Speciální třída nebo 1.ročník?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Primaanova
Povídálka 11 příspěvků 08.04.19 09:53
Speciální třída nebo 1.ročník?

Moc vás zdravím, čeká mě jedno z nejdůležitějších rozhodnutí v životě mé dcery. Dcera 7.let už má odklad, teď musí do školy. Chodí do speciální třídy ve školce, kde je 9 dětí. Před tím v normální třídě byli problémy. I ve speciální třídě z ní byli učitelky že začátku paf. Lhala, nevydržela u jídla, neustále jí museli a musí dávat hranice. Ve třech letech nám tragicky zemřel taťka. Já situaci nezvládla a byla několikrát dlouhodobě v nemocnici. Dcery byli u příbuzných. Trvalo tři roky než jsem se se situaci smířila, tedy tři roky jsme podle mě jen přežívali. Poslední rok se nám život stabilizoval.
Dceři zjistili lehkou mentální retardací a zatím nepotvrzené ADHD. Dcerka je snažilivá, má velkou touhu učit se, ale vůbec jí to nejde. Neustále se ptá na stejnou otázku, stále zpívá jednu sloku písničky stále dokola. Musím ji říct jen jeden příkaz (obleč si bundu) pokud řeknu víc věcí najednou, tak neudělá nic, protože si to nepamatuje.
Ve škole i odborníci doporučují rovnou speciální třídu, já jsem ale pod tlakem rodiny, která mi pomáhala. Tvrdí, že jí tím zkazím už tak zkažený život. Že tím, že je tak snažilivá normální školu zvládne. Já opravdu nevím, srdce radí speciální třídu ( kde zažije úspěch a psychickou pohodu). Rozum zase normální vzdělání.

Reakce:
jenny.fields
Nadpozemská drbna 26307 příspěvků 08.04.19 09:57

Věř odborníkům, věř škole a sobě. Kašli na rodinu, ti pak neštastnému dítěti pomáhat nebudou.

ka2ka
Extra třída :D 14936 příspěvků 08.04.19 10:12

já nevím a co s ní zkusit jen cvičně absolvovat zápis? u nás se odehrával v dost velkém ruchu spousta lidí, mluvení, dětí, do toho se dítě muselo soustředit na paní učitelku, uvidíš jak by se zachovala a jestli by prošla :think:

smurfka
Vesmírná mluvilka 30805 příspěvků 08.04.19 10:12

určitě speciálku..pokud se jí povede, je vždycky možnost přeřadit do " normální "…naopak je to složitější..z " normální " přeradit do speciálky jde jen ztěžka a hlavně o náhodě a štěstí, protože ty třídy mají jen uričtý počet žáků a přes něj nejdou, takže musí někdo odejít aby mohl přijít během roku někdo jiný…
takže speicál a když se jí bude první dva roky dařit a " vyspěje " je možné přejít na normální školu..život si nezničí..pokud udělá následně přijímačky na střední, je jedno jakou základku vychodila.. :nevim:

smurfka
Vesmírná mluvilka 30805 příspěvků 08.04.19 10:14

taky to ted řeším..syn bud pujde do speciálky, nebo do normální s asistentem..pujdem na přijímačky na obě a uvidíme…

Primaanova
Povídálka 11 příspěvků 08.04.19 10:24

U zápisu už jsme byli, jsme malé město, tak tam s ní byla i paní učitelka ze školky. Před ní ji hodně chválili, protože zápis byl její velký den, nic méně doporučili speciálku. Prý by s ostatními dětmi nedržela krok a stále by byla ta pozadu. Právě mi říkali, že dostat se pak do speciální třídy je hodně těžké.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30805 příspěvků 08.04.19 10:31

@Primaanova jj naopak je to opravdu o náhodě že z té speciálky někdo vypadne…
ale naopak není problém ze speciálky se dostat na normální je pohoda..určitě bych dala takto. Odborníci vidí víc, než mi rodiče, kteří si právě nechtějí připustit že jejich dítě je kandidát na speciálku..ale jak říkám, první rok, dva když jí to pujde, a pak může do normální, mě říkali že i z té speciální se děcka hlásí na střední a normálně zkoušky udělají. Mají tam stejné učivo, jen se prostě učí jinak, pomaleji, ale zvládnou nakonec to samé jako na běžné škole..

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66140 příspěvků 08.04.19 10:36

@Primaanova Urcite specialku, v normalni třídě se bude akorat trapit a ve vysledku nebude umet nic.

Kassor
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 08.04.19 13:30
@Primaanova píše:
Moc vás zdravím, čeká mě jedno z nejdůležitějších rozhodnutí v životě mé dcery. Dcera 7.let už má odklad, teď musí do školy. Chodí do speciální třídy ve školce, kde je 9 dětí. Před tím v normální třídě byli problémy. I ve speciální třídě z ní byli učitelky že začátku paf. Lhala, nevydržela u jídla, neustále jí museli a musí dávat hranice. Ve třech letech nám tragicky zemřel taťka. Já situaci nezvládla a byla několikrát dlouhodobě v nemocnici. Dcery byli u příbuzných. Trvalo tři roky než jsem se se situaci smířila, tedy tři roky jsme podle mě jen přežívali. Poslední rok se nám život stabilizoval.
Dceři zjistili lehkou mentální retardací a zatím nepotvrzené ADHD. Dcerka je snažilivá, má velkou touhu učit se, ale vůbec jí to nejde. Neustále se ptá na stejnou otázku, stále zpívá jednu sloku písničky stále dokola. Musím ji říct jen jeden příkaz (obleč si bundu) pokud řeknu víc věcí najednou, tak neudělá nic, protože si to nepamatuje.
Ve škole i odborníci doporučují rovnou speciální třídu, já jsem ale pod tlakem rodiny, která mi pomáhala. Tvrdí, že jí tím zkazím už tak zkažený život. Že tím, že je tak snažilivá normální školu zvládne. Já opravdu nevím, srdce radí speciální třídu ( kde zažije úspěch a psychickou pohodu). Rozum zase normální vzdělání.

Nema smysl se bat specialni tridy. Bude mit vic casu a bude ji tam lip. Tlak rodiny je v tomhle naprosto nepodstatny, i kdyz o to vic to obtezuje (znam to). Prvni rok ve skole je dost podstatny, a pokud se bude trapit, znechuti ji to skolu uplne.. Ve specialni tride bude min deti, bude mit sve tempo a tak muze zazarit, muze se dost posunout a byt nejlepsi. Bude to pro ni velka motivace. :kytka:

Primaanova
Povídálka 11 příspěvků 08.04.19 14:28

@Kassor moc děkuji za tento komentář. :kytka: :kytka:

Murka
Ukecaná baba ;) 1771 příspěvků 09.04.19 09:36

Může být premiantkou ve speciální třídě a časem třeba přejít do normální běžné zš. A nebo půjde do normální zš, bude outsider, bude se trápit, že nestačí tempu ostatních dětí atd. Já bych volila specku a za čas se uvidí. Radši šťastné a spokojené dítě ve specce, než utrápený uzlík nervů v normální škole.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30805 příspěvků 09.04.19 10:00

Právě, není nad to znechutit dítěti školu hned v první tride.coz se může stát. Jestli je snaziva, ale presto to na tempo nebude stačit, jak se asi bude cítit. Ze dela vsechno co muze a stejne k nicemu. Za par let muze dospet, dohnat vse a jit na normalni tridu kde zapadne

sloninka
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 09.04.19 19:55

@Primaanova V předchozím 2 letech jsem v 1. a 2. tř. učila chlapečka s lehkým mentálním postižením. Přestože byla doporučena specka, rodiče si prosadili nástup do běžné školy. Napíši to tvrdě, tak jak to bylo. To že naprosto nezvládal výuku považuji za to méně podstatné. Byl chudák mezi dětmi. Nechtěly ho mezi sebou, nechápal je, rušil je, když jsme někam šli, nikdo s ním nechtěl jít ve dvojici. Abych byla upřímná, nedivila jsem se jim.
Dítě má zažívat úspěch a radost mezi ostatními dětmi. A to on rozhodně nezažíval. Na konci 2. tř. jsme rodiče přesvědčili. Kluk je teď spokojený.

Váš příspěvek
Reklama