Špinění po námaze v těhotenství

Anonymní
2.3.21 15:12

Špinění po námaze v těhotenství

Milé ženy, chci se zeptat, zda se vám někdy nestalo něco podobného… trochu hledám uklidnění, že se to stalo i dalším. Jsem 10tt, bezproblémový průběh těhotenství (růst, srdeční akce potvrzená po ukončeném 8tt). Moc jsem se zatím nešetřila, moc to nejde, už jsem matka a těžko si preventivně házet leháro. Dneska jsem možná trochu přestřelila. Šla jsem na delší procházku, kdy jsem popobíhala za dítětem na kole, na zádech batoh. Kolo jsem předtím rvala ze sklepa, pak přenášela přes silnice. Na hřišti jsem zase dítě zvedala atd. No a když jsem dorazila domů, několikrát jsem na WC po utření zaznamenala růžové špinění… bolesti jinak nemám.

Prosím nepište mi, že vše může posoudit jen lékař, a že první trimestr je hop nebo trop - to všechno samozřejmě vím. Nebo, že mám jít k lékaři - dovedu odhadnout, kdy je to na výjezd.

Jde mi spíš o to, zda jste to zkrátka některá zažila. Každá pozitivní zkušenost se počítá, protože naděje je jediné, co člověk v těhotenství má :-D Díky!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63000
2.3.21 15:20

Všechno víš, tudíž úplně nechápu, jaké odpovědi čekáš.. Ano, zažila, důvody různé.. Někdy to byl začátek konce, jindy ne :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7676
2.3.21 15:26

Sice trochu později, ale zažila. Hned sem volala doktorce a jela jsem na kontrolu. Nesměla jsem dlouho nic zvedat a bez sexu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 15:28

@martina.se Přesně takovouhle reakci jsem čekala, přestože jsem se jí pokusila vyhnout tím, že jsem svoji potřebu specifikovala hned v prvním příspěvku. „Jde mi spíš o to, zda jste to zkrátka některá zažila. Každá pozitivní zkušenost se počítá, protože naděje je jediné, co člověk v těhotenství má :-D Díky!“

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 15:29

@JancaS84 Jo, to si také říkám, že teď to bude chtít trochu klidu. A doktorka se nějak vyjádřila k tomu, že to může být z té námahy?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 15:32
@Anonymní píše:
@martina.se Přesně takovouhle reakci jsem čekala, přestože jsem se jí pokusila vyhnout tím, že jsem svoji potřebu specifikovala hned v prvním příspěvku. „Jde mi spíš o to, zda jste to zkrátka některá zažila. Každá pozitivní zkušenost se počítá, protože naděje je jediné, co člověk v těhotenství má :-D Díky!“

Já zažila, ale dopadlo to špatně.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 15:35

Zazila, nedávno. Ted jsem v 21tt, zazpívala jsem to od zhruba 7-12tt. Dle doktora z námahy a mela jsem se šetřit. No haha, doma 2,5lete dítě, tak to moc nejde.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 15:36
@Anonymní píše:
Já zažila, ale dopadlo to špatně.
:( Ach jo. To je mi líto. A to pak začalo nějaké krvácení, nebo jak to postupovalo? :/

Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 15:39
@Anonymní píše:
Zazila, nedávno. Ted jsem v 21tt, zazpívala jsem to od zhruba 7-12tt. Dle doktora z námahy a mela jsem se šetřit. No haha, doma 2,5lete dítě, tak to moc nejde.

Právě, tyjo. Tak vymýšlím, jak si trochu klidu dopřát, není to tak jednoduché. Jednak jsem zvyklá pořád něco dělat (a je pořád co dělat), ale to by člověk vydržel, těhotenství netrvá věčně, nicméně ty starší děti, to je jiná. Tam je to někdy fakt těžké vymyslet.

Zakl.

• Citovat
  • Nahlásit
5268
2.3.21 15:43

Zažila jsem to u třech ze čtyř těhotenství. První bez špinění, druhé skončilo špatně (zamlklé těhotenství ve 12tt, revize - dvojčata), třetí napůl (jedno ze dvojčat zaniklo), čtvrté skončilo dobře, i když jsem otěhotněla 9 měsíců po císaři a nosila dcerku, která není zrovna drobeček. Takže asi 50 na 50. Snaž se šetřit, ale jsem toho názoru, že pokud je miminko v pořádku, zvládne všechno. Pokud má odejít, odejde, i když se člověk nacpe všemi možnými preparáty na udržení těhotenství. Držím palce.

Příspěvek upraven 02.03.21 v 15:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1154
2.3.21 15:44

Jsem 10tt a včera večer jsem poprvé také růžově zaspinila. Mám dvě děti, z toho jedno 9m, takže ho tahám docela často, ale toto se mi stalo poprvé. Docela mě to vylekalo, ale pak jsem se dočetla, že to může být prasklá cévka..dokud to není čistě krev, tak je to snad v pohodě. Dávám si pro jistotu klidový režim, v rámci možností.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 15:53

@JituleF To jo, to je i pravda - pokud je plod geneticky poškozený, tak se člověk může na hlavu stavět, a nedá se nic dělat. Mrzí mě, co jsi zažila :( Také jsem zažila mizející dvojče. To bylo nejdříve špinění takových podivných malých hnědých „cucků“, pak krvácení, naštěstí jedno z těch dvou to zvládlo. S tím, co píšu teď, zkušenost ještě nemám - že se to stalo přímo po námaze.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 15:57

@Andrejka13 Tak to je hodně podobný případ. Právě v tu prasklou cévku doufám, dělají se mi i hodně petechie, a po sexu (mimo těhotenství) dovedu rovněž špinit (prevence na gyn pravidelné, cytologie v pořádku). Teď mi samozřejmě hlodá, jestli bych špinila, i kdybych dneska netahala to pitomý těžký kolo… No budu muset počkat. K Dr bych vyrazila, kdyby začalo vysloveně krvácení. Jinak mi přijde lepší pohoda a klid doma teď… („pohoda a klid“ zaměstnané matky :-D)

• Citovat
  • Nahlásit
5268
2.3.21 15:59
@Anonymní píše:
@JituleF To jo, to je i pravda - pokud je plod geneticky poškozený, tak se člověk může na hlavu stavět, a nedá se nic dělat. Mrzí mě, co jsi zažila :( Také jsem zažila mizející dvojče. To bylo nejdříve špinění takových podivných malých hnědých „cucků“, pak krvácení, naštěstí jedno z těch dvou to zvládlo. S tím, co píšu teď, zkušenost ještě nemám - že se to stalo přímo po námaze.

Já jsem vždycky špinila po námaze nebo po sexu. V každém případě mi vždy doktorka říkala, že v prvním trimestru je to velmi časté a stačí i Ascorutin (vitamín C).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
2.3.21 16:02

Zazila, take s druhym, ten den jsem asi milionkrat zvedla batole na hodne vysokou klouzacku, vyhazovala jsem, no vsa to znas. Nikam jsem teda nejezdila ani nevolala, ja v tomto jsem dost racionalne zalozena a beru to tak, ze v tom zacatku by plodu nepomohlo ani tisic lekaru, poku by bylo neco spatne. Ale uz se to neopakovalo a ja si teda pak na tohle davala trochu pozor. Samozrejme syna jsem tahala a blbla s nim dal, ale trochu jsem omezila ty prudké pohyby ze zeme az do nebes :) a vse ok. Jsem presvdcena, ze to byla praskla cevka u cipku z te namahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat