynekoložce, od 24.týdne pak dokonce každý týden, od 34tt mě poslala již na KO do porodnice :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6248
5.6.13 11:05

Chodím každých 14 dní ke svému dr. i do rizikové poradny v Motole. Pokaždé mi dělají UTZ, ale u mě je to proto, že čekám jednovaječná dvojčátka a hrozí TTS, tak mě hlídají víc. Držím palce, ať je všechno v pořádku :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
510
5.6.13 11:48

Holky, moc všem děkuju za rady a postřehy! Asi to zbytečně moc řeším :). Já byla právě dostrašená z toho, aby dvojčata přece jen nebyla jednovaječná a bála se možných problémů. S tím specializovaným pracovištěm jsem to asi napsala špatně, myslela jsem tím tu rizikovou poradnu. Omlouvám se - jsou to mé první děti a ještě se v ničem nevyznám :nevim:. Zatím jsem jen našla, že ve Fakultní nemocnici Brno píšou, že se specializují na diagnostiku a sledování vícečetných těhu, hlavně jednovaječných dvojčat…Asi to nechám do screeningu uležet a podle toho, co mi tam řeknou, tak se rozhodnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3184
5.6.13 12:08

@ivčaali já byla taky ze všeho vystrašená a bála jsem se, takže tě naprosto chápu!!! ať je vše v pořádku :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
510
5.6.13 12:16

@mikela
Děkuju :kytka: Doufám, že bude vše OK, z toho screeningu mám opravdu strach

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3184
5.6.13 12:25

@ivčaali vše bude v pořádku :kytka:
já ze screeningu strach neměla, ale pan doktor vlašín nás tam tak vystrašil, že jsem si od té doby těhotenství už neužila ani minutu :( naštěstí ale přesto všechno vše dobře dopadlo, máme zdravé a krásné děti a ty to budeš mít stejně, hlavně klid a optimismus :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
510
5.6.13 12:58

@mikela
A čím vás vystrašil? Vyšly některé hodnoty blbě? Nedovedu si pak představit ten stres až do konce těhotenství…Ještěže to dobře dopadlo a miminka jsou zdravá! Snažím se jim taky věřit a doufám, že budou obě v pořádku :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3184
5.6.13 13:02

@ivčaali nene, testy vyšly perfektně, ale panovi doktorovi se nezdálo srdíčko jednoho mimíska a hlavně stále řešil, že jedno miminko je o týden menší než druhé a to by prý nemělo být a něco to jistě znamená. no a tak pořád dokola :roll: čím víc se blížil porod, tím víc uznával, že to možná v pořádku bude, ale vždy řekl něco, čím mě dorazil :nevim: naštěstí se mýlil :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
510
5.6.13 13:41

@mikela
Jejda, tak to věřím, že ti na klidu moc nepřidalo :roll:. Dobře, že se mýlil! Vidím, že máš 2 holčičky, nádhera, taky bych si je přála (a nebo ještě líp páreček :D ) :*, hlavně ale, ať jsou mimi zdravé.
Ať ti dělají holčičky jen a jen radost! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat