Spí dlouho v noci - mohu přijít o mléko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mari.G
Závislačka 4661 příspěvků 21.02.17 15:29
Spí dlouho v noci - mohu přijít o mléko?

Ahoj všem,
budu ráda za radu - zejména od laktačních poradkyň či těch, co to řešily.

Mám syna, za 3 dny bude mít 6 týdnů. Nemá typický způsob usínání. Jak většina dětí usíná po kojení, on právě ne. Usíná až tak za hodinu, někdy později. Do 3 týdnů věku neusnul jinak než v zavinovačce uhoupáním. Teď už usne v šátku, v posteli, v kočárku. No, v okolí na mě koukají jak na magora - kamarádky nakojí, dítě usíná…ať už u prsa, nebo v postýlce.

Vojta začal cca 3 týdny zpět sám natahovat noční spaní. Po návratu z procházky, jak se probudí poprvé za tmy (cca 17-18 hod.), tak do půlnoci neusne. Je klidný, nic mu není. V zásadě mi to nijak nevadí, většinou jsme doma oba s přítelem.

Usíná kolem půlnoci (bez ohledu na to, kdy jsme ho začali chystat na kutě) a pak spí tahem až do cca 7 hod. (někdy o hodinu déle, někdy méně). Večer i ráno vypije obě prsa. Plně kojím, malý přibývá, proto jsem neměla potřebu ho na kojení už doma budit.

Začaly mě děsit kamarádky, že několik z nich přišlo o mléko tím, že měly takovou pauzu v kojení a neodstříkávaly. Mně odstříkávat nejde, takže to nehrozí. Malý fakt spí, nebudí se, neuklidňujeme, nedáváme dudlíka. Prostě opravdu spí.

Je to opravdu možné? Nevěřila jsem tomu, dokud se neozvala několikátá v mém okolí…že to řešily i s laktačními poradkyněmi. Někomu se to podařilo zachránit a někomu ne.

Pokud je to fakt problém, tak co s tím? JSEM OPRAVDU RÁDA, ŽE SPÍ (přesto mi někdo do komentářů napíše, že mám být ráda :mrgreen: )! Hlavně tím, že po kojení neusíná, tak naše noční pauzy byly dřív na 2-3 hod. (jako jedna pauza od vzbuzení do usnutí), takže většinou už bylo ráno.

Díky za konkrétní info od těch, co to řešily, nebo tomu „rozumí“ odborně. Laicky mi taky přijde, že ničemu neubližuju, ale dneska už mě poslední kamarádka nahlodala.

Reakce:

Sany80s
Kelišová 6573 příspěvků 21.02.17 15:45

Pokud nebudeš mít problémy, tak to neřeš.

nettie
Kelišová 5485 příspěvků 21.02.17 15:48

Ono to bude individuální, nicméně u nás to tak bylo. První dvě děti mi v noci spaly 8-9 hodin, cca 23-7(8) vlastně od narození. O mlíko jsem nepřišla, ale kolem 3 měsíců mi začalo citelně ubývat, byl to boj, sem tam pak musely dostat UM (to myslím třeba 2× týdně, žádná tragédie). Kojila jsem nejstarší do 11, prostřední do 9 měsíců. Třetí dítě se asi do 8 měsíců budilo mezi 3. a 4. hodinou, neměla jsem sebemenší problém s kojením, kojila jsem dokonce do 8 měsíců plně (předčasně narozené dítě, doktoři doporučili řídit se korigovaným věkem). Od 8 měsíců v noci nekojím, ale aspoň odsávám, než jdu spát, aby ta pauza nebyla tak velká. Kojím už 18 měsíců.

zoy
Ukecaná baba ;) 1495 příspěvků 21.02.17 15:55

Tak jedno vynechané kojení v noci (tj. 6 hodin) je naprosto normální a 7 hodin není o tolik dýl. Syn také takto spal a mléko nejspíše ubývalo, protože od 3 měsíců se začal budit po 3 hodinách v noci a ve dne pil po 2 hodinách. Po 4. měsíci intervaly zkrátil na 1,5 hodiny ve dne v noci, což jsem dala týden (musím ve dne fungovat) a začala jsem mu dávat v poledne příkrm. Vrátil se na kojení po 3 hodinách + ten jeden příkrm. Teď je mu 8,5 měsíce, má tři příkrmy a 4 kojení denně + jedno v noci.

Alyss1
Závislačka 2823 příspěvků 5 inzerátů 21.02.17 16:09

Je to individuální. nicméně si myslím, že za prvé to tak dlouhá pauza neni. a za druhé pokud přibývá, tak mlíko asi je. pro laktaci je dobré noční kojení, ale ty v noci kojíš ne - kolem půlnoci?!?

na kojení. net jednou bylo psáno, že pro laktaci není tak důležitá pauza mezi kojením ale počet za den. takže pokud to „dožene“ přes den, mělo by to být ok.

veada
Stálice 78 příspěvků 21.02.17 16:35

Já si myslím, že o mléko nepřijdeš, ale jsem taky jen laik. První syn se mi v noci budil často, ale kojila jsem ho přes 2 roky a to už spal celou noc. Není to asi to samé, protože samozřejmě normálně jedl. Druhý mi spí taky třeba těch 6 hodin v kuse a nebudím ho, ( i pediatrička mi řekla, že ho nemám budit, pokud prospívá)ale je taky zatím malinký - 6 týdnů, takže podle toho se nedá soudit.
Když byl ale prvnímu synovi skoro rok několik měsíců jsem kojila další 2 „cizí“ miminka, obě cca 2× denně, mléka jsem už měla v té době míň, protože syn nebyl plně kojený a tím, jak jsem kojila víc, se mi množství mléka o hodně zvýšilo, řekla bych tedy, že množství mléka odpovídá potřebě dítěte. Když bude pít přes den, mléko mít dál budeš i když v noci bude větší pauza

Mari.G
Závislačka 4661 příspěvků 21.02.17 21:05

Díky moc všem za věcné odpovědi. Všude slýchám: „Buď ráda, že tak spí, co já bych za to dala.“ nebo „To může být zítra jinak a už se nevyspíš.“ Nevím, jestli jsou to závistné reakce nebo co :roll:. Samozřejmě se to může od zítřka změnit a může se budit 3× za noc. Proto mu ráno děkuji za každou krásnou noc :srdce:.

Mně by ani ten akt toho nočního kojení a přebalování nevadil, ale spíš to, že pak neusne…proto jsem ráda, že ho fakt nemusím budit.

Ještě jsem mluvila se svojí porodní asistentkou a laktační poradkyní v jednom a říká to samé. Přestože řešila i ženy, co kvůli tomu o mléko přicházely. Ale u nás už to dělá 3 týdny a mléko je, tak snad to bude v pohodě.

Jinak ano, kojím ještě v noci před tou 12, než usíná. Jsem sova, takže pro mě noc začíná po půlnoci, tak jsem to asi nezmínila. Takže jedno noční kojení je i tak. Jen to tak neberu.

Tak snad to vydrží a nezaplatíme ten luxus kratším kojením.

Latty
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 21.02.17 22:37

Myslím že můžeš být v klidu ;) Od narození kojím vždy jen z jednoho prsa. V noci mi malá spí 3-4 hodiny mezi kojením, což vychází 6-8 hodin pauza pro jedno prso… A mléka mám stále i ve 4 měsících na rozdávání :D

bee.rush
Kelišová 7072 příspěvků 21.02.17 22:55

@Mari.G prvni dite mi od dvou mesicu spalo 19 - 6/7 hodin bez prestavky. Kojeni dohanel pres den. Druhe umi od trech tydnu spat 6 hodin na zatah, ted zacala temer v peti mesicich spat 20 - 6 hod na zatah. Je plne kojena. Nocni spanek mozna meni vyhra pro laktaci, ale je velmi dulezity pro vyvoj. Pokud nemas problem, neresila bych, zbytecne bys tim mohla zadelat i na poruchu spanku.

Mari.G
Závislačka 4661 příspěvků 22.02.17 13:09

@bee.rush Díky moc. No právě, on hlavně sám moc neusíná. Takže noční vzbuzení by znamenalo tak 3 hodiny vzhůru. A to je najednou světlo, ani člověk neví, jak… :zed:

gabona1
Stálice 87 příspěvků 24.02.17 17:07

Ahoj, aj môj synček v noci niekedy spinkal 6 hodín a potom cez deň sa nevedel nabažiť a kojila som ho aj každé dve hodiny. Buď rada, že v noci spinká, o mliečko určite neprídeš, telo si na to zvykne a budeš ho mať dosť, neboj sa.

MBrno
Kecalka 340 příspěvků 24.02.17 17:16

Nase mala uz od porodnice spinkala 22-4/5. Nemela jsem problem se ztratou mlika. Kojila jsem stridave. Takze to druhe prso obcas teklo, jak bylo plne, ale zadny jiny neduh z toho nebyl.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak zapíjí úspěchy Barbora Strýcová? Nejfalešnější karaoke a mixáž všeho alkoholu

Tenisová matadorka Barbora Strýcová (32) poodhalila zákulisí tenisového týmu,... číst dále >

Plekanec v Česku jí svědčí! Takhle to Lucii Šafářové ještě nikdy neslušelo

Je tomu více jak týden, co se hokejista Tomáš Plekanec (36) po dlouhých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >