Špinění a bolest v podbřišku ve 40 týdnu těhotenství

Napsat příspěvek
Anonymní
29.3.19 07:19

@Levandulina Ježíši, Ty mě teda strasis, takže už by to mohlo být fakt ono jo :zed:

S kamarádkou, zavolám a za deset minut je u me :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
1762
29.3.19 07:19

Můžeš cist milion článku vyslechnout milion příběhu ale každý porod je jiný… strach a úzkost ničemu nepomůže, naopak uvolnění a poslouchání těla pomůže aby porod byl třeba hezčí. Kamarádka porodila před 2m. skoro 5kg Macka… na porod moc hezky… moje rada berte to krok po kroku.....super… teď už se tělo přípravuje samo, super nebudou mi muset vyvolavat a půl příšerný h historek o vyvoláváni je pryč… az přijdou kontrakce…tak řeš jak bolí… a tvá obava o průchodu hlavy a ramen… já ani nevím jak vylitly děti ven… obě… prostě jsem se soustředila na tlačení a instrukce… a to mala měla 3.7kg… takze žádné malinká tě miminko… zkuste si udělat ještě hezké dny pro sebe, procházka, káva s kamarádkou… a dejte na svůj instinkt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13578
29.3.19 07:21
@Anonymní píše:
@Lynette Ale prý to samotné tlačení hrozně bolí. Nějak si neumím představit jak může vyjít ven hlavička a hlavně ramínka. :( Z toho jsem vystresla od půlky tehu :mrgreen: :(

Mě třeba tlačení nebolelo ani u jednoho porodu, naopak, jak jsem začala tlačit, zmizela veškerá bolest..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.3.19 07:23

@Lynette panebože nástřih? Ten v žádném případě nechci :think: :think: :,( Nechci ani klystýr. Na jednu stranu si říkám že to zvládá takových žen na celým světě, včetně princezny Kate, a že ji to muselo taky pekelně bolet, takže to zvládnu taky ale desim se toho všeho :(

• Nahlásit
  • Citovat
8944
29.3.19 07:35
@Anonymní píše:
@Lynette panebože nástřih? Ten v žádném případě nechci :think: :think: :,( Nechci ani klystýr. Na jednu stranu si říkám že to zvládá takových žen na celým světě, včetně princezny Kate, a že ji to muselo taky pekelně bolet, takže to zvládnu taky ale desim se toho všeho :(

Upřímně já po zkušenostech s prvním porodem už taky odmítnu klystýr i nástřih. To co bolí jak sviňa jsou kontrakce - při nich se musíš snažit co nejvíc uvolnit a prodychat je - nebránit se té bolesti, nezatinat ruce v pěst. Dej tomu volný průchod a bude to rychleji za tebou. Jako jo, kontrakce bolí, ale horší je furt vrtání u zubaře bez anestezie. Buď v klidu a užij si to. To tlačení je super. Víš že už konečně bude po bolesti, že za chvíli dáš pusinku tomu sladkými miminku a jakmile si ho pochovas tak budeš chtít rodit druhý den zase.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.3.19 07:43

@Lynette Fakt? Máš s tím špatné zkušenosti? :( Já jsem si rikala aby na mě nekoukali nějak pohoršeně ale v tom mám jasno od začátku. Nic takového, fujky. Při té představě se mi dělá zle.

Takže jsou horší kontrakce než samotné tlačení? :) No zubař a gynda pro mě nejhorší doktoři. Když mi chtěl vrtat zub tak jsem normálne z toho křesla utekla a přišla jsem až za čas s oteklou tváří a pekelnou bolestí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
8944
29.3.19 07:52

No po nástrihu jsem se stejně roztrhla, takže nevěřím že to je prevence natržení. A po klystýru jsem dostala křeče. Nějak mi tyhle procedury nesedly.
Kontrakce jsou fakt tisíckrát horší už jen protože trvají několik hodin a člověk je už z toho unavený. Proto když zjistíš že už můžeš tlačit tak jsi štěstím bez sebe. :D tlačení fakt necítíš vůbec - necítíš že to dítě se posouvá, máš pocit že je furt v břiše a najednou ti ho dávají na prsa. Takže tohohle se opravdu neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5865
29.3.19 07:58

U me zacalo spineni rano na WC, po obede jsme jeli na porodnici. Mala se narodila pred pulnoci (ale CS, porod nepostupoval diky spatne rotaci male). Kdyby to slo jak melo, myslim si, ze bych podle toho, jak jsem se otevirala, mela mezi 9-10 vecer porozeno :mrgreen: takze u me spineni znacilo zacinajici porod :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1021
29.3.19 07:59
@Anonymní píše:
Ahoj holky, zítra mám termín porodu. Od večera mě poboliva divné podbřišek, v noci me probudila potřeba jít na toaletu, a zjistila jsem že spinim (pouze na papíře) jakoby do hněda, podbřišek mě zabolí tak 2× -3× za hodinu jako při MS. Jsou to poslíčci nebo už je to tady? Mám strašný strach :(

zkus odvest pozornost…ja nevim, treba myt nadobi, varit atd. Pokud to zvladnes, tak to jeste neni tak akutni. Az se nebudes moct soustredit na nic jineho, tak je to ono. Me tlaceni bolelo, ale to nateseni bylo vetsi :mrgreen: Jo a druha dcera je presne na termin, obcas se trefi :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7147
29.3.19 08:08

Já u prvního klystýr měla a vůbec mi to nevadilo. U druhého se to už nestíhalo a žádná nehoda se nestala (toho jsem se obávala, proto jsem nejdřív ten klystýr chtěla).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.3.19 08:10

@Kukacka123 :potlesk: :srdce: A měla jsi křeče do podbřišku?

• Nahlásit
  • Citovat
489
29.3.19 08:16

Ahoj, ja nedavno taky rodila prvni. Tlaceni neboli, na to jsem se tesila pri kazde kontrakci, ze bolest zatlacim pryc :) . Ty opravdove kontrakce poznas. Ver mi! Me to zacalo trochou plodove vody. Drz se instrukci lekaru a bude to uplne v pohode. Takze neboj a drz se!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
489
29.3.19 08:19

Jinak ten nastrih. My byli domluveni, ze jen v pripade, ze by hrozilo velike roztrzeni. Ale nic se nestalo a malej mel 3.8 kg. Klystyr u nas nedavali vubec a taky v pohode. A i kdyby, v tu chvili je ti to stejne fuk :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.3.19 08:32

@Sallyna Tak to jsi mě trochu uklidnila. Malý má 2.7kg tak snad to bude v pohodě :(

• Nahlásit
  • Citovat
5865
29.3.19 08:58
@Anonymní píše:
@Kukacka123 :potlesk: :srdce: A měla jsi křeče do podbřišku?

Zacaly mi cca kolem pul 10 takove mirne MS bolesti…kolem 12 uz to bylo silnejsi a v 1 uz jsem dost prodychavala. Ve 2 jsme jeli, protoze jsem mela sice ne uplne pravidelne, ale cca po 2-4 min kontrakce a ja fakt nechtela rodit doma :mrgreen: do porodnice pul hodina. No a uz si me tam nechali, ze to frci. Sice zacatek, ale jo :srdce: jinak klystyr jsem mela a nevadilo mi to, naopak. V porodnici, kde jsem rodila, davaji teplovou vodu s nejakymi olejicky na uvolneni. Prohreje te to uvnitr a pomaha to otevirani :palec: dala bych si ho zas ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama