Spermie v mém těle - jak dlouho se udrží?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mokan
Kecalka 240 příspěvků 25.09.14 15:22
spermie w mém těle - jak dlouho?

HOlky, snažíme se o miminko. Jak dlouho se prosím „udrží“ spermie v ženském těle??? Manžela totiž fakt nedonutím spát se mnou každý den - když člověk „musí“ tak ho to prostě nebaví… Stačí co 2-3dny? díky za názory, ale asi by to chtělo radu odborníka že?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Markéta80
Hvězda diskuse 42468 příspěvků 25.09.14 15:23

@mokan říká se až 72h ;) hlavě aby to bylo ve správné době ;)

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.14 15:24

@mokan až sedm dní. optimalne, ctyri dny, pokud jeste neni ovulace, spermie spí a cekaji az vyjicko vyda signal, probudi se a jsou jeste rychlejsi nez puvodne…nemusis spat s chlapem denne ;) :kytka:

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.14 15:25

@mokan Životaschopnost, životnost a přežití spermií
Spermie navíc vydrží životaschopné 48 hodin, některé dokonce i týden. Proto frekvence sexu i v období ovulace postačí jednou za dva dny. Již naše babičky věděly, že k otěhotnění není potřeba každodenní sex. Pár by se měl řídit především ovulací ženy, ale také životaschopností spermií. I podle statistik vychází nejvíce početí z pohlavního styku přibližně pět dní před ovulací. Spermie se v pohlavních orgánech ženy pohybují velice rychle a již za hodinu je lze pozorovat ve vejcovodech.

Příspěvek upraven 25.09.14 v 15:27

andelka83
Generální žvanilka 20578 příspěvků 25.09.14 15:26

3 dny celkem bez problémů. Lze i 5. Ale ty 2-3 úplně v pohodě. Každý den do toho bušit netřeba. Pokud spolu budete spát 2-3× týdně, tak se do plodného období trefíte určitě (iděálně teda ne po, út a pak týden nic, ale třeba út, pá ;) )

ugluk
Hvězda diskuse 45267 příspěvků 25.09.14 15:29

No, odbornika na to, aby poradil, zda spolu pri snaze o dite spat denne, opravdu netreba ;) Naprosta vetsina lidi, co spolu kdy zplodili potomka, spolu denne vazne nespala nespala.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 25.09.14 15:29

Radu odborníka? :mrgreen:
Spermie vydrží tak dva dny, ten třetí den už začne hodně klesat schopnost oplodnit. Ideální mi přijde obden hlavně v těch kritických dnech. A neříkej chlapovi, kdy máš plodné dny a moc ho do tohoto nezasvěcuj, ať nemá pocit, že je jen inseminátor ;)

Verun83
Echt Kelišová 9326 příspěvků 33 inzerátů 25.09.14 15:40

Tak asi nejlepsi je zjistit, kdy mas ovulaci, manzelovi nerikat a proste na nej hupsnout. Jako sex obden cely cyklus je unavnej snad pro oba. Teda pro me teda byl. Stacilo se pak trefit v den ovulace a bylo hotovo.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17757 příspěvků 10 inzerátů 25.09.14 15:42

@mokan Stačí jeden dobře načasovaný sex. Nám k početí 2 dětí stačilo všeho všudy sexovat asi 7×. Z toho kluk je na první dobrou. :lol:
Sex každý den bych teda nedala a myslím, že ani můj chlap ne (ani za bezdětna). :mrgreen:

dendulina
Ukecaná baba ;) 1761 příspěvků 25.09.14 15:51

Kazdy den je docela i kontraproduk­tivni, protoze se chlapovi nestaci vytvaret schopne spermie. Proto Ti i v kazdem reprodukcnim centru reknou, ze pred odberem spermii (at uz kvuli inseminaci nebo IVF) by mel mit chlap tak 3 dny pausu ;)

Spermie prumerne vydrzi kolem tech 3 dnu, takze bych se snazila halvne vysledovat ovulaci, jestli chodi pravidelne a pak to nacasovat idealne tak 2-3 dny pred a potvrdit jeste v den ovulace, at je sance vyssi.

Moje zkusenost je takova, ze si stejne telo udela co chce :mrgreen:
Ja mam manzela 900 km daleko a podarilo se nam prave diky tomu, ze jsem zacala jezdit par dni pred predpokladanou ovu a ne az kolem na ovu :jazyk: Drzim palce!

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.14 15:52
@dendulina píše:
Kazdy den je docela i kontraproduk­tivni, protoze se chlapovi nestaci vytvaret schopne spermie. Proto Ti i v kazdem reprodukcnim centru reknou, ze pred odberem spermii (at uz kvuli inseminaci nebo IVF) by mel mit chlap tak 3 dny pausu ;)

Spermie prumerne vydrzi kolem tech 3 dnu, takze bych se snazila halvne vysledovat ovulaci, jestli chodi pravidelne a pak to nacasovat idealne tak 2-3 dny pred a potvrdit jeste v den ovulace, at je sance vyssi.

Moje zkusenost je takova, ze si stejne telo udela co chce :mrgreen:
Ja mam manzela 900 km daleko a podarilo se nam prave diky tomu, ze jsem zacala jezdit par dni pred predpokladanou ovu a ne az kolem na ovu :jazyk: Drzim palce!
:hug: :mavam:ahooj :kytka: tise gratuluji, prirozene? :kytka:
KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.14 15:53

Vzdyt jsem to sem davala :mrgreen: I podle statistik vychází nejvíce početí z pohlavního styku přibližně pět dní před ovulací.

mokan
Kecalka 240 příspěvků 25.09.14 16:22
@KackaDoup píše:
Vzdyt jsem to sem davala :mrgreen: I podle statistik vychází nejvíce početí z pohlavního styku přibližně pět dní před ovulací.

holky, to je sice super, ale já asi těžko zjistím tou mou ovulaci :(. Mívala jsem hodně nepravidl. mensky (až co 45-50dní), tedka budu brát už 3.měsíc nějaké tablety na zpřesnění menzes (kvůli cystám, které mi mensky opožďovaly). Takže jsem měla už 2 měsíce mensky přesně co 28 dní (což jsem nikdy neznala :)). Takže tedka babo raď :). A kupovat si ovulační testy už nebudu (to jsem už jednou zbytečně vyhodila tisíce). Jediné co zbývá, že jsem „neovulační“, ale to by se nám zase nepodařilo už jedno dítě, které mám doma :).

Svistice
Neúnavná pisatelka 17757 příspěvků 10 inzerátů 25.09.14 16:32

@mokan Tak sexujte dle chuti, třeba ty á 2-3 dny. Já taky prdku věděla, kdy mám ovulaci. Myslím, že čím víc to budeš „vědecky“ řešit a pozorovat se, tím větší pravděpodobnost, že to nepůjde.

BaMaK
Závislačka 2991 příspěvků 20 inzerátů 25.09.14 16:40

@mokan Pokud chceš otěhotnět, není dobré spát s manželem denně-spermie se pak nestačí dotvářet a je míň plodný. Pokud chceš vědět kdy…udělej si ovulační test…a hlavně mu to neříkej, ať si nepřipadá jako spermabanka.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Poslední sbohem Aťce Janouškové (†88): Věnec od Gotta, přišel Zíma nebo Simonová

Dnes dopoledne se rodina a známí rozloučili s nejmenší českou herečkou Aťkou... číst dále >

Youtuber Tary, který čelí kritice za chování k fanouškovi: Zvažuji trestní oznámení!

Jedna věta mu převrátila kariéru youtubera doslova naruby. Parkourista Taras... číst dále >