Speciální pedagogika - má uplatnění?

1
1.2.20 11:52

Speciální pedagogika - má uplatnění?

Zdravím všechny :) Právě se rozhoduji, na které obory na vysokou školu se přihlásím. Zaujala mě speciální pedagogika s tím, že bych se zaměřila na logopedii. Myslíte, že má tento obor uplatnění? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11271
1.2.20 11:56

Ano - samozřejmě že má uplatnění. Ať už pro děti a nebo v soukromé sféře pro dospělé, když porozumíš i třeba hlasové pedagogice. Což mi přijde jednodušší si přidat k logopedii, než když se herci a herečky snaží po vrcholu sezony rekvalifikovat na odborníky na řeč a hlas.

Jestli je to něco, co tě zajímá a jestli dokážeš jednat s lidmi a moc tě to nevysiluje, tak to je určitě dobrá volba.

Příspěvek upraven 01.02.20 v 12:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26276
1.2.20 11:59

Má. Kdybych se teď rozhodovala, co budu dělat, tak bych chtěla dělat logopedii. Je to obor, kde podle mě určitě najdeš uplatnění. Vad řeči u dětí kvapem přibývá a sehnat logopedku je náročné. Všude jsou dlouhé doby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1447
1.2.20 12:10

Pozice speciálního pedagoga je na rozdíl od sociálního pedagoga v našem školství ukotvena a existuje. Kromě realizace ve školství se speciální pedagog chybí i v pedagogicko-psychologickém poradenství či v sociálních službách, takže si myslím, že s tímhle oborem se člověk na trhu práce uchytit může. Pokud už teď k tomu máš vztah, zajímá Tě to a víš, jakou cestou směrovat (logopedie), tak je to pro studium obrovský vklad. Za mne ano :-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2090
1.2.20 12:13

Určitě, je jich málo. Dělala jsem chvíli AP a momentálně jsou hodně žádaní i do PPP a SPC, mají tam nával. Dětí se speciálními potřebami přibývá. I ten logoped je dost vytížený a má delší čekačky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12430
1.2.20 13:25

@bekke Za mě určitě ano. Přibývá dětí i dospělých. Ale počítej s tím, že berou pár lidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
218
1.2.20 17:44

Specka ano, ale místo logo bych si vybrala něco jiného. O ni mají zájem snad 2/3 všech uchazečů. Klinického logopeda to z tebe stejně samo neudělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama