Špinění na začátku těhotenství po potratu

4.2.08 12:18

Špinění na začátku těhotenství

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat, jaké máte zkušenosti se špiněním na začátku těhotenství. Já jsem teď v 5tt (před pár dny pozitivní test, k dr. objednaná za 14 dní) a slabě špiním tak obden…
Mám za sebou již jeden spontánní potrat, takže se trošku obávám :-( (Začal špiněním, které se postupně zesilovalo až v krvácení)

Četla jsem, že to bývá časté to špinění a nemusí to hned znamenat potrat, také máte tyto zkušenosti???

Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4.2.08 12:34

Ahojky,

no u mě se potvrdilo špinění=potrat, ale snad to u tebe bude jiné. Asi bych počkala den, dva jak se to bude vyvíjet a kdyby to bylo stejné tak bych zašla na gyndu. Jen pro jistotu, člověk nikdy neví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6512
4.2.08 12:40

Spineni byva caste, nemusi hned znamenat potrat, ale to muze podle me posoudit jen Dr., takze ja uz bych pro jistotu supajdila na prohlidku… Pro jistotu, budes i klidnejsi…
Taky jsem na zacatku spinila az slabe krvacela, nasli mi na UZ hematom v deloze, tak si me radsi nechali par tydnu na pozorovani v nemocnici, musela dodrzovat klidovy rezim a vsechno dobre dopadlo. Preji Ti, aby to taky bylo vsechno O.K…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
4.2.08 12:42

Ahoj,

ja spinila az lehce krvacela prvni tehu a doktor mi dal na to ascorutin a naridil klid. Je z toho uz trileta dracice, takze ne vzdy je to o potratu. Ale urcite informuj lekare. Spousla kamaradek v tehotenstvi taky spinila a ditko donosily az do porodu.

Jeste me napada, ze vzhledem k minulemu potratu, by ti mel predepsat neco na podporu udrzeni tehu. Uz si nevzpomenu, co jsem to brala, ale bylo mi po tom desne spatne, takze u druheho ditka jsem chodila na injekce a ty jsem snasela v pohode.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2069
4.2.08 12:54

ja na zacatku taky trochu krvacela, nasli mi hematom v deloze, tyden jsem byla doma v uplnym klidu, brala jsem ascorutin a dopadlo to dobre
Drzim palce, at jste v poho!! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
4.2.08 12:56

Ahoj,

tiež som pri druhom tehotenstve asi v 6tt slabo špinila. Dr. ale po UTZ vyšetrení potvrdil, že je všetko ok, nič mi na to nepredpísal. Dopadlo to dobre :-)

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
355
4.2.08 12:56

Ahoj, taky jsem docela dost špinila při obou těhu a potrat se nekonal. Ale doktor mi dal něco na podporu těhotenství, myslím duphaston.
Tak hodně štěstí, ať to tentokrát vyjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
4.2.08 13:01

Ahoj, chápu, že jsi vyplašená, ale špinění na začátku těhotenství je velmi časté.
V prvním těhotenství jsem špinila kolem 11. týdne, příčina nezjištěna, nasazen Utrogestan.
V tomto těhotenství jsem kolem 7. týdne dokonce krvácela červenou krví (ne moc), to už je dost blbé znamení, zjištěn hematom hned vedle polodu, nasazen Utrogestan a Ascorutin.
Chci říct, že to, že špiníš, nemusí nic hrozného znamenat (stejně jako se člověk nemůže uklidnit tím, že pro změnu nešpiní). Obecně by se nemělo jednat o čerstvou krev.
Držím palec, ať to tentokrát vyjde.
PS: Zapomněla jsem napsat, že ten Ascorutin je bez předpisu (nevím proč v letáku píšou, že se nemá v těhotenství, informovala jsem se na více stranách a vždy mi bylo řečeno, že je to blbost, je to kombinace dvou přírodních látek, které neškodí), tak si ho můžeš koupit - posiluje stěny krevních vlásečnic (nebo tak nějak), prostě působí protikrvácivě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
4.2.08 15:29

ja spinila na zacatku tehu taky-ale ne krev,jen tmave hnedej vytok a pak to zmizelo a na gynde dr nasel hematom kterej byl toho pricinou ale sam se vstrebal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6358
5.2.08 08:46

Taky jsem u obou dětí na začátku špinila, vždy v termínu očekávané menstruace. Taky jsem měla za sebou samovolný potrat, tak jsem měla strach, ale bylo vše v pořádku, ani jsem nemusela do nemocnice. U první holky jsem takhle špinila tři měsíce, ale ne pořád, vždycky když to vycházelo jakoby na menstruaci. Pak to přešlo ( u mě teda v obou případech jsem skončila kolem 28tt na stehu, ale to myslím nemělo souvislost s tím špiněním). U druhé se to stalo jen dvakrát a velmi slabě. Ale každopádně bych šla na kontrolu hned, pro jistotu. Mě taky ten potrat zažal tím, že jsem dlouho špinila, menzes nepřicházela a pak to zesílilo a skončila jsem v nemocnici. Tam jsem se vlastně teprve dozvěděla že jsem byla těhotná, protože test mi ukázal že ne. Tak držím palečky, ať to dobře dopadne!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.2.08 14:16

ahoj,pises paty tyden,to by teda mohla byt menstruace,ja ji mela taky uz jen jako spineni..jinak jsem pak zacla krvacet jeste dvakrat ve tretim mesici,jednou pry potrat dvojcete,za 14dni z hematomu a ve ctvrtem jako kdyz utne a zatim klidek,jsem 35tt:)..tak pevny nervy a at to dobre dopadne:)

• Nahlásit
  • Citovat
4
7.2.08 10:42

špinění na začátku těhu

:D Ahojky, i já jsem v 13tt začala špinit a moje dr. to nazvala, že to není špinění, ale docela silnější krvácení, moje mimi na mě z obrazovky monitoru dělalo pa pa a já uřvaná, že mi mává, že se asi brzo uvidíme, ale opak byl pravdou, zavřeli mě na týden do nemocnice a zjistili, že to byly nějaké kvasinky a těhotenství to vůbec neohrožuje a pak do konce bylo ještě několik kritických chvil, ale dnes mám 6.mesíční zdravou holčičku, takže hlavu vzhůru a pevné nervy, ono už je to potom o strach na každém utz:) Vše bude ok!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.2.08 09:26

Ahoj, mně bylo řečeno, že jakmile budu mít špinění mam jet okamžitě k doktorovi… nečekat!!! a když nebude na gyndě, tak klidně do nemocnice.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
3.3.08 10:17

Ahojte, taky jsem konečně těhotná:) Stáří plodu 11 týdnů a 3 dny a se špiněním v různé intenzitě se setkávám prakticky zatím po celou dobu těhotenství :cry: Ale už jsem se nějak přemluvila, abych začla myslet pozitivně. Zatím to nikdy nebylo nic, co by ohrožovalo miminko, srdíčko mu bije jak o život a hezky plave :) Co se týká mojí psychiky, jsem na tom hůř. Ale snad se brzy vše v dobré obrátí. Začala jsem dokonce i dost krvácet, ale miminko bylo v pořádku. Doktor mi na:,–(il klidový režim, ale doma mě nenechal, prý když se budu cítit unavená, tak odpočívat. Na:,–(il ascorutin a utrogestan, který mě opravdu pomale ubíjí… Nejhorší je to ráno, když si ho vezmu, asi po hodině nejsem schopná tak 3 další hodiny nic dělat. Motá se mihlava, mám mdloby a není mi zrovna 2× dobře. Pořád doufám, že brzy příjde přelom a už to bude všecko jenom dobrý. Přeci kdyby to miminko nebylo bojovník, tak už se po tolika problémech tolik nesnaží, pevně věřím, že to zvládneme! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
5.3.08 22:13

Ahojky,tak jsem se prokousala všemi diskuzemi o špinění a krvácení a mám z toho hlavu jak blázen.

Jsem cca v 7týdnu těhotenství a také jsem zprvu začala špinit,poté krvácet. U lékaře jsem byla již 3krát, na:,–(il mi také Utrogestan a Ascorutin. Jen mě ale přijde že je to den ode dne spíš horší než lepší. Mám vyloženě krvácení jako při menses i s bolestma vzadu na zádech jak jsem mívala. U lékaře jsem byla naposledy v pondělí. Mimi bilo srdíčko a roste prý také. Nic jiného lékař nezjistil. Jsem z toho ale pěkně vyplašená.

Holky PROSÍM :cry: ,ty co jste červeně krvácely jak dlouho vám to trvalo než to přestalo????
Přece nemůžu dvakrát do týdne lítat k doktorovi. Jinak bolesti břicha nemívám, až teda na ty kolem zažívání a zaražených větříků, tím sem trpěla i u obou předch.těhu…
Díky za odpovědi!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama