Reklama

Speciální pedagogika, jak se nenachat odradit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Caty12
Povídálka 43 příspěvků 28.02.18 14:10
Speciální pedagogika - jak se nenachat odradit?

Jsem studentka co by ráda studovala speciální pedagogiku. Jsem na SOU. Jen že po zkušenosti z předchozí školy jsem o tom začala pochybovat. Psala jsem práci o „Vývojových poruchách ve škole.“ Citovala jsem z knihy Matějčka, Tymichové a Bogdanovičové a také z vlastní zkušenosti. Trpěla jsem silnou dyskalulíí. To není podstatné myslím má zkušenost. Trávila jsem u této práce spoustu času, a přesto jsem dostala nedostatečnou známku, že tato literatura zastaralá a že je to celé opsané přitom sem nad tím trávila půl roku možná i déle. Nechci být ovečkou, co čerpá jen Slowíka, Škody atd.
Měla jsem praxi ve speciální škole a byl to zážitek, protože jsem se poprvé dostala do kontaktu s dětmi. Přesvědčilo mne to, že tuto práci chci dělat a jsem z toho nadšená. Jen že jsem narazila na lidi co jsou z toho otráveni a nebaví je to. Jak se nenechat odradit od toho a zároveň zůstat nadšená a zůstat nohami na zemi? Četla jsem spoustu publikací, knih se psychologickou tématikou (Fromm, Freud atd.) Mám přečteno až 40 knih. Je vhodné to vůbec někomu říkat? Mám zajít za někým ve škole? Nebo co dělat v mém případě?

Děkuji za odpověď

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:
 
Kazimíra Olejovka
Kecalka 300 příspěvků 28.02.18 14:18

Já bych to nevzdávala a snažila se poučit pro příště. Dřela jsem na Bc., známky jsem dostala 1 a 2. Ale u státnic, kde byla má oponentka, tu práci naprosto totálně zkritizovala! Odcházela jsem jak opařená. Práce o ničem, všechno špatně. Můj vedoucí práce mi speciálně jednu část práce velmi pochválil při osobní konzultaci. Tu samou část mi do hodnocení zkritizoval…přitom na jejím znění trval a nechtěl na tom nic měnit…vychvaloval a pak mi to shodil.

Trvalo mi hodně dlouho, než jsem to přijala. Vůbec jsem nechápala, proč mi dali takové známky, když se jim to nelíbilo. Klidně bych tu práci předělala, upravila… :nevim:

 
P4ja
Kelišová 5445 příspěvků 28.02.18 14:20

@Caty12 A proč bys to měla řešit ve škole?? Pokud chceš něco studovat, tak za tím jdi. Lež v knížkách, ale taky se zamysli, jestli to co píšeš opravdu už není zstaralé. Porovnávej, vzdělávej se. Zkus si domluvit praxi i dál, doučuj tyhle děti.
A ostatní neřeš, vždycky se najdoutakoví lidi. No ono až s těmi dětmi budeš pracovat každý den a x let tak to třeba budeš vidět jinak.

 
Marie432875
Ukecaná baba ;) 1881 příspěvků 28.02.18 14:24

Upřímně, pokud chceš dělat tuto praci, mas pro to zapálení, vlohy a cit, jdi do toho. Školu nejak prezijes. Ve finále přeci vubec neni důležitý, jak ti kdo pochvali referát nebo semestralku, ani zda budeš mit nejlepší bakalarku. To přeci neznamená skoro nic, v porovnání s osobním nasazením a zájmem. VŠ mit musíš, jde o ta písmenka. Ale znalosti ziskas i jinde.

 
rosmarine
Kecalka 156 příspěvků 28.02.18 14:27

A tobě někdo brání, tu školu dělat? Když se na to cítíš a chceš se do toho oboru vrhnout, tak směla do toho. V tomto oboru máme velké vzdělanostní rezervy a málo skutečně odborně vzdělaných lidí. Jen bych tě chtěla varovat, že příliš mnoho nadšení někdy škodí. Vztah k oboru musíš mít srovnaný především v sobě, trochu ti v tom pomůže škola a pak taky praxe. Tam nejvíc uvidíš, že ačkoliv tě budou svrbět ruce a pusa, jak moc bys chtěla být prospěšná a pomáhat, tak si vždycky musíš uvědomit, že na prvním místě jsi ty, tvoje duševní, pracovní i rodinná pohoda a potom až všichni tvoji klienti. Bohužel, co se studia týká musíš sledovat vývoj, speciální pedagogika, sociologie ale i psychologie a přidružený výzkum jde v posledních letech mílovými kroky a jakkoliv je starší literatura platná a odkazujeme se na ní i dnes, tak u mnohých studijních materiálů to zdaleka neplatí.

 
kytkalenka
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 28.02.18 14:37

Já tedy studuji sociální práci a pedagogiku a trošku vyšší stupeň, ale u nás platí nic staršího 5 let, žádný internet, všechno originální zdroje z monografií, slovníků, vědeckých sborníků, zákonů - prostě to znamená vyrazit do knihovny a nechat i udělat rešerž na dané téma. Pak je důležité se naučit systém s jakým škola pracuje co se týká citací - u nás třeba hardvardský a formální úpravu. Pak už můžeš psát cokoliv jsem tak nějak zjistila za ty roky. Ještě mě napadá, že to tvoje téma je hodně rozsáhlé, většinou se to chce specializovat na nějakou konkrétní věc a vyvodit konkrétní závěr, ale to tedy platí na VŠ.

 
Novire
Neúnavná pisatelka 19798 příspěvků 28.02.18 14:39

Já se v tom tvém projevu trochu ztrácím… Jaké studuješ SOU? Budeš mít maturitu? V kolikátem jsi ročníku? Název práce „Vývojové poruchy ve škole“ je dle mého názoru buď nepřesný (jaké vývojové poruchy? v jaké škole?) nebo hodně nešťastně zvolený.
Spec. pedagogika nepatří zrovna k lehkým oborům. Nezlob se, ale jen v tomto odstavci jsi nasekala spoustu chyb (interpunkce…), to taky o něčem vypovídá.
Být tebou, začnu nejdříve tím, že se podívám jaké jsou kde přijímačky. Podle toho se potom zařiď. Ve škole každopádně nic s nikým řešit nemusíš.

 
robinka
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 19 inzerátů 28.02.18 15:01

@Caty12 Nevím, kam se hlásíš. Ale přijímačky např. na PdF MU Brno jsou o TSP - testu studijních předpokladů. Studium speciální pedagogiky na VŠ je jako každé jiné, náročné, ale není to jaderná fyzika. A nechat se odradit jednou seminárkou? To bych přehodnotila. Na výšce budeš mít 1000× denně pocit, že to, co právě musíš dělat, je zbytečné (nebo třeba nespravedlivé hodnoceno). „Vývojové“ už se, pokud vím, skutečně nepoužívá. Jedná se o SPU = specifické poruchy učení, dřív SVPU = specifické vývojové poruchy učení. Někdy se dokonce mluví o deficitu dílčích funkcí, ale to už je trochu jiná kategorie… Makej. Připrav se na přijímačky. Jdi za svým snem. Nečekej zázraky. Práce je to těžká. Pro někoho naplňující, pro jiné noční můra.

 
Online
Kecalka 240 příspěvků 28.02.18 15:08

@Caty12 určitě jsi jdi za svým snem.. Já tedy studuju Speciální pedagogiku na VŠ, pokud studuješ učiliště, prvně si budeš muset dodělat maturitu a pak si myslím, že není nereálné studovat specku. Obor je to ale docela žádaný a určitě ho nevystupuje každý… Určitě je fajn, že studuješ odborné publikace, to ti hodně pomůže na přijímačkách. Ale jako v každém oboru, vždycky učitelé chtějí nejnovější poznatky. I když Matějíček je klasika…bez toho vystudovat nejde.. Trošku mě zaráží, že jsi psala školní práci půl roku a dostala jsi za 5? Na VŠ ti tolik času nikdo nedá, navíc požadavky tam jsou úplně jinde než na učilišti. Ale určitě to zkus, snaž se dál. Nic horšího než, že to nevyjde, se stát nemůže.

 
Russet
Extra třída :D 10392 příspěvků 28.02.18 15:33

Matějček že je zastaralý?! Právě ho čtu :nevim:

 
truelly
Závislačka 2644 příspěvků 28.02.18 15:36

Nejdřív udělej maturitu. Jaky máš obor na tom učilišti? Jinak dostat se na specku bývá problém i pro gymnazisty…

 
Pet83
Povídálka 31 příspěvků 28.02.18 15:49

Jdi do toho. Studium na VŠ tě zároveň naučí pracovat se zdroji, uvidíš, z čeho čerpají přednášející, koho kritizují apod. Není přece na škodu znát starší zdroje, klasiky, kdo obor zakládal a tak. Nejdeš na školu už jako hotová magistra ale studentka… Od toho tam jsou přednášející, aby tě inspirovali a doporučili vhodnou literaturu. Teď se připrav na přijímačky vč. maturity. Hodně štěstí :)

 
Maddlen
Závislačka 3248 příspěvků 28.02.18 17:50

Já moc nerozumím tomu, proč bys to chtěla někomu ve škole říkat… Prostě si udělej maturitu a na VŠ se můžeš přihlásit kam chceš, na jakýkoliv obor. Směle do toho! Speciální pedagogika není jednoduchá, ale obor je to moc hezký (mám vystudováno v Brně). Co se týče publikací, číst „klasiky“ je určitě fajn, ale je naprosto nezbytné číst také současné práce zejména s ohledem na různé trendy v přístupech k různým poruchám, celkem razantně se za uplynulé roky změnila například terminologie, legislativa je kapitola sama o sobě… Zkrátka - Matějček a spol. je nehynoucí klasika, ale v kontextu současné speciální pedagogiky nestačí. :kytka:

 
TamaraAlmara 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.18 18:05

To je skola. Pro jednoho prace super pro jineho otres. S tim se setkas i na vysoke. Nenech se odradit, ale taky vic studuj. Obor je to zajimavy, ale i spatne ohodnoceny. Jako specialni pedagog budeš rada, ze se dostanes na hranici 20 hrubeho za plny uvazek. Kdyz te ted tolik stve jak ses na to nadrela, aby te pak nestvalo, ze holky ve fabrice maji vic i bez vysoke školy. :mrgreen:

 
nini77
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 10 inzerátů 28.02.18 18:10

Myslím, že Matějček je geniální. Jako jsou i novější, ale určitě on je jeden z těch nejlepších vůbec. Nenech se odradit. Držím palce

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >


Reklama