Spermiogram - co takový výsledek znamená?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.03.19 13:19
Spermiogram - co takovy vysledek znamena?

Ahoj, vim, ze to bude asi snad vtip pro nekoho, ale muze mi nekdo vysvetlit tento spermiogram? Manzel jel na testovani sam a nejak se nezeptal, co ty vysledky vlastne znamenaji. A jediny, co jsem z toho docetla, ze ma spatnou pohyblivost spermii, ale dal tomu nerozumim…:nevim: :nevim: :zed: dekuji za vase odpovedi

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
mamina89
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 04.03.19 13:37

Celkový počet spermií ok, ale zbytek ok není :think: pohyblivé spermie (motilita), nepohyblivé těch 22mil, 96% spermií je špatných. Celkově je to špatný výsledek :,(

percakp
Povídálka 19 příspěvků 04.03.19 13:40

A myslite, ze stimhle se tedy neda otehotnet? Ja jsem uz jednou otehotnela, ale potratila sem. Je to pul roku zpet s ze by za pul roku mel takovy vysledek? Dekuju za reakci

mamina89
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 04.03.19 13:44
@percakp píše:
A myslite, ze stimhle se tedy neda otehotnet? Ja jsem uz jednou otehotnela, ale potratila sem. Je to pul roku zpet s ze by za pul roku mel takovy vysledek?

Tak určitě se otěhotnět dá. Je tam pořád nějaké procento spermií ok. Ale není jich teda mnoho. S tímto papírem byste měla zajít za vaši Mudr, ta pravděpodobně navrhne CAR, si myslím já :think: :*

percakp
Povídálka 19 příspěvků 04.03.19 13:46

zrovna zitra jdu na kontrolu, tak tam vezmu vysledky spermiogramu taky. Me delali hormonalni profil, protoze mam PCOS prej. Tak mam prave strach, ze nam to pujde jen pres umele a prirozene vubec uz :,(

Niky.Ber
Kecalka 336 příspěvků 04.03.19 13:46

@percakp Manžel měl také špatný spermio, přesvědčili nas i k v ivf, že přirozeně je to víc než nepravděpodobné, (i když jsem dvakrát otěhotněla-bohužel vždy o to přišla) následovaly 4 KETy s ICSI a nic, manžel změnil životosprávu (kouřit nepřestal) a já si v práci toho naložila co nejvíc a vypada to, že se nám zadarilo přirozeně :dance: takže je to možné :hug:

mamina89
Zasloužilá kecalka 860 příspěvků 04.03.19 13:48
@percakp píše:
zrovna zitra jdu na kontrolu, tak tam vezmu vysledky spermiogramu taky. Me delali hormonalni profil, protoze mam PCOS prej. Tak mam prave strach, ze nam to pujde jen pres umele a prirozene vubec uz :,(

Je to na vás. Buďto zkusite umělé oplodnění nebo tomu necháte volný průběh a třeba se zadaři. Chce to čas. Vždycky je naděje, že se zadaři přirozeně ;) :srdce:

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2216 příspěvků 04.03.19 13:49

Vzdyt je to z toho papiru jasne a prehledne, cemu na tom nerozumíš? Celkove je to spatny vysledek. 96% spatnych spermii, tzn nepohyblivych dopredu nebo s nejakou abnormalitou ve vzhledu. Doporucuji vam ivf s isci - vpichnuti spermie primo do vajicka.

Otehotneni spontalne asi neni uplne vyloucene, ale s pouze 4% pouzitelnych spermii to pujde dost tezko..

percakp
Povídálka 19 příspěvků 04.03.19 13:56

Vsem dekuji za nazor a i za pozitivni odpovedi docela :) budu to resit z gynekolozkou zitra a uvidim co navrhne

Andjar
Povídálka 27 příspěvků 05.03.19 11:37

Dobrý den, výsledky spermiogramu dostal manžel ihned nebo jste na ně čekali?

percakp
Povídálka 19 příspěvků 11.03.19 15:49

dobrý den,
právě že čekal asi dvě a půl hodiny .:/ ale byl na tom poprvé a abstinoval 10 DNÍ před tím spermiogramem..a to je delší doba než píšou, ale bylo to protože jsem menstruovala. Gynekoložka my řekla, že to taky hodně udělá a že prý nemáme z jednoho spermiogramu se nějak stresovat. Když se to nepovede, tak do tří měsíců tam půjde znova. :nevim: tak já už nevím.

Andjar
Povídálka 27 příspěvků 11.03.19 16:17

@percakp taky sem měl podobný výsledek a bylo mi řečeno že přirozené oplodnění je možné. Jen ty spermie jsou pomalejší. Abstinoval jsem 3 dny.

M_Vladim
Echt Kelišová 8628 příspěvků 11.03.19 16:59

Zas kousek tapetování, ale v dobrém:
https://www.emimino.cz/…muze-279505/?…
:mavam:

percakp
Povídálka 19 příspěvků 11.03.19 17:39

Doktorka taky rikala, ze se da otehotnet, ze je plodny, tak ja uz nevim, kazdy jiny nazor. hormonalni profil mam v poradku tak asi dle toho i soudi netusim :D

Andjar
Povídálka 27 příspěvků 11.03.19 18:17

@percakp prostě musíme dát hlavu vzhůru a věřit tomu konat…taky bych proto udělal cokoliv. Všem kdo se dočkali to přeju ale i trochu závidím…jen mě vždy chytne vztek z té nespravedlnosti…kdo chce musí si to vyžrat kdo ne má to jak samozřejmost :roll:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama