Spí málo, ale potřeboval by víc

1073
1.6.17 15:03

Spí málo ale potřeboval by víc

Ahoj, malej, 4 měsíce, mi začal ze dne na den místo dvakrát dvě hodiny a jednou hodinu spát třikrát denně půl hodiny při stejném nočním spánku- spát chodí v osm až půl deváté, vstává v šest nebo v půl sedmé, mezitím většinou dvě kojení. Jenže mu to evidentně nestačí. Furt si smrdla oči, je megaprotivnej, urvanej, předtím už si hrával v hrazdicce sám, teď furt jen řve, nemám čas být s ním na podložce celý den, mám starší dceru a dům. Jenže ať ho dám spát kam ho dám spát, ven, domů, do kocarku, do lehátka, všechno jedno, za půl hodiny se vzbudí veselej, pít nechce tak hlad snad nemá, ale po 45 minutách už se smrdla a protivní, dřív vydržel 2-3 hodiny. Uspat ale takhle brzo samozřejmě nejde…netusite co by se mohlo dít? Je to na palici…jediný co tak když kočár jede, uspí místo půl hodiny hodinu, ale třikrát denně vozit fakt nedám musím toho doma a kolem dcery spoustu udělat, on navíc vyžaduje s kočárkem skoro utíkat takže se starší dcerou to nejde, jak to jede pomalu, řve…nemá navíc žádný režim, absolutně se mi ho nedaří udělat protože spí a ji naprosto jindy každý den…někdy se na noční kojení probudí ve tři a v šest, někdy se kojí v jednu, v pět a pak až v osm, nekdy vstane ve třičtvrtě na šest, někdy i až po sedmé, no prostě nevím co s tím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1759
1.6.17 15:09

@Rezii Já teda radu nemám. Ale syn byl to samé a bylo to na bednu… Od malinka málo spal, uspavala jsem ho půl hodiny a on spal dvacet minut :zed:, potom byl protivný a ukňourany. V noci spal vcelku dobře. Zlomilo se to v necelých dvou letech když jsme úplně odbourali spaní přes den…
Jinak mu bude letos patnáct a má stále malou potřebu spánku, usne u půlnoci a mezi šestou a sedmou ráno už vstává :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11709
1.6.17 15:14

Nositko…nebo zavest rezim. Zalezi, ktee poneti rodicovstvi ti je blizsi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.17 15:20

Ja s malou ve 3-4 m resila to same ( ted ma 8 m ) a jedine co zabralo aby nebyla cely den protivna aspon na jedno spani si lehnout k s ni nebo byt venku. vetsinou kdyz byl starsi kluk ve skole

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4877
1.6.17 15:33

Zkusila bych nošení v šátku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1073
1.6.17 15:39
@beruska9 píše:
Nositko…nebo zavest rezim. Zalezi, ktee poneti rodicovstvi ti je blizsi ;)

Nosit se nechce; a k režimu právě já netuším jak na to. Chtěla jsem mu třeba dávat příkrm pravidelně v půl dvanáctý. To by mi vyhovovalo stran vyzvedávání dcery. Jenže on se kojí třeba v 3, 6, 9 a pak to vyjde a v půl 12 má hlad- a nebo taky 1, 4, 7, 10 a pak by měl hlad až někdy v 1, a zároveň od sedmi do půl dvanácté mi nevydrží. A to už jsme jen s obědem o hodinu a půl jinak. A podobně je to se spaním, ráno vstává plus mínus hodina a půl takže prostě těžko bude spát ve stejné doby ve dne…štve mě to nemůžu si ani naplánovat kadeřníka aby hlídal muž. Malej nechce láhev a já ráno vůbec netuším kdy budeme jíst… nehledě na to že někdy chce kojit po dvou, někdy po třech hodinách, též nepravidelně:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.17 16:15

Ahoj. Já to mám s malou stejně. (4 a půl měsíce)… Mám to ale oproti tobě jednodušší v tom, že nemáme jiné dítě. Teď mi spí vždycky tak půl hodinky po jídle. Když chci aby spala dýl tak musím s ní do postele a být tam celou dobu. To vydrží tak dvě hodiny. Dopoledne to je v pohodě. To si uklidím, uvařím ale odpoledne už je protivná. Zase mi ale spí celou noc bez buzení. Tak od 21 do 7. Režim do dneška taky nemáme. Nemůžu říct že jí každý den stejně. Jednou jí příkrm v poledne, druhý den v 11 další v 12.30. Já to ale neřeším. Ale jak říkám, máme jen jedno dítě. S druhým bych se zbláznila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19181
1.6.17 16:38

@Rezii Mám čerstvě čtyřměsíční holčičku. Přes den spává 2× po dvou hodinách plus 1× půlhodinka. To je jediné pravidlo, ale časově se to každý den dost liší. Spávat chodí mezi 19:30 až 20:30 a vstává od 6:00 až 8:00. Takže pak i dopolední i odpolední spánek je plus mínus hodinu a půl. Navíc jak píšou i ostatní, pokud chci aby mi odpoledne spala ty dvě hodiny, tak tam musí být někdo s ní. Mám jen jedno dítě, takže to nějak extra neřeším, ono se to srovná až budou větší si myslím. Holt né každé dítě jede podle režimu tak brzy :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
370
1.6.17 21:32

Řeším s druhým dítětem úplně to stejne. Už je dceři půl roku a bohužel se to nezměnilo. Příklad… v pondělí a v úterý spala přes den cca 3 hodiny. Ráno v stávala kolem 9h, dala jsem spát kolem poledne a usla sama v postýlce. Večer uložení kolem 18.30 a 2× se vzbudila v noci. Včera a dnes naprosto jiné dny. Dnes třeba vstavala kolem 7.30, usla po dlouhém přemlouvání v kocarku někdy v 10,30 a spala půl hodky. Odpoledne jsem ji uspavala hodinu. Usla nakonec až v 15. h a tak na 20 min. Večer usla až někdy ve 20.h po dlouhém premlouvani. A zítra to bude zase určitě úplně jiný den 8o první dcera měla sama přirozene režim v podstatě od miminka. Tahle nemá ani náznak režimu ještě v půl roce. Já doufám, ze se to bude trochu lepšit s přibývajícími prikrmy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama