Spinální svalová atrofie v dospělosti

Anonymní
25.10.15 10:51

Spinální svalová atrofie v dospělosti

Ahoj,
máte někdo s tímto onemocněním zkušenosti? Znátě někoho komu to (ochabování svalstva) začalo až v dospělosti?
Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
215
25.10.15 12:07
@Anonymní píše:
Ahoj,
máte někdo s tímto onemocněním zkušenosti? Znátě někoho komu to (ochabování svalstva) začalo až v dospělosti?
Děkuji.

Mé ttetě to zjistili v 38 letech. Ještě to není 100% ni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
760
25.10.15 13:03

@Sandra-emimi A jak se jí to projevilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
25.10.15 13:05

Úbytek a ochabování svalstva na ruce. Oproti jedné ji máo skoro 4 cm uzsi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
11.3.16 15:42

myotonie

Ahoj, ;) mám tuhle nemoc.je to geneticky dané. Začalo to v dětství, ale nijak jsem se tím nezabývala. Až nyní po 40letech to jde z kopce. Ruce slábnou, tuhnou brní, krční páteř ztuhlá, špatná dekontrakce. Nedá se stím nic dělat, jen se radovat za každý den, kdy ještě fungujete. Končí to na vozíku a smrtí do cca 50let. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.3.16 15:42

@gabcax tak to mě mrzí, ale naděje vždy umírá poslední :( a jak se ti to v dětství projevilo?

• Citovat
  • Nahlásit
3
23.3.16 08:32
@Martina1991 píše:
@Sandra-emimi A jak se jí to projevilo?

Ahoj, v dětství to ani nijak nevnímáš. Bylo mi divné že mám ztuhlé svaly při dekontrakci. Třeba chceš jít do schodů a zasekneš se, než ti povolí sval. Je to docela trapas když nastupuješ do busu a zůstaneš na schodků :lol: lidé za tebou se diví proč nejdeš dále, tak te drcnou, no sranda. Ale třeba spadneš. Protože na pár vteřin jsi ztuhla. Jinak to spíše se nejvíce projevuje když už ti k tomu přibývají další nemoce a to už se začína horšit, bolí tě svaly a nic jsi neudělala, člověk je pořád ztuhlý. asi odletím do teplých krajin :) atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
30.6.19 16:19

Svalova atrofie

Zdravim moji mamce diagnostikovali svalovou atrofii je ji 57, ma cukrovku a dnu. Muze pouzivat proteiny (syrovatkova bílkovina) na cviceni jestli by ji nepomohli trosku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat