Spinální anestezie císařský řez, kolik pokusů?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
247
20.5.22 09:01

Spinální anestezie císařský řez, kolik pokusů?

Ahoj, kdo si prošel sekcí, prosím : kolikrát vám ji napichovali? Mě ji zkusili jednou, nezabrala, dokázala jsem zvednout nohy a cítila bolest a na to mě nahned vypnuli celkovou. Jen místo oznámili, že mi to letí do žíly. Bez dohadů. Jednalo se o plánovaný řez a nikdo nikam nemusel spěchat. Je nějaký limit, kolikrát se napíchnutí spinalky zkouší? Díky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3625
20.5.22 09:21

Měla jsem akutní sekci, napichovali mně bohužel přímo při kontrakci, ale trefili se napoprvé a zabralo to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23430
20.5.22 09:23

Napíchla na podruhé a to jen protože jsem byla vysoce riziková pacientka a potřebovali spinál jinak by to nezkoušeli podruhé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
20.5.22 09:27

@ka2ka Aha, díky..mě by právě zajímalo, zda tohle můžu řešit třeba porodním plánem. Proč to nezkusi podruhý? Určitě se budu ptát doktora, ale zajímá mě právě důvod, co uvádí pacientům. Kamarádku pichali třikrát, ale v jiný nemocnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
20.5.22 09:28

@stín katedrál akutní chápu. Já měla planovanej na klídek, měli čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.22 09:34

Šla jsem na lokální a napichoval mě 4×. Anesteziolog byl velice vtipny :mrgreen:,klidný a obecně fajn chlápek. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
1202
20.5.22 11:34

Mě hned na poprvé.. :) kámošku ale prý snad až na šestý pokus :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.22 19:06

Ahoj vsem :) Jsem prvorodicka a pristi tyden me ceka ppanovany cisarsky rez pro konec panevni. Docela se stresuju nad spinalem a zacevkovani. Ani jedno jsem nikdy nemela, nepodstoupila. ;) Mam sice na vyber celkovou narkozu a neni problem se k ni priklonit, ale tam je uz riziko, ze se to muze dostat k miminku a to bych opravdu nerada. Chci, aby bylo miminko v pohode a co nejmene ve stresu. Uz jen predstava, ze ho z briska vytahnou, aniz by to cekalo me hrozne boli. Ale s tim se poperu a zvladnu. Horsi to bude se mnou a mym strachem… Hrozne se bojim, abych jim nejak neskubla pri tom vpichu. A jeste bych se chtela zeptat, jestli u toho muze byt manzel? Jestli se to vsechno deje na pokoji nebo na sale? A treba nejaky oblbovak? :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.5.22 19:17

@Pimpinella
Napichovat tě můžou kolikrát se jim bude chtít a nebo kolikrát to tobě nebude vadit…
Ale pokud ti podali do páteře lokální anestetikum, tak buď to sedne a funguje a nebo už jen celková anestezie. Nejde to zkusit znova, protože další dávka anestetika by mohla být toxická…
Tobě to nefungovalo, tak jiná šance nebyla…

• Citovat
  • Nahlásit
247
23.5.22 07:37
@Anonymní píše:
@Pimpinella
Napichovat tě můžou kolikrát se jim bude chtít a nebo kolikrát to tobě nebude vadit…
Ale pokud ti podali do páteře lokální anestetikum, tak buď to sedne a funguje a nebo už jen celková anestezie. Nejde to zkusit znova, protože další dávka anestetika by mohla být toxická…
Tobě to nefungovalo, tak jiná šance nebyla…

Dobře proč to teda jiným napichavaji třeba 4×? Já mám spíš pocit, ze se vůbec netrefila kam měla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.22 08:45

@Pimpinella
Hele a jak tě jako napichují 4×? Jak to myslíš? Jako 4 vpichy do kůže nebo to trvá tak dlouho, že si řekneš, že to bylo 4×? Nebo jsi to četla v záznamu? Vždyť si na záda nevidíš a prostor máš umrtvený, tak to pořádně necítíš….

Jiným, když nejde jedem prostor, tak se zkusí jiný vyjímečně třetí, protože se tam doktor nedostal… ale, jak se do prostoru dostane, tak další pokusy nikdo nedělá…

Napichovat můžeš klidně 45min nebo hodinu, ale když už já doktor pocit, že tam je, teče mu mozkomíšní mok, tak podá léky a pak už znovu léky podat nemůže. Občas se stane, že to nefunguje. Tak třeba příště.

• Citovat
  • Nahlásit
247
23.5.22 09:10
@Anonymní píše:
@Pimpinella
Hele a jak tě jako napichují 4×? Jak to myslíš? Jako 4 vpichy do kůže nebo to trvá tak dlouho, že si řekneš, že to bylo 4×? Nebo jsi to četla v záznamu? Vždyť si na záda nevidíš a prostor máš umrtvený, tak to pořádně necítíš….

Jiným, když nejde jedem prostor, tak se zkusí jiný vyjímečně třetí, protože se tam doktor nedostal… ale, jak se do prostoru dostane, tak další pokusy nikdo nedělá…

Napichovat můžeš klidně 45min nebo hodinu, ale když už já doktor pocit, že tam je, teče mu mozkomíšní mok, tak podá léky a pak už znovu léky podat nemůže. Občas se stane, že to nefunguje. Tak třeba příště.

Slyším a čtu. Prakticky postup byl, že píchli přímo páteř, asi, počkali, zvedněte nohu, zvedám nohy, řez do břicha prej zkusmo, bolest jako prase, krev. Hm, vona to cítí. Hele, zkus to znova. Ne, znova to dělat nebudu. Hele paní, právě vás uspávame, jste rezistentní na lokální umrtvení. A spim. A příběhy jsou, že píchli jednou, cítili, píchli znovu, kamarádku 4× než to začalo fungovat. Nerozumím tomu a zajímá mě to z důvodu další sekce. Protože nechci celkovou prostě, proto se ptám zda mám naději, že u porodu budu psychicky přítomna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.22 09:50

@Pimpinella

Hele ten zaklad je, po podání anestetika do subarachnoidáního prostoru nejde dávka opakovat. To je základ.
Možná když napichovali tvoje známé, tak se jich ptali, kam to vystřelilo apod. Ale to se jen pohyb jehly v prostoru…

Určitem se neboj a zkus to příště zase, jeden neúspěch nic neznamená.

Jiný postup je u epidurální anestezie, tam se dá počkat nebo přidat…

• Citovat
  • Nahlásit
5191
23.5.22 10:01

@Pimpinella

Je možné, že někoho „napichovali“ dvakrát, čtyřikrát, šestkrát… ALE anestetikum podali JEN jednou - na ten poslední úspěšný pokus.
U tebe anestetikum píchli a proto to nemohli dělat znovu.
Ono píchnout spinál není jen tak. Takže se může stát, že doktor píchne jednou a je špatně a musí znovu. Ale když už jednou podá látku - což tobě podali - znovu se neopakuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
23.5.22 11:23

@Whitedog díky, já to právě potřebuju vědět, nerozuměla jsem tomu. Jak ale poznali, že to píchli dobře, že látku podali a nefungovala? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat