Spermicidní gel jako jediná ochrana

Anonymní
7.4.20 22:15

Spermicidní gel jako jediná ochrana

Dobrý den. Jsem skoro rok po porodu a s manželem odmítáme možnost hormonální antikoncepce nebo nehormonálního tělíska. Oba bysme ovšem chtěli sex bez kondomu, bez ejakulace. Našli jsme možnost spermicidního gelu/globulí.

Z dočtení jsem pochopila že spermicidy zabíjí spermie. Když by manžel neejakuloval dovnitř ale vyšla z něj jen „první kapka“ tak by měly spermicidy stačit na zabití tohodle množství, je tomu tak?

Je pro mne těžké zavádět cokoliv dovnitř skrz poranění z prvního porodu (zkoušela jsem menstruační kalíšek) proto se mi vidina pesaru nezamlouvá.

Budu ráda za všechny poznatky a zkušenosti, moc děkuji za odpověď :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19565
7.4.20 22:23
@Anonymní píše:
Dobrý den. Jsem skoro rok po porodu a s manželem odmítáme možnost hormonální antikoncepce nebo nehormonálního tělíska. Oba bysme ovšem chtěli sex bez kondomu, bez ejakulace. Našli jsme možnost spermicidního gelu/globulí.

Z dočtení jsem pochopila že spermicidy zabíjí spermie. Když by manžel neejakuloval dovnitř ale vyšla z něj jen „první kapka“ tak by měly spermicidy stačit na zabití tohodle množství, je tomu tak?

Je pro mne těžké zavádět cokoliv dovnitř skrz poranění z prvního porodu (zkoušela jsem menstruační kalíšek) proto se mi vidina pesaru nezamlouvá.

Budu ráda za všechny poznatky a zkušenosti, moc děkuji za odpověď :srdce:

Ale víš, že ten spermicidní gel si také musíš zavést dovnitř? :think:
Pokud odmítáte kondom i HA, pak je varianta přerušované soulože plus spermicidního gelu nebo globulí celkem fajn. Ale neřeší to tvůj problém se zaváděním… Proč odmítáte HA?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10799
7.4.20 22:27

Spermicid se taky zavadi. Taky se to teď tak chystáme s manželem praktikovat, plus tedy během plodných dní ještě kondom. Moje sestra to tak dělá už pár let a děti mají jen když opravdu chtěli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.4.20 22:33
@Anonymní píše:

Raději bych založila ovulační kalendář nebo symptotermální metodu, než tyto s. ačky.

• Citovat
  • Nahlásit
34496
7.4.20 22:35
@Anonymní píše:

Nedávno tady byla plodná diskuze, jak jeden šedesátník, kuřák se sedavým zaměstnáním zplodil „přes gel“ dítě. Já bych se jen na gel nespoléhala. Když by dítě byl problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
7.4.20 22:53

Ahoj, já to tak s přítelem používám, krém a přerušování, přes dva a půl roku a zatím v pohodě. Jenom někdy pak ten krém dost vytéká, ale pro mě je to stejně asi nejlepší řešení. A taky ho budeš muset zavádět, ale je to chvilka, takže možná pro tebe bude lepší.. zkus a uvidíš :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1314
7.4.20 23:52

Používali jsme pouze pharmatex a otěhotněla jsem až když jsme chtěli a přestali používat. Ale zavádí se také dovnitř. V kombinaci s přerušovanou bych tomu plně věřila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat