Spinální zlomenina bérce-2 a půl roku.

2114
29.8.07 20:46

Spinální zlomenina bérce-2 a půl roku.

Ahoj, dneska sme si vyrazily na výlet a je z toho spinální zlomenina bérce, u malé :( A přitom se nic velkýho nestalo, v podstatě stála a spadla… Takže na pohotovosti jí daly dlahu na celou nohu a v pátek jdem na kontrolu a pokud splaskne otok tak jí dají sádru. Ale jistý je to že musí ležet 3 týdny a pak možná dostane podpatek a berličky, ovšem pokud se na nich naučí chodit. Každopádně sundání sádry bude za 5-6 týdnů a pak rehabilitace. Máte zkušenosti :?: A jak probíhá rehabilitace ? Díky moc :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

574
30.8.07 12:17

ahoj,

neporadím, zkušenosti nemám, ale chci tě podpořit. Vím, že to nebude lehké, ale neboj zvládnete to a bude zase dobře.

Držím ti pěsti a přeji pevné hodně pevné nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
30.8.07 15:32

Díky. Moc se těšim až bude zas dobře, je mi jí líto když vidím jak moc by chtěla chodit. Pořád má pocit že to zachvíli bude mít dole a nedokážu jí vysvětlit jak dlouho je měsíc a půl. Zkusíme stříhat metr snad aspon trochu pochopí…
Taky sem trochu zneužila tvý diskuze na BC :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
30.8.07 15:54

Ahoj Sany,
taky nemám vlastní zkušenost, ale zprostředkovaně vím o jedné známé, jejíž dcerka měla ve dvou letech taky zlom.bérce - a zvládla to tenkrát kupodivu úplně hladce! Nevím, jak vysokou budete mít tu sádru, ona měla pod koleno, takže se naučila s ní lézt a měla z toho velikou legraci.
Tak vám moc přeju, aby vám ten měsíc rychle utekl a bylo zase dobře!
Viťka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
30.8.07 16:23

Sádru má po celý noze, od palců ke kyčly. Teda zatim dlahu a zítra snad dostane sádru, pokud ne tak to bude znamenat že se to špatně hojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
10.9.07 20:28

Ahoj Sany :wink:
Jak se daří malé?
Včera jsme taky tak málem dopadli. Malej na sebe strhnul v ložnici komodu (pověsil se zřejmě na nejvyšší šuplík, a bylo to). Měl totiž spát (mezitím vymýšlel blbosti), byl už klid a já plánovala, že ho tak za pět minut půjdu zkontrolovat, aby do tý doby pěkně vytuhnul. Najednou rána. Byl zaklíněnej mezi květináčem a tou komodou. Hlavně pravou nožičku od kolínka po prstíky. Bolelo ho koleno, bérec v horní části a nárt.
Noc prospal v pohodě a ráno jsme byli u dětský, ta nás poslala na chir.ambulanci že dopadá na nohu, tam pak rtg a kontrola. Naštěstí nic zlomeného, jen hematom po čéškou :roll:
Takže vám moc držím palečky, ať je malá brzy v pořádku :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
10.9.07 20:59

Máte to taky těžký, nedávno to byla TV, snad to bylo od tebe. No eště že to nemá zlomený, opravdu u tak malýho děcka nic moc když nemůže chodit. My dem na kontrolu, sundání sádry a RTG 2.10. I když už je to lepší, přestala tolik přes den kňourat, poslední dvě noci prospala celý jak to bylo dřív a už se začla trochu pohybovat, plazit ale to jí moc nedovoluju ať si s tím něco eště neudělá. Museli sme zrušit babičku kam měla jet a taky odsunout školku do který se moc těšila, ten čas teď vůbec neutíká… A žádný berličky nedostane, co doktor to jiný názor takže ten poslední nám nechá celou sádru po celou dobu a ani jí nebude zkracovat pod koleno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
10.9.07 21:08

Jo jo… TV, komoda, spadnul do jezera, minulý rok ze schůdků u umyvadla (měl sedřený kotník do krve) :roll: :lol: Každou chvíli něco. Navíc začal lízt přes léto po výškách, tak ho furt od někaď sundavám, fakt na mrtvici :? Už aby mazal do školky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
11.9.07 08:38

:lol: máte to fakt nabitý. Malá je hodná, nikdy na sebe nic neztrhla, do výšek nevylejzá ( má to zakázaný ) a pak ze stoje upadne a tohle :( A do školky u nás berou od 2l, podmínka musí se umět sama najíst ( to zvládá bravůrně už dávno :D ) a bez plen to už naštěstí máme taky vyřešený…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
11.9.07 09:24

Jo :lol: Nenudím se 8) Malej to má taky zakázaný, ale prostě ho občas ve výšce najdu :roll: Školku závidím, mi snad půjdem od ledna :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2592
12.9.07 13:29

Ahoj mužu předat horké zkušenosti moje dcera Vali necelé tři roky, měla zlomeninu bérce před šesti mesíci.Stalo se nam to v tělocvičně po skoku z výšky držela jsem ji za ruce ,ale špatně slápla a už to bylo.Kosti měla nakřivo tak jí to museli pod narkozou narovnat a pobyli jsme si týden v nemocnici.Sádru měla až ke kyčli a nejdříve jen ležela což jsme zvládali pomocí knížek a pohádek. Chtěli jsme nechat sádru vyměnit za odlehčenou,ale vypěstovala si k doktorum takovej odpor,že naní nesměl nikdo ani šáhnout tak jsme nakonec nechali tu normální.Po čtrnácti dnech se s ní naučila chodit sedat i vstávat sedala si tak, že udělala roštěp umí ho dodneška.Pan doktor říkal že chození nevadí.že u malých dětí tomu nejde zabránit.Po pěti týdnech nám sádru sundali chodila ještě ten den uplně bez problémů.Ted je zní uplná sprinterka žádné následky bohudík nemá.Já si teda dodneška vyčítám, že jsem jí dovolila skočit a vlastně kvůli mojí neopatrnosti zažila chudinka takový utrpení je to za náma ale nikdy na to nezapomenu skákat nesmí už ani z deseti centimetrů.Jsem ted až extrémě opatrná.Tak se držte at je to brzo za váma.Malé děti to nesou statečněji než dospělí ZUZAN.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2592
12.9.07 21:54

Zase ja , rehabilitaci jsme nemeli žádnou.Já teda naší nemocnici moc nevěřím mám špatné zkušenosti,ale i bez rehabky chodila tak za týden uplně normálně nejdřív malinko kulhala,ale jí to vubec nevadilo.
ZUZAN A VALI

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
13.9.07 12:44

Zuzan, díky. To mě potěšilo, ne to že ste to měli taky ale jak ste to dobře zvládli, doufám že u nás to bude podobný… ale čas teda jako by se zastavil…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2592
15.9.07 21:39

Cau Sany jak to jde vám chození zakázali nebo se muže nejak pohybovat Valinka teda od tý doby co na tom začala chodit byla uplně v poho jako by se s tím narodila.Koupila jsem jí velkou protiskluzovou ponožku a tu na tom měla aby neupadla máme všude parkety.Nejdřív chodila jen s kočárkem a pod dozorem a pak to zvládla i sama.Měli jsme to přes vánoce tak pěkná otrava.Nejradši jsme byli venku ona ráda sedí na kočárku, dodneška, to jí bavilo jen měla fusak a deky ,aby nezamrzla.Neboj ono to uteče a za dva měsíce ani nebudeš vědět že jste sádru měli ahoj ZUZAN:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
16.9.07 09:38

My to zakázaný máme, teda nikdo nám neřek že chodit může spíš nařídily klid. Uhlídat se to úplně nedá, prvních 14dní byla celkem v klidu, teď už se ale plazí a sedí. Akorát mam furt obavu že jak sme byli na sádře z dlahy tak jí s nohou hýbaly, pak dali sádru a už nedělali RTG tak jestli jí s tím nehly aby sme tam v říjnu nepříšly a nedověděly se že to má špatně srostlý…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama