Špinění na konci 6tt

Anonymní
23.11.19 10:23

Špinění na konci 6tt

Ahoj holky, jsem 5+6 u doktorky jsem ještě nebyla, chystám se volat v pondělí, na objednání. Včera večer jsem začala lehce spinit, je to opravdu maličko naruzovele a stále to pretrvava.. Mám se strachovat? Běžela jsem hned do lékárny a koupila si alespoň Ascorutin… Jsem po ZT.. Tak chápejte mé obavy..Ale nechci plasit a hned jet na pohotovost. Máte někdo se špinění v ranne fázi těhotenství zkušenosti?

Moc děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5856
23.11.19 10:48

Teď je to hop nebo trop a je opravdu potřeba jen čekat. Mám za sebou 2 potraty, teď jsem počtvrté těhotná (37tt). Ascorutin pomáhá zastavovat krvácení, ale neřeší jeho příčinu. Pokud jsou špatně pospojované chromozomy nebo něco jiného špatně, tak tomu nemá jak zabránit. V takto rané fázi je to v drtivé většině případů o tom, že už od spojení vajíčka a spermie je jasné, jak to dopadne, a nemá na to vliv strava, nemoc, cvičení, stres atd. Samozřejmě jsou nějaké výjimky (poruchy srážlivosti krve, imunologické záležitosti atd., ale to je malé procento). Může to být v pořádku, někomu to dělá u toho hnízdění nebo se taky embryjku nedaří a odchází.

Držím pěsti! Máte už nějaké dítko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.11.19 11:22

@Mari.G

Nemáme ještě žádné miminko…Proto jsem tak vyplasena. Hned ve stejném měsíci ZT jsem podstoupila dvě narkozy.. Jak revizi, tak laparo endometriozy..tak už mám všech trápení už po krk za poslední dobu.. :,( tak budu jen doufat, že je vše v pořádku a že se udrží…

• Nahlásit
  • Citovat
5856
23.11.19 12:26

Já tomu rozumím. Já jsem potratila poprvé ve 12tt hodinu poté, co mi řekli, že je vše v pořádku a gratulují k přejití nejrizkovějších týdnů. Revizi mi udělali špatně a za týden jsem byla znovu na sále.

Pokud by se to stalo ve stejném týdnu, určitě bych si oběhala genetiku a imunologii. Do 3 po sobě jdoucích potratech se to bere lékařsky jako náhoda (viz důvody výše), tudíž se zjišťuje pak. Štítnou žlázu máte v pořádku? Může být Leidenská mutace, to se pak dá zaléčit a těhotenství to neohrozí. Já jsem nevydržela po prvním a oběhala si to sama přes kontakty, co jsem sehnala. Nezvládla bych v nejhorším prožít 3 potraty a pak řešit. Ale nemusí to nic být a může se embryo jen zabydlovat.

Držím pěsti!!! Teď se s tím moc dělat nedá, jen čekat. Můžete jet na pohotovost, já tak podruhé jela, abych věděla, co se děje, měla jsem doma ten den přesně dvouletého syna a jelikož jsem pak potrácela doma, musel si muž vzít dovolenou, tak jsem potřebovala vědět, jestli je konec nebo ne. Ale jak je to ten brzký týden, hrozí, že tam toho moc neuvidí nebo interpretují špatně (mně tvrdili, že v děloze nic není, za 24 hod. puleček sám vyšel, takže tam evidentně byl).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama